گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
اکتبر 15, 2012 کد خبر : 13528 خبر ها

صبح دوشنبه 24 مهرماه :

اختتامیه طرح ملی داناب در استان گیلان برگزار شد

اختتامیه طرح ملی داناب در استان گیلان برگزار شد

گیلانیان : صبح روز دوشنبه ۲۴ مهرماه جاری شرکت سهامی آب منطقه ای گیلان با مشارکت اداره کل آموزش و پرورش استان مراسم اختتامیه طرح ملی دانش آموزی نجات آب ” داناب ” سال تحصیلی ۹۱-۹۰ را برگزار نمود.

در این مراسم که در پژوهشگاه معلم ناحیه یک رشت با حضور بیش از ۱۵۰نفر از دانش آموزان دختر و پسر مقطع راهنمایی تحصیلی مشمول طرح ، نجف زاده مدیرکل آموزش و پرورش گیلان، سیف اله آقابیگی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان، جمعی از مدیران و معاونان آب منطقه ای و آموزش و پرورش استان برگزار شد.
آقابیگی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان در سخنانی ضمن تاکید بر اهمیت فرهنگ سازی و آموزش به نوجوانان و جوانان در خصوص پاسداری از منابع آب گفت : آب از دیرباز نقش مهمی در حیات بشری داشته و در کشور ما نیز با توجه به شرایط اقلیمی ویژه و کم باران بودن ایران حفظ منابع آب اهمیت بیشتری یافته است .
مدیرعامل آب منطقه ای گیلان گفت : از همین رو شرکت آب منطقه ای گیلان برنامه های مختلفی را در حوزه هایی مانند اطلاع رسانی و فرهنگ سازی در اولویت کارهای خود قرار داد تا از ان طریق شاهد اصلاح الگوی مصرف در بهره برداران و سطح جامعه باشد .
وی  افزود : طرح ملی دانش آموزی نجات آب ” داناب ” که امروز مراسم اختتامیه اولین سال آن در گیلان را برگزار می کنیم خود در صدر اینگونه فعالیت های غیرسازه ای و در عین حال اثرگذار فرهنگی و آموزشی است.
وی افزود : در طرح ملی داناب با شناخت اهمیت آموزش و جایگاه آموزش و پرورش در گیلان ، اهداف تعیین و مطالعات کارشناسی انجام و دانش آموزان مقطع راهنمایی به عنوان جامعه هدف در نظر گرفته شدند و پس از آموزش به معلمان رابط کار آموزش با جدیت توسط این فرهیختگان آموزش و پرورش با کیفیت مناسب در سطح استان انجام گرفت .
آقابیگی گفت : در طرح داناب دو آزمون ” پیش آزمون و پس آزمون ” نیز با مشارکت دانش آموزان برگزار گردید و آثار دانش آموزان نیز با استاندارد های لازم مورد داوری قرار گرفت که امروز به صورت نمادین از تعدادی از دانش آموزان حائز رتبه برتر تقدیر بعمل خواهد آمد .
وی در خاتمه سخنان خود ضمن تشکر ویژه از آقای نجف زاده مدیرکل محترم آموزش و پرورش استان و کلیه معلمان پرتلاش مجری اظهار امیدواری نمود در سال تحصیلی جاری نیز طرح داناب با قدرت و دقت بیشتری در گیلان اجرا گردد.
در این مراسم نجف زاده مدیرکل آموزش و پرورش استان طی سخنانی ضمن تقدیر ویژه از سیف اله آقابیگی مدیرعامل آب منطقه ای گیلان و مجموعه تحت هدایت وی بدلیل انجام موفق طرح داناب در گیلان گفت : همیشه این نکته در ذهن ما وجود داشت که همه در آب غرق می شوند و باید آنها را نجات داد اما اکنون ببینید که چه بر سر آب آمده و چه خطراتی آن را تهدید می کند که باید با اجرای طرح هایی مانند” داناب ” از آب پاسداری نمود.
گفتنی است اختتامیه ” داناب ” که با هدف فرهنگ سازی پاسداری از منابع آب با تمرکز بر جامعه هدف بیش از ۹۹۰۰۰ نفری از دانش آموزان مقطع راهنمایی در سال تحصیلی ۹۱-۹۰ در استان گیلان برگزار شده بود مورد توجه ویژه دانش آموزان حاضر نیز قرار گرفت .
این مراسم با اجرای نمایش توسط یکی از گروه های شناخته شده استان ، اجرای سرود دانش آموزی به زبان گیلکی ، پخش انیمیشن هایی با موضوع آب و اهداء جوایز به ۱۷ نفر از دانش آموزان برتر و معلمان رابط طرح ملی دانش آموزی نجات آب ” داناب ” در گیلان به کار خود پایان داد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد