گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
فوریه 29, 2016 کد خبر : 46539 خبر ها

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان خبر داد

احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک برق در گیلان

احداث نیروگاه مولد مقیاس کوچک برق در گیلان

گیلانیان : عظیم بلبل‌آبادی پیش از ظهر امروز در جلسه برق منطقه‌ای گیلان به‌کارگیری مولدهای مقیاس کوچک به منظور غلبه بر مشکلات شبکه انتقال و فوق توزیع برق این استان را مهم دانست.

وی با بیان اینکه مجوز احداث ۶ نیروگاه مولد مقیاس کوچک «مقیاس کوچک ۲۵ مگاوات» برای گیلان اخذ شد، اظهار کرد: برای نخستین‌بار در مجموع ۱۵۰ مگاوات برق توسط نیروگاه مولد مقیاس کوچک در گیلان مورد بررسی قرار گرفت.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان اخذ مجوز نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک برق را موجب ایجاد جهش چشمگیر در نوآوری و خلاقیت در تمام سطوح برق گیلان عنوان کرد.

وی عدم نیاز به سرمایه‌گذاری زیاد و امکان جذب مشارکت عمومی و سرمایه‌های متوسط را از مزایای نیروگاه‌های مذکور ذکر کرد و ادامه داد: کوتاه بودن دوره زمانی احداث نیروگاه‌های مذکور، حذف تلفات انتقال و کاهش تلفات توزیع برق از جمله مزایای آن است.

بلبل‌آبادی خاطرنشان کرد: با احداث نیروگاه‌های مولد مقیاس کوچک برق در گیلان امکان ساخت داخل و تولید محلی در افق آینده کشور فراهم می‌شود.

وی مکان‌یابی آسان و عدم نیاز به شبکه گاز‌رسانی ویژه و امکان و دسترسی مناسب‌تر برای تأمین سوخت در تکنولوژی‌ها بر اساس سوخت‌های فسیلی را از دیگر مزایای نیروگاه‌های مذکور برشمرد.

مدیرعامل شرکت سهامی برق منطقه‌ای گیلان خاطرنشان کرد: عدم انتشار آلاینده‌های زیست‌محیطی در حالت استفاده از ظرفیت‌ زباله‌های شهری و دامی از دیگر مزایای اصلی تولید پراکنده در مولد مقیاس کوچک در گیلان محسوب می‌شوند.

به گفته وی، برای ایجاد نیروگاه‌ ۱۰ مگاواتی برق شرکت تعاونی زرین روغن گیلان و مطالعات مقدماتی سرمایه‌گذار معرفی‌نامه صادر شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی