گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
دی ۷, ۱۳۹۱ کد خبر : 15816 اقتصاد و کشاورزی خبر ها

اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار فروش اوراق مشارکت به سد پلرود

اختصاص ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار فروش اوراق مشارکت به سد پلرود

گیلانیان : نماینده مردم رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی از تخصیص مبلغ ۱۰۰ میلیاردریال اعتبار فروش اوراق مشارکت برای ادامه فعالیت ساخت سد مخزنی پلرود رودسر خبر داد.

 محمدمهدی رهبری املشی درباره نشست خود با وزیر نیرو، اظهار کرد: وزیر نیرو در این دیدار تاکید داشت کارگاه سد پلرود همچنان فعال باشد و نباید هیچ‌یک از کارکنان این سد تعدیل شوند.

وی افزود: وزیر نیرو با اختصاص ۲۰ میلیارد ریال اعتبار برای تکمیل تصفیه‌خانه طول‌لات رحیم‌آباد رودسر نیز موافقت کرد.

این نماینده به طرح آبرسانی بیش از یک‌هزار روستا در گیلان از طرف وزارت نیرو اشاره کرد و ادامه داد: از محل اجرای این طرح تعداد ۱۱۰ روستا در رودسر و ۷۵ روستا در شهرستان املش است که آبرسانی به تعدادی از این روستاها به بهره‌برداری رسیده و مقرر شده بقیه روستاهای باقیمانده از محل اعتبارات استانی، اجرای آبرسانی به این روستاها شتاب بیشتری بگیرد.

رهبری‌املشی از موافقت وزیر نیرو برای برق‌رسانی به روستاهای تک خانوارها در شهرستان‌های رودسر و املش خبر داد و گفت: شرکت برق در این زمینه اقدام کند.

وی اضافه کرد: وزیر نیرو همچنین دستور داد تا مسئله افت ولتاژ برق منطقه رحیم‌آباد رودسر بررسی شود و اگر نیاز به احداث پست ۶۳ کیلو وات باشد اعتبار مورد نیاز برای احداث این پست تخصیص یابد.

نماینده مردم رودسر و املش در مجلس با بیان اینکه در دهه فجر امسال مخزن تصفیه‌خانه آب چابکسر با حضور وزیر نیرو افتتاح می‌شود، خاطرنشان کرد: وزیر نیرو در سفر خود همچنین از روند اجرایی احداث سد مخزنی پلرود و تصفیه‌خانه آب طول‌لات رحیم‌آباد بازدید می‌کند.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار مرتبط

نظرات

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz