گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
می 2, 2013 کد خبر : 18546 خبر ها

فرماندار رشت :

احداث ۹۷ کیلومتر کمربند شهری در رشت

احداث ۹۷ کیلومتر کمربند شهری در رشت

گیلانیان : فرماندار رشت از احداث ۹۷ کیلومتر کمربند شهری در شش باند در رشت خبر داد.

سید ولی‌الله عظمتی در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور وزیر کشور در سالن اجتماعات فرمانداری این شهر برگزار شد.

وی با تبریک فرارسیدن میلاد حضرت فاطمه الزهرا (س) و امام خمینی (ره) اظهار کرد: امسال ملت انقلابی و ولایت‌مدار کشور در دو جبهه  سیاسی و اقتصادی حماسه بی‌نظیر خلق می‌کنند.

این مسئول، با بیان اینکه افتتاح پنج پروژه صنعتی، خدماتی و انرژی در رشت با اعتباری بالغ بر ۳۱۰ میلیارد تومان افتتاح می‌شود، افزود: گیلان دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است که در صورت شناسایی و بهره‌وری موجب توسعه استان می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه رشت با شش بخش و ۲۹۳ روستا دارای بالغ بر ۶۹۸ هزار نفر جمعیت شهری و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت روستایی است، ادامه داد: رشت در خود ۷۶ درصد جمعیت شهری و ۳۸ درصد جمعیت روستایی استان را پوشش داده است.

عظمتی، با تصریح اینکه رشت دارای ۱۰ هزار و ۶۰۰ نفر ایثارگر و دوهزار و ۲۰۰ شهید نیز هست، خاطرنشان کرد: ۱۹ واحد دانشگاهی  و هفت ناحیه آموزشی در رشت فعال است و در مجموع ۱۳۰ هزار دانش‌آموز نیز در این شهر مشغول تحصیل هستند.

وی با اشاره به بحث احداث قطار شهری در رشت، اذعان کرد: طرح مطالعاتی آن تمام شده و تنها نیازمند اخذ مجوز ماده ۲۱۵ از طرف معاون راهبردی ریاست جمهوری هستیم.

عظمتی، از احداث ۹۷ کیلومتر کمربند شهری در شش باند رشت خبر داد و گفت: امسال ۵٫۵ میلیارد تومان برای احداث این کمربندی اعتبار داریم که این مقدار برای حل معضل ترافیک شهر کافی نیست و نیازمند اعتبار هستیم.

وی رشت را دارای بالغ بر ۷۵ هزار هکتار اراضی کشاورزی معرفی کرد و یادآور شد: ۶۴ هزار هکتار اراضی کشاورزی به کشت برنج اختصاص دارد.

فرماندار رشت، با بیان اینکه ۳۰ درصد زمین‌های کشاورزی برنج در رشت واقع شده است،خاطرنشان کرد: ۵۲ درصد ماهیان گرمابی نیز در رشت پرورش می‌یابد.

به گفته وی، در رشت در سال ۹۱ با راه‌اندازی ۵۵ واحد صنعتی برای بالغ بر ۳ هزار نفر فرصت شغلی ایجاد شد.

عظمتی، با بیان اینکه ۹۵ درصد از مصوبات سفر دور نخست هیئت دولت به گیلان در رشت عملی شده است، خاطرنشان کرد: در دور دوم سفرهای استانی نیز از ۵۷ مصوبه ویژه رشت ۸۹ درصد عملی شده است.

وی به ۷۴ مصوبه از ۲۸۹ مصوبه دور سوم ویژه رشت اشاره کرد و متذکر شد: تاکنون ۴۰ درصد این مصوبه‌ها نیز اجرایی شده است.

فرماندار رشت، در  بخش مسکن مهر نیز با اختصاص ۱۸۶ هکتار زمین به مسکن مهر بزرگ‌ترین پروژه مسکن مهر در رشت ساخته شده است.

وی افزود: تاکنون بالغ بر ۱۷ هزار واحد در این پروژه ساخته شده که دو هزار و ۶۴۰ واحد آماده بهره‌برداری و حدود سه هزار واحد دیگر در آینده نزدیک تکمیل می‌شوند.

عظمتی، احداث یک منبع آب ۱۵ هزار مترمکعبی برای تامین آب شرب، گازرسانی و اجرای هفت پروژه مهر مسکن را از دیگر دستاوردهای دولت نهم و دهم عنوان کرد.

وی بحث رسیدگی به زیرساخت‌های مسکن مهر و به مناقصه گذاشتن فاضلاب اصلی مسکن مهر را از دیگر اقدام‌ها ذکر و یادآور شد: تاکنون بخش بزرگی از بحث مهرماندگار نیز اجرا شده و بقیه نیز تا پایان دولت به پایان می‌رسد./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد