شنبه ۱ اردیبهشت ۱۳۹۷ Saturday, 21 April , 2018
فروردین ۲۲, ۱۳۹۴ کد خبر : 36087 خبر ها

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس خبر داد

احداث سومین دانشکده گردشگری کشور در فومن

احداث سومین دانشکده گردشگری کشور در فومن

گیلانیان : نماینده فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی از اخذ مجوز احداث سومین دانشکده گردشگری و دولتی کشور در شهرستان فومن خبر داد.

ناصر عاشوری بعد از ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در سالن اجتماعات فرمانداری فومن با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س)، روز زن و مادر اظهار کرد: باید قدردان زحمات مادرانی باشیم که مسئولیت بیشتر کانون گرم خانواده و اجتماع به‌عهده این عزیزان است.

وی با اشاره به فعالیت اصحاب رسانه در امر اطلاع‌رسانی جامعه، تصریح کرد: اصحاب رسانه مسئولیت امانت‌داری و روشنگری جامعه را به‌عهده دارند و در این راه قلم می‌زنند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سفر رئیس جمهوری در هفته آینده به استان، خاطرنشان کرد: در جلساتی که در تهران و استان گذاشته شده تصمیم گرفته شد که هیئت دولت آنچه در توان دارد برای گیلان به ارمغان آورد.

وی با بیان اینکه امسال طبق فرموده مقام معظم رهبری سال دولت ملت و همدلی همزبانی است، افزود: دو گروه ملت و دولت باید در حمایت از یکدیگر گام بردارند.

عاشوری همدلی و همزبانی بین دولت و ملت را از سفارش‌های امام علی (ع) در خطبه‌های نهج‌البلاغه دانست و اظهار کرد: در این خطبه‌ها وظایف حکومت‌ها نسبت به مردم و مردم نسبت به حکومت‌ها به تفصیل بیان شده است.

وی مردم‌سالاری دینی و دموکراسی در ایران را یکی از بحث‌های اساسی دانست و یادآور شد: گیلان هفته آینده میزبان رئیس جمهور و هیئت همراه است.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه رئیس جمهوری نماد قدرت ملت ایران است، افزود: هر رئیس جمهوری که با رأی قاطع ملت انتخاب شود براساس قانون اساسی دومین جایگاه پس از جایگاه رهبری در کشور است.

عاشوری با اشاره به اینکه رئیس جمهور به لحاظ جایگاه حقوقی، اعتقادی و سیاسی به عنوان مهمان باید مورد اکرام، احترام و استقبال مردم گیلان قرار گیرد، یادآور شد: امیدواریم در این سفر مردم به وظیفه خود عمل کنند و دولت نیز خبرهای خوشحال‌کننده‌ای برای مردم استان داشته باشد.

وی به پروژه‌های شهرستان در سفر رئیس جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: برخی از پروژه‌ها جزو طرح‌های تقویتی و برخی نیز تازه آغاز شده است.

این مسئول پروژه‌های تقویتی را جزو پروژه‌های با اعتبار کم دانست مانند جاده فومن‌ـ‌شفت‌ـ سروان که سال گذشته ۳۶ میلیارد تومان برای چهاربانده ‌کردن مسیر بوده و احداث پل اعتبار داشت.

وی احداث پل آقاسید شریف و پل ورودی شهر شفت و فومن را جزو طرح‌های تقویتی عنوان کرد و افزود: این دو پل در سال ۹۲ و ۹۳ افتتاح شده و پل ورودی فومن نیز در سال ۹۴ مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد و برای امسال اعتباری بالغ بر ۵۱ میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان اختصاص یافته است.

عاشوری با بیان اینکه از هفت سد لاستیکی در گیلان دو سد سهم شهرستان فومن است، ادامه داد: یک سد روی رودخانه باغبانان و دیگری روی رودخانه «رودبار شیره» است که آب را به طرف مزارع کشاورزی هدایت می‌کند.

وی با اشاره به موضوع گردشگری و جذب گردشگر تصریح کرد: کشاورزی، برنج و چای‌ اولویت گیلان است و جذب گردشگر نیز فرصت خوبی برای اقتصاد استان محسوب می‌شود که تاکنون نتوانسته‌ایم از آن استفاده کنیم.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی با تصریح بر اینکه در ده سال گذشته فومن و شفت با این حجم عظیم مناطق گردشگری در سطح کشور شناخته شده نبودند، افزود: نوروز امسال تنها بالغ بر ۱۲۰ هزار نفر وارد شهرک تاریخی ماسوله شدند.

وی اضافه کرد: بیش از ۴۰۰ مسافر کاشانه ساماندهی شده برای پذیرایی از مسافران فراهم شده بود اما باید برای جذب گردشگر بیشتر با کمک بخش‌خصوصی گام‌های بزرگی برداریم.

عاشوری از اخذ مجوز احداث دانشکده گردشگری در فومن خبر داد و یادآور شد: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته توانستیم مجوز احداث سومین دانشکده گردشگری را برای شهرستان فومن بگیریم و اکنون در حال انجام کارهای ابتدایی آن هستیم.

وی با بیان اینکه دانشکده در زمینی به مساحت هفت هکتار به نام دانشگاه گیلان سند زده شد، خاطرنشان کرد: حدود ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار بابت محصور کردن آن اختصاص داده شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش