گیلانیان
سه شنبه ۲۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ Tuesday, 18 May , 2021
اکتبر 14, 2020 کد خبر : 79986 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان مطرح کرد:

اختصاص ۶۷ هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در گیلان

اختصاص ۶۷ هکتار زمین به طرح اقدام ملی مسکن در گیلان

گیلانیان : استاندار گیلان طرح اقدام ملی مسکن را گامی اصولی در جهت کمک به اقشار نیازمند عنوان کرد و با تأکید بر تلاش مضاعف برای پیشتازی استان در اجرای این طرح ملی، گفت: لازم است همکاری دستگاه‌های اجرایی برای بهبود وضعیت زیرساخت واحدهای مسکن مهر نیز به‌طور مستمر انجام شود.

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان ؛ دکتر ارسلان زارع پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) در جلسه شورای مسکن که شماری از فرمانداران و شهرداران شهرهای مختلف استان نیز از طریق ارتباط تصویری حضور داشتند؛ با تاکید بر لزوم برگزاری منظم جلسات این شورا برای تامین زمین در راستای اجرای طرح اقدام ملی مسکن اظهار داشت: با وجود برخی تنگناها، ۶۷ هکتار زمین به اجرای طرح مذکور اختصاص یافت.

وی انسجام بخشی به فعالیت های مرتبط با اجرای طرح اقدام ملی مسکن استان را مورد تأکید قرار داد و تحقق این مهم را در گرو برگزاری جلسات کارشناسی و تشکیل کمیته های تخصصی خواند و افزود: کمیته فنی در عرصه اجرا و تکمیل زیرساخت طرح اقدام ملی مسکن باید به‌طور مستمر برگزار شود.

دکتر زارع سهمیه ابلاغی استان در اجرای این طرح را ۱۲ هزار و ۳۹۲  واحد اعلام و تأکید کرد که گیلان با تلاش مضاعف و هم افزایی، جزو استان های پیشتاز در اجرای طرح اقدام ملی مسکن باشد و به اقشار متوسط و کم برخوردار که متقاضی دریافت این واحدها هستند،کمک صورت گیرد.

وی با تاکید بر تلاش دستگاه‌های اجرایی برای بهره‌برداری از پروژه‌های مسکن در نقاط مختلف استان تصریح کرد: شهرداران جهت صدور پروانه و مجوزهای حفاری باید همکاری مناسبی داشته باشند.

دکتر زارع به فاز دوم مسکن مهر رشت نیز اشاره و اضافه کرد: دو هزار و ۸۴۰ واحد مسکونی این مجموعه، بین ۶۰  تا ۹۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که با همتی مضاعف می توان بخشی از آن را در سال‌جاری به بهره برداری رساند.

وی با تاکید بر همکاری همه دستگاه‌های اجرایی استان برای بهبود زیرساخت‌ها و اجرای پروژه‌های مسکن عنوان داشت: انتظار دارم مسئولان دستگاه‌های اجرایی، وعده های خود در جلسات را با جدیت پیگیری کنند.

وی خاطرنشان کرد: برای رفع برخی مشکلات، نیاز به تشکیل جلسه شورای مسکن نیست و بسیاری از موضوعات را می‌توان در کمیته ذیل شورا، بررسی و برای آنها چاره اندیشی کرد.

استاندار گیلان همچنین تأکید کرد که موضوعات حقوقی مربوط به پروژه های مسکن مهر تالش و آستارا در این شهرستان‌ها به طور ویژه پیگیری شود.

دکتر زارع همچنین به موضوع مطرح شده مبنی بر اختصاص زمین در ابتدای شهر رودبار برای احداث زندان اشاره و اضافه کرد: ورودی هر شهر، باید چشم انداز مناسبی داشته باشد بر این اساس؛ اداره کل راه و شهرسازی استان، مسئله یادشده را بررسی کرده و گزارشی در این خصوص ارائه دهد.

در این نشست فرمانداران و شهرداران آستارا ، انزلی، ماسال ، لنگرود ، صومعه سرا ، رودسر ، شفت، کیاشهر ، سیاهکل و تولم شهر از طریق ارتباط تصویری حاضر بودند.

همچنین گزارش های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان درخصوص مسکن مهر یک هزار و ۷۱۲ واحدی انزلی، بنیاد مسکن استان درخصوص اجرای طرح اقدام ملی مسکن، شرکت های زیرساخت درخصوص پروژه مسکن مهر آستانه اشرفیه، رشت و آستارا و مدیر امور شعب بانک مسکن استان در مورد مشکل تسهیلاتی مسکن مهر آستارا و تالش ارائه شد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون  تعاونی توزیع نمی شود

قابل توجه اداره صمت و اتاق اصناف گیلان:

مرغ کیلویی۲۵۰۰۰ تومان چون تعاونی توزیع نمی شود

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

یکی از کرامات نماینده رشت:

مدیر مسئول :

آقای احمدی! در مورد بورس صورت مسئله را پاک می کنید !؟

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

۱۲ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

مدیر امور طیور و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان :

۱۲ هزار جعبه تخم نوغان در گیلان توزیع شد

ادامه حمایت از کشاورزان سیاست قطعی دولت است

روحانی در جلسه ستاد هماهنگی اقتصادی دولت:

ادامه حمایت از کشاورزان سیاست قطعی دولت است

برندسازی مراکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی گیلان

رئیس سازمان جهاد دانشگاهی گیلان :

برندسازی مراکز علمی کاربری جهاد دانشگاهی گیلان

۱۵۰ اثر تاریخی تالش در اولویت ثبت ملی قرار گرفتند

سرپرست اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی تالش :

۱۵۰ اثر تاریخی تالش در اولویت ثبت ملی قرار گرفتند