گیلانیان
جمعه ۷ بهمن ۱۴۰۱ Friday, 27 January , 2023
اکتبر 30, 2020 کد خبر : 80133 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

جبار کوچکی نژاد :

اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌منظور تأمین کالاهای اساسی فساد انگیز است

اختصاص ارز ۴۲۰۰ تومانی به‌منظور تأمین کالاهای اساسی فساد انگیز است

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم ورود دولت به کنترل بازار ارز گفت: اختصاص ارز چهار هزار و‌ ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی فساد انگیز بوده و مجلس به‌شدت با آن مخالف است زیرا تاکنون از این طریق ۳۰ میلیارد دلار منابع داده‌شده و ارز ۲۰ الی ۳۰ هزارتومانی به دست مردم رسیده است.

جبار کوچکی نژاد امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در طرح تأمین یارانه کالاهای اساسی در مجلس شورای اسلامی تصویب‌شده است، اظهار کرد: این طرح بارها در کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس و در حضور نمایندگان بررسی و کلیات آن با ۲۱۵ رأی در مجلس به تصویب رسید ولی دولت در اقدامی عجیب اجرای این طرح را غیرممکن دانست.

وی با تأکید بر قابل‌اجرا بودن طرح تأمین یارانه کالاهای اساسی توسط دولت گفت: کمیسیون برنامه‌وبودجه به‌تمامی جزئیات بودجه آگاه بوده و در خصوص اجرایی شدن این طرح ۳۰ هزار میلیارد تومان اعتبار پر نظر گرفته‌شده و هر مقام دولتی که از اجرای این طرح به وظیفه خود عمل نکند مجازات خواهد شد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با اشاره به مفاد طرح تأمین یارانه کالاهای اساسی مردم توسط دولت بیان کرد: برای ۲۰ میلیون جمعیت کشور که هیچ درآمدی ندارند به ازای هر فرد در خانواده ۱۲۰ هزار تومان و برای ۴۰ میلیون نفر که دارای درآمد هستند به ازای هر فرد خانواده ۶۰ هزار تومان به‌صورت کار در نظر گرفته‌شده و مردم فقط باید کالاهای اساسی خریداری کنند.

کوچکی نژاد با اذعان‌ به اینکه طرح تأمین یارانه کالاهای اساسی به‌صورت ۶ ماهه انجام می‌شود، تصریح کرد: با توجه به تورم ایجادشده در کشور در بودجه سال ۱۴۰۰ مبلغ ۱۰۰ هزار میلیارد تومان برای این طرح باید در نظر گرفته شود زیرا‌ کالاهای اساسی در کشور به‌صورت افسارگسیخته‌ای در حال افزایش هستند.

وی با اشاره به اهداف طرح تهاتری مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از اهداف این طرح افزایش عرضه ارز در کشور و کاهش نرخ آن بوده به‌طوری‌که دولت بر اساس تبصره دو بند واو می‌تواند به بخش خصوصی که به آن بدهکار است نفت داده و یا با کشورهای دیگر معادله کالا به کالا انجام دهد.

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی با انتقاد از عدم ورود دولت به کنترل بازار ارز گفت: اختصاص ارز چهار هزار و‌ ۲۰۰ تومانی به کالاهای اساسی فساد انگیز بوده و مجلس به‌شدت با آن مخالف است زیرا تاکنون از این طریق ۳۰ میلیارد دلار منابع داده‌شده و ارز ۲۰ الی ۳۰ هزارتومانی به دست مردم رسیده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی