گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
می 21, 2012 کد خبر : 9065 خبر ها

استاندار گیلان خبر داد

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان به میدان گازی سردارجنگل

اختصاص ۱۵ میلیارد تومان به میدان گازی سردارجنگل

 گیلانیان : مهدی سعادتی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران دستاورد جلسه روز گذشته هیئت دولت و مصوبات آن درباره گیلان را تشریح کرد. وی اظهار کرد: در این جلسه ۲ موضوع مهم تصمیم‌گیری شد که مهم‌ترین آن سایت پشتیبانی نفت خزر سردار جنگل بود که حدود ۱۵ میلیارد تومان برای خرید اراضی و آغاز به‌کار این سایت اختصاص یافت.
مقام عالی دولت در گیلان ادامه داد: همچنین مصوب شده که از محل ۱۴٫۵ درصد سهم درآمد وزارت نفت مبلغ قابل توجهی به سایت پشتیبانی سردار جنگل اختصاص یابد. وی با بیان اینکه وزیر نفت پیگیر مسئله سایت پشتیبانی سردار جنگل است، تصریح کرد: موضوع بعدی درباره این سایت محصور کردن ۲۷۰ هکتار آن است که بخشی از عملکردها به شرکت نفت خزر مربوط می‌شود.

سعادتی با اشاره به اینکه کارهای زیربنایی میدان گازی سردار جنگل انجام می‌شود، خاطرنشان کرد: برای ایجاد و بهره‌مندی از تاسیسات فرآورده‌های نفتی انزلی با موافقت رسمی وزیر نفت با چین قرارداد منعقد می‌شود.وی اضافه کرد: هم‌اکنون انبارها و لوله‌گذاری تاسیسات فرآورده‌های نفتی انزلی آماده است و چینی‌ها موافقت کردند که در صورت نیاز به ایجاد تاسیسات جدید و یا فعال شدن همان تاسیسات قدیم، همکاری کنند.

استاندار گیلان تامین ۱۰ هزار تن کود شالیزارهای برنج را از دیگر مصوبات جلسه مذکور عنوان کرد و افزود: در دیدار با وزیر جهاد کشاورزی عنوان شده که هر مقدار کود مورد نیاز کشاورزی گیلان تامین ‌شود و با توجه به نیاز کود ۸۰ هزار تنی استان، مقدار ۱۰ هزار تن کمبود وجود داشت که با تامین این مقدار برطرف شد.وی افزایش اعتبار گازرسانی به ۴۵۰ روستای گیلان را از دیگر مصوبات عنوان کرد و یادآور شد: با رایزنی‌هایی که صورت گرفته، برای گازرسانی به ۴۵۰ روستای گیلان ۶۱ میلیارد تومان اختصاص یافته که حدود ۴۰ میلیارد تومان رشد داشته است.

سعادتی از دیگر پیگیری‌های مجدانه خود برای گیلان را، تامین زمین انتقالی‌ها از تهران به استان ذکر کرد و افزود: مشکل ۱۱۸ نفر از افراد منتقل شده از تهران به گیلان برطرف نشده بود که اجرای واگذاری زمین برای انتقال در حال انجام است.وی، خاطرنشان کرد: در صورت موافقت انتقالی‌ها مقدار ۳۰ هکتار زمین برای آنها در مسکن مهر رشت نیز آماده است که اگر علاقه‌مند باشند از بندرکیاشهر به رشت سکونت کنند برای این امر مشکلی وجود ندارد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی