گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
جولای 5, 2014 کد خبر : 28249 خبر ها

فرماندار رودبار خبر داد

اختصاص ۲٫۵ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت زیتون در رودبار

اختصاص ۲٫۵ میلیارد ریال برای مبارزه با آفت زیتون در رودبار

گیلانیان : فرماندار رودبار از اختصاص ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار برای مبارزه با آفت مگس زیتون در این شهرستان خبر داد و گفت: تاکنون ۲۳۱ هزار کارت زرد مبارزه با آفت زیتون بین باغداران رودبار توزیع شده است.

سید محمد احمدی ظهر امروز در جریان بازدید از باغ‌های زیتون این شهرستان مبارزه با آفت مگس زیتون را از برنامه مهم فرمانداری عنوان کرد.

وی با تاکید بر ضرورت توجه باغداران زیتون به توصیه‌های کارشناسان، اظهار کرد: باغداران زیتون همانگونه که در زمستان به توصیه‌های کارشناسان در زمینه هرس، شخم پای درختان، جمع‌آوری میوه‌های آلوده و آبیاری زمستانه توجه کردند در فصل جدید مبارزه نیز کارشناسان را همراهی کنند تا خسارت مگس میوه زیتون به حداقل ممکن برسد.

فرماندار رودبار از جذب اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریالی مبارزه با آفت مگس زیتون خبر داد و گفت: از ۱۵ تیر ماه جاری فصل جدید مبارزه با مگس میوه زیتون آغاز شده است.

وی توزیع ۲۳۱ هزار کارت زرد مبارزه با آفت زیتون را از اقدام‌های مهم عنوان کرد و ادامه داد: تاکنون یک‌هزار و ۵۷۰ لیتر پروتئین و ۳۵۷ لیتر سم مالاتیون بین باغداران زیتون رودبار توزیع شده است.

احمدی خاطرنشان کرد: اکنون با نهال‌ها و قلمه‌های تولیدی زیتون رودبار در بیش از ۲۰ استان کشور زیتون کشت و تولید می‌شود.

وی شهرستان رودبار را خاستگاه و بازار اصلی عرضه زیتون کشور نامید و یادآور شد: اقتصاد و معیشت ۱۴ هزار باغدار زیتون رودبار از ۶ هزار هکتار باغ بارده زیتون این شهرستان تامین می‌شود.

فرماندار رودبار برطرف شدن دغدغه باغداران زیتون این شهرستان را از اهداف مهم عنوان کرد و گفت: در این راستا تمام مسئولان و دست‌اندرکاران مربوطه استان تلاش می‌کنند.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی