گیلانیان
شنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۹ Saturday, 19 September , 2020
جولای 16, 2020 کد خبر : 79215 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

اختصاص ۵۰ دستگاه تشخیص پزشکی و سرمایه‌ای جدید به ناوگان درمان گیلان

اختصاص ۵۰ دستگاه تشخیص پزشکی و سرمایه‌ای جدید به ناوگان درمان گیلان

گیلانیان : رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان از افزودن ۵۰ دستگاه تشخیص پزشکی و سرمایه ای جدید دیگر به ناوگان درمان گیلان از سوی هیات ‌امنای صرفه‌ جویی ارزی خبر داد.

ارسلان سالاری رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه دانشگاه، تمام تلاش خود را در جهت تقویت بنیه زیرساخت‌های حوزه سلامت استان به کار می‌گیرد، اظهار کرد: طی ماه‌های اخیر، علیرغم اینکه کادر سلامت استان، درگیر ویروس متقلب و منحوس کرونا بوده، امکانات و اعتبارات قابل‌توجهی در بخش بهداشت و درمان جذب‌شده است.

وی بر لزوم پیگیری و همت همه‌جانبه در جهت رفع کمبودهای دانشگاه علوم پزشکی گیلان تأکید کرد و گفت: دانشگاه علوم پزشکی گیلان متعلق به  همه است و همه باید از فرصت خدمتی که در اختیارشان گذاشته‌شده، استفاده کنند و  تمام تلاش خود را به کار بگیرند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به نشست مشترک خود با معاونین وزیر بهداشت در محل وزارتخانه، خاطرنشان کرد: در دیدار با معاونین توسعه مدیریت و منابع و درمان وزارت بهداشت، ضمن برشمردن چندین‌باره چالش‌های حوزه درمان و نیروی انسانی بر لزوم افزایش اعتبارات درمانی، افزایش نیروی انسانی ازجمله پرستاران و همچنین امکانات تشخیص پزشکی تأکید شده است.

وی به نشست مشترک خود با دکتر مهدی یوسفی، رئیس هیات‌امنا صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران اشاره کرد و گفت: طی یک سال اخیر، وزارت بهداشت در جهت استقرار تجهیزات پزشکی، حمایت شایانی از مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان داشته که عمده این تجهیزات از مسیر هیئت‌امنا صرفه‌جویی ارزی بوده است.

سالاری از تخصیص دو دستگاه سونوگرافی و یک دستگاه CT اسکن به ناوگان تشخیص پزشکی گیلان از سوی هیات‌امنا صرفه‌جویی ارزی به دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد و افزود: یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان امام خمینی (ره) صومعه‌سرا، یک دستگاه سونوگرافی به بیمارستان رسالت ماسال و یک دستگاه CT  اسکن نیز به یکی از بیمارستان‌های مرکز استان اختصاص پیدا کرده است.

وی با اشاره به سایر تجهیزات اخذشده از هیات‌امنای صرفه‌جویی ارزی در معالجه بیماران، بیان‌کرد: ۱۵ دستگاه ونتیلاتور، دو دستگاه الکتروشوک، دو دستگاه الکتروکاردیوگراف، ۱۵دستگاه مانیتورینگ‌علائم حیاتی، دو دستگاه مانیتور سانترال، یکدستگاه رادیولوژی پرتابل و ۱۰ دستگاه ساکشن نیز از هیات‌امنای صرفه‌جویی ارزی اخذشده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

اجرای طرح های درآمدزا در اولویت برنامه های دهیاران قرار گیرد

مدیر کل دفتر امور روستایی و شوراهای استانداری گیلان :

اجرای طرح های درآمدزا در اولویت برنامه های دهیاران قرار گیرد