گیلانیان
چهارشنبه ۳ بهمن ۱۳۹۷ Wednesday, 23 January , 2019
دی ۲۳, ۱۳۹۶ کد خبر : 64687 خبر ها

احداث ۱۹ تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان

احداث ۱۹ تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی در گیلان

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص احداث تصفیه خانه فاضلاب بیمارستانی گفت: برای ۱۹ بیمارستان استان در سال گذشته اعتبار گذاشتیم تا تصفیه خانه فاضلاب داشته باشند که تا پایان سال تعدادی از آن‌ها به بهره‌برداری می‌رسند.

دکتر شاهرخ یوسف‌زاده چابک، با اشاره به نقشه استراتژی دانشگاه علوم پزشکی گیلان گفت: ایجاد رضایتمندی ذینفعان و ارتقای سلامت جامعه از مهمترین اهداف نقشه استراتژی است.

وی تصریح کرد: برنامه راهبردی دانشگاه پس از تدوین، بصورت آبشاری در همه واحدها و لایه‌های دانشگاه استقرار یافت. به همین منظور در حال حاضر،نقشه استراتژیک در سایر واحدها به ویژه معاونت‌ها تدوین و ترسیم شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان،چشم انداز ۱۴۰۴ دانشگاه را پیشرو بودن در دانشگاه‌های نسل سوم عنوان کرد و خاطرنشان شد: دانشگاه نسل سوم برخلاف نسل اول و دوم که فقط در زمینه آموزش و پژوهش فعالیت دارند، به بحث کارآفرینی نیز توجه دارد و در این زمینه شرکت های دانش بنیان که براساس اصول علمی پایه‌ریزی شده‌اند، نقش مهمی ایفا می کنند.

یوسف‌زاده بحث تغذیه سالم،بهبود سبک زندگی و کاهش قند،نمک و چربی در رژیم غدایی افراد را از اهدف برنامه استراتژیک حوزه غذا و دارو عنوان کرد و افزود: در این زمینه درج نشانگرهای رنگی تغذیه در روی بسته‌بندی‌های غذایی از اقدامات مهم معانت غذا و دارو است که از سال گذشته تاکنون به اجرا در آمده است.

وی یادآور شد: نشانگرهای تغذیه‌ای، مقدار انرژی، قند، چرب، نمک و میزان اسیدچرب موجود در محصولات غذایی را نشان می‌دهند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، در نقشه استراتژیک حوزه آموزش نیز، آموزش پاسخگو،جامع‌نگر و کارآفرین توجه شده است.بهبود سبک زندگی سالم،رژیم غذایی مناسب،کاهش آسیب‌های اجتماعی و روانی نیز از اهداف مورد توجه در نقشه استراتژیک معاونت بهداشتی دانشگاه است.

وی بحث ارتقای فرهنگ سازمانی،بهینه سازی و پایداری منابع را نیز از مباحث مورد توجه در معاونت‌های فرهنگی دانشجویی و توسعه مدیریت و منابع نام برد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعامل با نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی را برای برون‌رفت دانشگاه از چالش‌های پیش‌رو بسیار موثر دانست و افزود:نقش هر نماینده مجلس شورای اسلامی که منتخب جمع کثیری از افراد جامعه است و اعتباری که به پشتوانه آرای مردم دارد برای ما به عنوان دستگاه اجرایی بسیار مهم است و در این راستا تمام سعی و تلاش ما تعامل با این عزیزان است .

یوسف‌زاده در خصوص اجرای دستورالعمل استانداری مبنی بر بکارگیری بانوان و جوانان در مدیریت‌های دستگاه‌های اجرایی خارطرنشان کرد: از زمان قبول مسئولیت من در دانشگاه، بالغ بر ۲۰ مدیر ارشد و میانی از بین بانوان در دانشگاه انتخاب شده است .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه با شعار و نصیحت نمی‌توان به توسعه یافتگی دست پیدا کرد، تصریح کرد: یکی دیگر از رسالت‌های اصلی اصحاب رسانه، علاوه بر اطلاع‌رسانی و پیگیری معضلات جامعه، ایجاد و تقویت روح امید در جامعه است. زیرا ناامیدی، منجر به هرج و مرج و از هم گسیختگی جامعه خواهد شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

رئیس دانشگاه علوم‌ پزشکی استان گیلان :

بیمارستان جامع در رشت تاسیس می‌شود‌

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد

رئیس مرکز تحقیقات، آموزش کشاورزی و منابع طبیعی گیلان :

انواع بذر هیبریدی در گیلان تولید شد