گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
جولای 6, 2014 کد خبر : 28273 خبر ها

احداث مجموعه زمین ورزش های ساحلی در منطقه آزاد انزلی

احداث مجموعه زمین ورزش های ساحلی در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : مجموعه زمین ورزش های ساحلی در منطقه آزاد انزلی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع احداث می شود.

روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی از احداث مجموعه ورزشهای ساحلی در محدوده طرح ساحلی این منطقه خبر داد و افزود: این پروژه ورزشی – گردشگری در زمینی به مساحت ۳۵۰۰ مترمربع در چند فاز به اجرا در می آید که در مرحله نخست زمین فوتبال ساحلی در ابعاد ۲۸ در ۳۷ متر احداث می شود.

مراحل طراحی و اجرای این پروژه از سوی معاونت فنی عمرانی سازمان صورت می گیرد و بعد از ماه مبارک رمضان آماده بهره برداری مردم و گردشگران است.

خاک برداری و تسطیح زمین به عمق ۴۵ سانتی متر و در ابعاد ۴۰ در۵۰ متر، الک کردن (سرند) ماسه بادی، فنس کشی پشت دروازه ها بهمراه نصب دروازه های فوتبال با ابعاد داخلی ۲٫۲ در ۵٫۵ متر و تجهیزات ورزشی مراحل مختلف عملیات فنی اجرای این پروژه را شامل می شود.

سکوی تماشاگران با اسکلت فلزی به طول ۲۴۰ متر در ۴ ردیف با گنجایش ۲۵۰ نفر از بخشهای جنبی این زمین ورزشی فوتبال ساحلی بوده و تجهیز مجموعه به امکانات خدماتی لازم، مسقف کردن سکوی تماشاگران و احداث زمین والیبال در مرحله دوم این طرح به اجرا در می آید.

تأمین فضای مدرن برای انجام ورزشهای ساحلی در محدوده ساحلی- گردشگری منطقه از برنامه های این سازمان است، با عنایت به وجود جاذبه های مختلف گردشگری در این منطقه، بالا بردن سطح خدمات قابل ارائه به گردشگران، متنوع کردن خدمات و توسعه فضای ورزشی مورد نیاز مسافرین، ایجاد زیرساختهای لازم برای برگزاری مسابقات ساحلی در منطقه، توسعه ورزشهای ساحلی میان مردم روستاهای محدوده و گردشگران منطقه و افزایش روحیه نشاط و شادابی در میان نسل جوان از مهمترین اهداف احداث مجموعه ورزشی ساحلی در منطقه آزاد انزلی است.

استان گیلان با دارا بودن سواحل مناسب یکی از قطبهای اصلی ورزشهای آبی – ساحلی کشور بوده و این مجموعه ورزشی بنا به درخواست ورزشکاران و علاقمندان این رشته از مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی در خصوص احداث زمینهای ورزش ساحلی، توسعه و استعدادیابی این رشته ها در طرح ساحلی این منطقه احداث می شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی