گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
ژوئن 8, 2014 کد خبر : 27560 خبر ها

استاندار گیلان :

احداث کارخانه تولید MDF توسط سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در گیلان

احداث کارخانه تولید MDF توسط سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان در دیدار با هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه از احداث و راه‌اندازی کارخانه تولید MDF توسط سرمایه‌گذاران ترکیه‌ای در این استان خبر داد.

محمد علی نجفی ظهر امروز در نشست با هیئت سرمایه‌گذاری ترکیه با بیان اینکه مسئولین این استان همراه و یاور سرمایه گذاران بخش خصوصی هستند، اظهار کرد: گیلان با توجه به ارزش ارزش افزوده بالا ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بخش خصوصی دربخش های مختلف دارد .

وی وجود منطقه آزاد بندر انزلی را مزیت خوبی برای جذب سرمایه گذاران در گیلان اعلام کرد و افزود: میزان استقبال از سرمایه گذاری‌ها در این استان روز به روز درحال افزایش است و باید تلاش کنیم با فضایی که در دولت تدبیروامید به وجود آمده و عزم جدی استان وجود دارد این میزان بیشتر شود.

استاندار گیلان به طرح شرکت ترکیه ای برای ایجاد کارخانه تولید MDF در استان اشاره کرد و ضمن استقبال از راه اندازی آن افزود : ایجاد منبع ثابت مواد اولیه برای این طرح بسیار مهم است به همین دلیل در انتخاب زمین محل تولید باید به مزیت اقتصادی آن توجه شود.

نجفی تصریح کرد: سرمایه گذاری در گیلان بخاطر فراهم بودن مواد اولیه مرغوب منابع کافی انرژی ریسک پذیر نیست و دارای بازخور اقتصادی بالایی است .

وی تأکید کرد: گیلان آمادگی دارد از هرگونه سرمایه گذاری خارجی که در جهت توسعه گیلان باشد حمایت کند.

سرپرست هیئت تجاری اقتصادی ترکیه هم در این نشست گفت : ایران و ترکیه دارای اشتراکات زیادی در زمینه های مختلف است و ما آمادگی داریم بیشترین سرمایه گذاری در کشور های حاشیه دریای خزر را در گیلان صورت بدهیم.

آسلان یامان، گیلان را دارای ظرفیت بالایی در زمینه تولید فرآورده های چوبی ، فروش و صادرات آن دانست و افزود : ایجاد کارخانه هایی همچون MDF موجب اشتغال‌زایی بالا برای گیلان می‌شود./منبع : تسنیم

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی