گیلانیان
سه شنبه ۲۵ تیر ۱۳۹۸ Tuesday, 16 July , 2019
خرداد ۲۵, ۱۳۹۸ کد خبر : 73681 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت :

احیا و بازسازی ۲ هزار واحد صنعتی در کشور دستور کار قرار دارد

احیا و بازسازی ۲ هزار واحد صنعتی در کشور دستور کار قرار دارد

گیلانیان : معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت از هدف گذاری برای احیا و بازسازی دو هزار واحد صنعتی در کشور برای امسال خبر داد و گفت: سهم استان گیلان ۵۴ واحد صنعتی است.

فرشاد مقیمی بعد از ظهر شنبه در جلسه شورای اداری رودسر با محوریت تسهیل رفع موانع تولید که در سالن اجتماعات فرمانداری این شهرستان برگزار شد، گفت: پایش جلسات کارگروه رفع موانع استان ها یکی از مواردی است که می تواند زمینه ساز حل مشکلات شود.

وی شناسایی واحدهای تولیدی دارای مشکل را یکی از وظایف این کارگروه عنوان و بیان کرد: امسال احیا و بازسازی دو هزار و واحد صنعتی در کشور در دستور کار قرار داده شده که از این تعداد سهم استان گیلان ۵۴ واحد صنعتی است.

ممنوعیت ورود ۱۵۲۱ کالا به کشور برای حمایت از تولید

معاون امور صنایع وزارت صنعت و معدن و تجارت با تأکید بر تلاش می کنیم با رفع مشکلات این واحدها آنها را به چرخه تولید باز گردانیم، افزود: ایجاد چالش در تولید کشور زمینه بروز مشکل در سایر حوزه‌ها نیز خواهد شد.

وی در ادامه با بیان اینکه این جلسات نیازمند یک چارچوب مشخص با برنامه ریزی دقیق برای تعیین تکلیف واحدهای تولیدی و صنعتی بود تا در راستای حل مشکلات آنها مؤثر باشد، تصریح کرد: باید در راستای رونق ظرفیت‌ها شناسایی و اهداف نیز مشخص باشد.

مقیمی با اشاره به اینکه یکی از نکات در راستای حمایت ها، ممنوع شدن واردات ۱۵۲۱ تعرفه به کشور است، تصریح کرد: از مجموع ۵ هزار و ۶۰۰ تعرفه در حوزه تولید ۵۰ درصد ثبت سفارشی عملاً ممنوع و یا ثبت سفارشی نداریم.

وی یکی از مشکلات تولید را بحث نقدینگی واحدهای تولیدی و صنعتی دانست و گفت: بانک ها باید در این زمینه حمایت ها لازم را از واحدهای تولیدی و صنعتی انجام دهند تا تولید به خاطر مشکلات بانکی متوقف نشود.

اختصاص هزار و ۱۰۰ میلبارد تومان اعتبار در راستای رونق تولید

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان در ادامه این جلسه با اشاره به اختصاص هزار و ۱۰۰ میلیارد تومان در راستای رونق تولید این استان، اظهار کرد: این اعتبار از منابع داخلی بانک ها تأمین و برای واحدهای تولیدی تسهیلات پرداخت خواهد شد.

فرهاد دلق پوش افزود: از محل بند الف تبصره ۱۸ ظرفیت جدید برای اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی استان گیلان در نظر گرفته شده است.

وی اعتبار در نظر گرفته شده در این حوزه ها را ۳۷۳ میلیارد تومان عنوان کرد و گفت: این رقم افزایش داشته و تاکنون ۲۰ درصد تأمین اعتبار شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

رسانه ها اهرم نظارتی مردم در جامعه هستند

مهندس کوچکی نژاد نماینده مردم رشت :

رسانه ها اهرم نظارتی مردم در جامعه هستند

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

مدیر درمان تأمین اجتماعی گیلان :

بیش از ۴۵ هزار نسخه الکترونیکی در گیلان صادر شده است

آب‌بندان‌های گیلان احیا می‌شوند

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان :

آب‌بندان‌های گیلان احیا می‌شوند

بازسازی ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده در سیل اخیر کشور

معاون عمرانی بنیاد مسکن کشور :

بازسازی ۱۶۰ هزار واحد آسیب‌دیده در سیل اخیر کشور

صنایع گیلان در پیک بار امسال ۹۰ مگاوات برق صرفه جویی کردند

رئیس اداره کنترل شبکه برق منطقه‌ای گیلان :

صنایع گیلان در پیک بار امسال ۹۰ مگاوات برق صرفه جویی کردند

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz