گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
ژانویه 11, 2014 کد خبر : 23644 خبر ها

احداث ۱۴۶ کیلومتر شبکه روشنایی برق معابر گیلان

احداث ۱۴۶ کیلومتر شبکه روشنایی برق معابر گیلان

گیلانیان مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان از احداث بالغ بر ۱۴۶ کیلومتر شبکه معابر هوایی و زمینی برای روشنایی معابر در سطح شهر و روستاهای این استان خبر داد.

جمشید طالبی ظهر امروز در نشست شرکت توزیع برق گیلان عملکرد ۹ ماه گذشته این شرکت در سال‌جاری را تشریح کرد.

وی اظهار کرد: در مدت مذکور بیش از ۲۷۹ کیلومتر خطوط شبکه فشار ضعیف و ۱۳۱ کیلومتر خطوط شبکه فشار متوسط (۲۰ کیلوولت) هوایی ‌ـ زمینی و کابل خود نگه‌دار برای ۴۱ هزار و ۱۷۹ مشترک جدید و رفع ضعف برق تعدادی از مشترکان قبلی با توجه به رشد جمعیت و رشد مصرف برق شهری و  روستایی در تمام مناطق گیلان احداث شده است.

به گفته این مسئول، در ۹ ماه گذشته تعداد ۱۱ روستا از مناطق محروم، صعب‌العبور و کوهستانی گیلان به شبکه سراسری برق پیوستند.

وی افزود: در دهه فجر امسال ۱۴ روستای فاقد نیروی برق از نعمت روشنایی برخودار می‌شوند.

طالبی نصب تعداد ۴۹۴ دستگاه ترانسفورماتور هوایی‌ ـ زمینی و کمپکت با ظرفیت‌های مختلف و در مجموع ۷۰ هزار و ۴۹۳ کیلوولت آمپر افزایش قدرت را از دیگر اقدام‌ها ذکر کرد.

وی خاطرنشان کرد: در مدت مذکور بیش از ۱۴۶ کیلومتر شبکه معابر هوایی و زمینی برای روشنایی معابر در سطح شهر و روستا احداث شد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان نصب ۳ هزار و ۴۸۳ دستگاه چراغ برای مجموع شبکه روشنایی معابر مذکور را از دیگر اقدام‌ها برشمرد.

وی یادآور شد: حداکثر پیک بار «اوج مصرف برق» همزمان در شهرها و بخش‌های کل استان در تیر امسال برابر ۹۸۶٫۳ مگاوات بود.

طالبی از مشترکان خواست تا برای پایداری شبکه‌ها و کاهش هزینه‌های برق مصرفی در زمان اوج مصرف برق از ساعت ۱۸ تا ۲۲ از لوازم برقی پرمصرف مانند لباسشویی، جاروبرقی، اتوی برقی و…. کمتر استفاده کنند.

وی متذکر شد: مشترکان با استفاده از لامپ‌های کم مصرف و مهتابی برای روشنایی و پرداخت به‌موقع بهای برق مصرفی با استفاده از یارانه‌های انرژی ضمن کمک به اقتصاد خانواده خود شرکت توزیع  نیروی برق گیلان را در انجام هر چه بهتر وظایف و خدمات یاری کنند.

این مسئول پرداخت به موقع بهای برق مصرفی مشترکان را در تعمیرات به موقع شبکه‌های برق‌رسانی و بر طرف کردن ضعف برق مناطق، برقی مطمئن، دائم و با ولتاژ مناسب ذکر کرد.

به گفته وی، اکنون بالغ بر یک میلیون و ۱۹۰ هزار نفر مشترک از خدمات شرکت توزیع برق گیلان بهره‌مند هستند.

وی خاطرنشان کرد: مشترکان برق گیلان در صورت دریافت نکردن قبوض برق می‌توانند شماره اشتراک خود را به سامانه ۱۰۰۰۱۳۱۱۲۱ پیامک کنند و بلافاصله آخرین مبلغ بدهی همراه با شناسه قبض و شناسه پرداخت برای مشترک ارسال می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق گیلان عملکرد این شرکت را حاصل تلاش اعضای هیئت مدیره، قائم مقام‌ها، معاونان، مدیران ستادی و ۲۰ مدیر امورهای اجرایی و … دانست./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی