گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 6, 2014 کد خبر : 28266 خبر ها

از سال گذشته تاکنون صورت گرفت؛

اختصاص بیش از یک میلیارد تومان برای زیرساخت‌های گردشگری انزلی

اختصاص بیش از یک میلیارد تومان برای زیرساخت‌های گردشگری انزلی

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی گیلان گفت: از سال گذشته تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای زیر ساخت‌های گردشگری و میراث فرهنگی به شهرستان انزلی اختصاص یافته است.

رضا علیزاده، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان در جلسه علنی شورای اسلامی شهرستان انزلی با محوریت احیای بافت‌های فرسوده شهری در حوزه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه میراث فرهنگی سرمایه گرانقدر به جا مانده از تاریخ و تمدن بزرگ ایران است گفت: میراث فرهنگی از سرمایه‌های انسانی به جا مانده از گذشته است و برای میراث فرهنگی حفظ بناهای تاریخی مهم است و همه باید تلاش جدی در جهت حفاظت و صیانت و احیای آثار تاریخی داشته باشند.

وی از وجود یک هزار و ۳۰ اثر تاریخی شناسایی شده در گیلان خبر داد و اظهارکرد: تعداد آثار در استان گیلان بسیار زیاد است که برخی از آنها متعلق به دستگاه‌های دولتی و بانک و شهرداری‌هاست و برخی دیگر در اختیار مردم است. با توجه به اعتبارات محدود همگان به عنوان یک وظیفه باید تلاش کنند این آثار و بناها مرمت شده و ماندگار بمانند.

علیزاده همچنین از آمادگی میراث فرهنگی استان برای برطرف شدن مشکل آثار فرهنگی و تاریخی انزلی خبر داد.

به گفته وی، از سال گذشته تاکنون یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان برای زیر ساخت‌های گردشگری و میراث فرهنگی به شهرستان انزلی اختصاص یافته است.

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی نیز در جلسه مذکور اظهارکرد: نشانی هر شهری میدان آن شهر است اما وضعیت میدان شهر انزلی برازنده این شهر نیست که دلایل مختلفی در این امر دخیل هستند و باید همه در جهت زیبا سازی شهر تلاش کنند.

حسن خسته‌بند، با بیان اینکه باید در حفظ و نگهداری آثار فرهنگی تلاش شود، تصریح کرد: پیشنهاد بنده تشکیل یک کارگروه متشکل از اعضای شورا، مهندسان و صاحب‌نظران حوزه میراث فرهنگی است که با یک نگاه فنی با حفظ میراث فرهنگی مشکلات شهر انزلی نیز حل شود.

وی در خصوص سرمایه گذاری در بناهای میراثی و احیا آثار تاریخی برای سرمایه‌گذاری عنوان کرد و گفت: تحقق مسایل نیازمند یک رویکرد جدید از سوی میراث فرهنگی برای ورود دادن بخش خصوصی است که نفعی برای شهر و آنها داشته باشد و بهتر است یک زمان اجرایی برای آن تعیین شود و پس از آن کارها اتفاق بیفتد.

محمدرضا بدیعی‌فر، رییس شورای اسلامی شهرستان بندر انزلی در این نشست به بیان مشکلات موجود در حوزه آثار تاریخی انزلی پرداخت و اظهار کرد: انتظار می‌رود میراث فرهنگی به عنوان متولی آثار فرهنگی و تاریخی در برطرف شدن مشکلات موجود به ویژه میدان مرکزی شهر که نگین انزلی است ما را یاری کند.

گفتنی است، در ادامه هریک از اعضای شورای شهر، شهردار و فرماندار انزلی به ارایه نقطه نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند./منبع : شبستان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی