گیلانیان
یکشنبه ۳ مهر ۱۴۰۱ Sunday, 25 September , 2022
جولای 17, 2014 کد خبر : 28456 خبر ها

معاون استاندار گیلان خبر داد

اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال به اشتغال خانگی گیلان

اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال به اشتغال خانگی گیلان

گیلانیان : معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال به اشتغال خانگی از محل منابع داخلی بانک‌ها امسال در این استان خبر داد.

محمدحسین اصغریان امشب در جلسه کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری گیلان با اشاره به اینکه تورم و بیکاری دو چالش مهم دولت است اظهار کرد: تورم تا حدی کنترل شده و رشد فزاینده آن کاهش پیدا کرده است.

وی از کاهش تورم در جامعه خبر داد و افزود: کاهش تورم به اعتقاد بسیاری از کارشناسان تا این اندازه قابل دسترسی نبود و اکنون اتفاق افتاده است.

اصغریان با بیان اینکه چالش بیکاری با تورم متفاوت است، تصریح کرد: تورم را دولت با سیاست‌های کوتاه‌مدت توانست مهار کند اما ایجاد اشتغال نیازمند عزم همگانی است و باید در چارچوب قوانین و مقررات عمل شود.

* پرداخت اعتبارات سرمایه‌گذاری گیلان تا پایان شهریورماه تمدید شد

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از تمدید مهلت پرداخت اعتبارات سرمایه‌گذاری گیلان از محل صندوق توسعه ملی تا پایان شهریور ماه امسال خبر داد و بیان کرد: با جذب اعتبارات مذکور می‌توانیم امیدوار باشیم اعتبارات جدیدی در حوزه اشتغال در شش ماه دوم امسال به استان اختصاص داده شود.

* اختصاص ۱۴۱ میلیارد ریال به اشتغال خانگی گیلان

وی با اشاره به ابلاغ اعتبارات اشتغال خانگی گیلان در سال ۹۳، گفت: امسال ۱۴۱ میلیارد ریال اعتبارات اشتغال خانگی از محل منابع داخلی بانک‌ها به استان اختصاص داده شده است.

اصغریان به تشکیل کارگروه ویژه طرح‌های نیمه‌تمام در حوزه صنعت، معدن و تجارت، کشاورزی و گردشگری گیلان اشاره کرد و یادآور شد: گیلان یک‌هزار پروژه نیمه‌تمام صنعتی دارد.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان با بیان اینکه راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام صنعتی استان نیازمند شش هزار میلیارد تومان سرمایه است، خاطرنشان کرد: اعتبارات مذکور از طریق صندوق توسعه ملی تامین می‌شود.

وی با تاکید براینکه سرمایه راه‌اندازی طرح‌های نیمه‌تمام استان نباید در اختیار افراد نااهل گذاشته شود، اظهار کرد: مشکل بانک‌ها با واحدهای نیمه‌تمام استان با تشکیل کارگروهی برطرف می‌شود.

اصغریان به اختصاص ۲۱۲ میلیارد تومان برای راه‌اندازی واحدهای نیمه‌‌تمام گیلان اشاره کرد و افزود: آیین‌نامه پرداخت اعتبارات مذکور ابلاغ شده است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان تصریح کرد: نرخ سود تسهیلات مذکور طبق ابلاغ جدید شورای پول و اعتبار در سال ۹۳ محاسبه می‌شود.

وی حذف پیش‌شرط فیزیکی ۶۰ درصدی طرح‌ها را از دیگر موضوع‌ها در اختصاص اعتبارات به طرح‌های نیمه‌تمام گیلان عنوان کرد و گفت: مبلغ ۸٫۷ میلیارد تومان از ۲۱۲ میلیارد تومان تاکنون به طرح‌های نیمه‌تمام استان اختصاص داده شده است.

اصغریان خواستار تسریع در پرداخت اعتبارات مذکور از طریق بانک‌ها به طرح‌های نیمه‌تمام گیلان شد و بیان کرد: فرآیند پذیرش و انعقاد قرارداد بانک‌ها سریع‌تر انجام شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی