گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 16, 2022 کد خبر : 83989 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

استاندار گیلان خبر داد :

اختصاص ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث محور اصلی سیاهکل به دیلمان

اختصاص ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث محور اصلی سیاهکل به دیلمان

گیلانیان : استاندار گیلان از اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث محور اصلی سیاهکل به دیلمان خبر داد و گفت: اجرای این پروژه در این دولت شروع شده و در تلاش هستیم با پیگیری‌های مداوم و پای کار بودن متولیان امر این پروژه به بهره برداری برسد.

اسدالله عباسی امروز پس از بازدید از وضعیت احداث کمربندی خیام سیاهکل و مسیر گردشگری و کوهستانی بخش دیلمان این شهرستان در جمع مردم و اهالی این بخش در مسجد حضرت صاحب الزمان (عج) دیلمان اظهار کرد: دیلمان همچون نگینی در استان گیلان می‌درخشد و مردمان این دیار همیشه پایبند و متعهد به انقلاب و نظام اسلامی بوده و هستند.

وی با اشاره به مشکلات منطقه دیلمان و سیاهکل افزود: به مشکلات مردمان زحمت‌کش منطقه آگاه هستم و به اتفاق مدیران دستگاه‌ها برای رسیدگی و حل این مشکلات خدمت رسیدیم.

استاندار گیلان با بیان اینکه در دولت سیزدهم با حضور میدانی مشکلات بررسی می‌شود، گفت: در سطح استان گیلان به ویژه در منطقه سیاهکل و دیلمان، کارهای ارزشمندی در حال انجام است که باید تلاش کرد این اقدامات به نتیجه ختم شود.

عباسی با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمن و معطلی هشت‌ساله مردم به امیدهای واهی برجام در دولت قبل بیان کرد: دولت سیزدهم با چالش‌ها و مشکلات فراوان کار را تحویل گرفت، اما امیدوارانه تلاش کرد و تلاش می‌کند تا یکی پس از دیگری مشکلات را از پیش رو بردارد.

وی به تحول و شکوفایی نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف اشاره کرد و گفت: دشمن توان دیدن موفقیت‌ها و دستاوردهای نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف را ندارد و مدام با کارشکنی‌ها و کینه‌توزی‌ها در صدد ضربه زدن به این نظام است.

استاندار گیلان با بیان اینکه دولت سیزدهم تمام تلاشش را برای مردمی‌سازی اقتصاد می‌کند، افزود: با توجه به تحریم‌های ظالمانه و شیطنت‌های دشمن در بخش‌های مختلف، دولت مردمی و انقلابی سیزدهم تلاش می‌کند با کمک و حمایت مردم از بحران‌ها عبور کند.

عباسی با تشریح حرکت ارزشمند دیپلماسی دولت سیزدهم در سیاست خارجی و خط‌شکنی تحریم اظهار کرد: دشمن وقتی دید از طریق تحریم ظالمانه و بی‌رحمانه نمی‌تواند بر نظام اسلامی و مردم چیره شود، درصدد برپایی جنگ داخلی و ایجاد تفرقه است.

وی با بیان اینکه در مقابل نیرنگ دشمن باید هوشمندانه عمل کنیم، گفت: با از بین بردن شکاف طبقاتی، فقر و همچنین ایجاد شرایط اقتصادی و معیشتی مناسب برای مردم، فرصت بهانه به دشمن ندهیم.

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به وحدت مثال‌زدنی مدیران دستگاه اجرایی، نمایندگان مجلس و نماینده ولی‌فقیه و ائمه جمعه در استان بیان کرد: وحدت و همدلی مدیران و مردم در راستای توسعه و پیشرفت استان گیلان کارساز خواهد بود.

عباسی با بیان اینکه مسیر توسعه در گیلان هموار‌تر می‌شود، افزود: در بخش راه‌سازی، برق، سدسازی و امورات کشاورزی اقدامات خوبی در گیلان صورت گرفته و یا در حال انجام است.

وی با اشاره به تنش‌های آبی در برخی از نقاط استان گفت: تلاش مجموعه استانداری و دیگر دستگاه‌ها در گیلان رفع مشکلات مردم در بخش‌های مختلف است.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه دیلمان مستعد گردشگری است، تصریح کرد: با توجه به ظرفیت‌های خوب گردشگری در دیلمان، این بخش می‌تواند به یکی از قطب‌های گردشگری تبدیل شود که در این خصوص دولت برنامه‌های مناسبی دارد.

عباسی با اشاره به حضور ۵۲ میلیون گردشگر به گیلان بیان کرد: در روزهایی بیش از جمعیت استان، گردشگر وارد گیلان می‌شد و همین موضوع عرضه و تقاضای نان و سایر نیازها را با مشکل روبرو می‌کرد که تمام تلاش برای حل مناسب مشکلات است.

به گفته وی، برای حل مشکل نان در گیلان به خاطر حضور میلیونی مسافر به این استان، بیش از ۴۰ هزار کیسه آرد مازاد توزیع شد.

استاندار گیلان همچنین از اختصاص بیش از ۷۰ میلیارد تومان اعتبار برای احداث محور اصلی سیاهکل به دیلمان خبر داد و گفت: اجرای این پروژه در این دولت شروع شده و در تلاش هستیم با پیگیری‌های مداوم و پای کار بودن متولیان امر این پروژه به بهره برداری برسد.

عباسی در خصوص مشکلات منطقه دیلمان بیان کرد: برای حل مشکل زیربنایی و ساماندهی طرح هادی بخش دیلمان بیش از ۳۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده و با پیگیری‌های انجام شده، کمربندی خیام سیاهکل و مسیر گردشگری و کوهستانی بخش دیلمان ساماندهی می‌شود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی