گیلانیان
یکشنبه ۲۸ مهر ۱۳۹۸ Sunday, 20 October , 2019
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73681 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت :

احیا و بازسازی ۲ هزار واحد صنعتی در کشور دستور کار قرار دارد

احیا و بازسازی ۲ هزار واحد صنعتی در کشور دستور کار قرار دارد

گیلانیان : معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدف گذاری برای احیا و بازسازی دو هزار واحد صنعتی در کشور برای امسال خبر داد و گفت: سهم استان گیلان ۵۴ واحد صنعتی است.

فرشاد مقیمی بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری رودسر با محوریت تسهیل رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: پایش جلسات کارگروه رفع موانع استان ها یکی از مواردی است که می تواند زمینه ساز حل مشکلات شود.

وی شناسایی واحدهای تولیدی دارای مشکل را یکی از وظایف این کارگروه عنوان و بیان کرد: امسال احیا و بازسازی دو هزار و واحد صنعتی در کشور در دستور کار قرار داده شده که از این تعداد سهم استان گیلان ۵۴ واحد صنعتی است.

ممنوعیت ورود ۱۵۲۱ کالا به کشور برای حمایت از تولید

معاون امور صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت با تأکید بر تلاش می کنیم با رفع مشکلات این واحدها آنها را به چرخه تولید باز گردانیم، افزود: ایجاد چالش در تولید کشور زمینه بروز مشکل در سایر حوزه‌ها نیز خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه این جلسات نیازمند یک چارچوب مشخص با برنامه ریزی دقیق برای تعیین تکلیف واحدهای تولیدی و صنعتی بود تا در راستای حل مشکلات آنها مؤثر باشد، تصریح کرد: باید در راستای رونق ظرفیت‌ها شناسایی و اهداف نیز مشخص باشد.

مقیمی با اشاره به اینکه یکی از نکات در راستای حمایت ها، ممنوع شدن واردات ۱۵۲۱ تعرفه به کشور است، تصریح کرد: از مجموع ۵ هزار و ۶۰۰ تعرفه در حوزه تولید ۵۰ درصد ثبت سفارشی عملاً ممنوع و یا ثبت سفارشی نداریم.

وی یکی از مشکلات تولید را بحث نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و گفت: بانک ها باید در این زمینه حمایت ها لازم را از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام دهند تا تولید به خاطر مشکلات بانکی متوقف نشود.

اختصاص هزار و ۱۰۰ میلبارد تومان اعتبار در راستای رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه این جلسه با اشاره به اختصاص هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در راستای رونق تولید این استان، اظهار کرد: این اعتبار از منابع داخلی بانک ها تأمین و برای واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت خواهد شد.

فرهاد دلق پوش افزود: از محل بند الف تبصره ۱۸ ظرفیت جدید برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گیلان در نظر گرفته شده است.

وی اعتبار در نظر گرفته شده در این حوزه ها را ۳۷۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم افزایش داشته و تاکنون ۲۰ درصد تأمین اعتبار شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای گیلان :

خسارت ۵۷ میلیارد تومانی سیل اخیر به راه های گیلان

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان گیلان :

هنوز کد گمرک ‌بندر آستارا در سامانه مرکزی ثبت نشده است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz