گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
سپتامبر 4, 2014 کد خبر : 29499 خبر ها

اختصاص یکصد میلیارد تومان برای ساماندهی گوهررود و زرجوب

اختصاص یکصد میلیارد تومان برای ساماندهی گوهررود و زرجوب

گیلانیان : رئیس شورای شهرستان رشت از اختصاص یکصد میلیارد تومان اعتبار جهت ساماندهی آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب خبر داد.

اسماعیل  حاجی پور گفت: با توجه به اینکه آلودگی دو رودخانه گوهررود و زرجوب ناشی از ورود فاضلاب ها، پسماندهای بیمارستانی و شیرآبه زباله هاست و این آلودگی به وضعیتی آزاردهنده رسیده است دکتر نوبخت در جلسه ای که در این راستا تشکیل شد پس از بررسی اقدامات صورت گرفته یکصد میلیارد تومان برای جمع آوری فاضلاب ورودی دو رودخانه اختصاص داد .

این عضو شورا افزود: آلودگی دو رودخانه زرجوب و گوهررود که از قلب شهر رشت می گذرد چهره بسیار زشت و بوی نامطبوعی به فضای این شهر بخشیده است این در حالیست که نام این رودخانه از دو جزو زر (طلا) و جوب (که همان جوی است به معنی نهر آب) تشکیل شده و از دیرباز به جهت زلالی و درخشندگی به این رودخانه اطلاق می شده که متأسفانه امروزه اثری از آن نیست.

وی ادامه داد: من به عنوان خادم این مردم تمام تلاشم را برای اینکه بتوانم این دو رودخانه را از آلودگی نجات دهم بکار خواهم گرفت و مطمئنم با اختصاص یکصد میلیارد تومان برای جمع آوری فاضلابهای رودخانه های زرجوب و گوهررود اقدام موثری در نجات این رودخانه ها خواهد بود و امیدواریم پس از انجام مطالعات اولیه هرچه سریعتر اقدامات اجرایی ساماندهی دو رودخانه آغاز شود.

حاجی پور در پایان خاطرنشان کرد: خوشحالم که این خبر خوب را به مردم شهرم می دهم که با اعتبار ملی و حمایت دولت و تلاش دکتر نوبخت می توانیم درد و بیماری را از چهره خسته دو رودخانه گوهررود و زرجوب پاک کنیم .

به گزارش ایسنا، این نتیجه و دستاورد خوب سفر دکتر نوبخت در حالی نصیب مردم این شهر شد که اکثر اعضای شورا برای انتخابات هیات رئیسه دیروز در حال رایزنی و چاره اندیشی بوده اند.

اخبار مرتبط

نظرات

  • اقای نوبخت و اقای حاجی پور واقعا از شما تشکر از زحمات شما که به فکر این رودخانه خسته و فرسوده را یک روحی بهش می بخشید که شادابی و طراوت شهر ما را به خود باز میگردانید با تشکر فراوان والسلام من التوفیق

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی