گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژوئن 29, 2014 کد خبر : 28105 خبر ها

معاون استاندار گیلان خبر داد

اختصاص ۲۲ میلیارد تومان به احیای تالاب انزلی

اختصاص ۲۲ میلیارد تومان به احیای تالاب انزلی

گیلانیان : معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان از اختصاص ۱۷ میلیارد تومان اعتبارات ملی و پنج میلیارد تومان اعتبارات جایکا به منظور احیای تالاب انزلی در سال ۹۳ خبر داد.

محمدحسین اصغریان عصر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه گیلان با اشاره به توزیع اعتبارات دو درصد نفت و گاز مناطق محروم در استان اظهار کرد: امسال ۲۷ میلیارد تومان از محل اعتبارات مذکور بین شهرستان‌های گیلان توزیع می‌شود.

وی از اختصاص ۵۰ درصد اعتبارات مذکور به مناطق محروم گیلان خبر داد و افزود: ۵۰ درصد بقیه در اختیار شورای برنامه‌ریزی استان گذاشته شده است.

اصغریان با بیان اینکه ۷۵ درصد اعتبارات نفت و گاز طبق مصوبه شورای برنامه‌ریزی گیلان به مناطق محروم اختصاص داده شده است، تصریح کرد: ۲۵ درصد بقیه برای تمام استان طبق جمعیت شهرستان‌ها توزیع می‌شود.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان جمعیت مناطق محروم استان را ۲۹۰ هزار نفر اعلام کرد و گفت: اعتبارات مذکور برای اجرای پروژه‌ها در مناطق مختلف استان است.

وی راهسازی، آب و فاضلاب و آبرسانی به روستاها را از جمله طرح‌های اجرایی از محل اعتبارات نفت و گاز دانست و بیان کرد: ۱۵ درصد از اعتبارات نفت و گاز به فصل آموزش اختصاص داده شده و در اختیار تجهیز و نوسازی مدارس گذاشته می‌شود.

اصغریان مجموع اعتبارات فصل آموزش از اعتبارات نفت و گاز گیلان را چهار میلیارد تومان خواند و یادآور شد: اختصاص بودجه مذکور بهانه‌ای برای استفاده از اعتبارات ویژه تجهیز و نوسازی مدارس کشور است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان در ادامه به پایش بودجه سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: بعضی از اعتبارات در ماده واحده به صورت باز در اختیار وزارتخانه‌ها است.

وی با تاکید بر دریافت سهم گیلان از اعتبارات ملی توسط مدیران دستگاه‌ها، اظهار کرد: گیلان ۷۸ پروژه ملی‌استانی دارد اما اختصاص اعتبارات در اختیار وزارتخانه‌ها است.

اصغریان به توزیع اعتبارات توسط وزارتخانه‌ها اشاره کرد و گفت: مدیران دستگاه‌ها باید توجه داشته باشند اختصاص اعتبارات نباید از میانگین کشوری کمتر باشد و اگر این اتفاق بیفتد، مدیر استانی ضعیف عمل کرده است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان با اشاره به توزیع اعتبارات بین استان‌های مختلف، تصریح کرد: بعضی از اعتبارات برای چند استان در نظر گرفته شده است.

وی از احداث ۱۲۵ مرکز اورژانس بین‌راهی در کشور خبر داد و بیان کرد: مدیران باید دقت داشته باشد هر استانی عملکرد بهتری داشته باشد می‌تواند از اعتبارات بیشتری بهره‌مند شود.

اصغریان به اختصاص ۳۵ میلیارد دلار از محل صندوق توسعه ملی از محل فاینانس برای طرح‌های ملی در کشور اشاره کرد و یادآور شد: ۹۲۰ میلیون دلار سهم گیلان است.

*اعتبارات فاینانس ۱۰ برابر بودجه عمرانی گیلان

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان با بیان اینکه اعتبارات اختصاص داده شده، ۱۰ برابر بودجه عمرانی استان است، خاطرنشان کرد: اگر دستگاه‌ها نتوانند تا پایان آبان ماه سال جاری اعتبارات مذکور را جذب کنند، محمدباقر نوبخت معاون نظارت راهبردی و برنامه‌ریزی رئیس جمهور وظیفه دارد اعتبارات را بین استان‌های موفق‌تر توزیع کند.

وی از دریافت گزارش عملکرد دستگاه‌ها تا پایان شهریور ماه امسال در گیلان خبر داد و اظهار کرد: امیدواریم استان بتواند در حوزه‌های راه‌آهن، بنادر و دریانوردی و سدها از اعتبارات فاینانس استفاده کند.

*اختصاص ۲۲ میلیارد تومان به احیای تالاب انزلی

اصغریان با اشاره به ۱۰ میلیارد تومان ردیف اعتباری تالاب انزلی در سال گذشته، بیان کرد: امسال ۱۷ میلیارد تومان برای تالاب انزلی در نظر گرفته شده است.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان به افزایش ۱٫۷ دهم میلیارد تومانی افزایش احیای تالاب انزلی در سال جاری اشاره کرد و افزود: سال گذشته ۲۰ درصد اعتبارات مذکور اختصاص داده شده است.

وی اظهار امیدواری کرد: امسال ۵۰ درصد از اعتبارات تالاب انزلی اختصاص داده شود.

به گفته اصغریان، دولت در تلاش است اختصاص اعتبارات پروژه احیای تالاب انزلی در سال ۹۳ صد درصدی باشد.

معاون امور برنامه‌ریزی استاندار گیلان با اشاره به اختصاص پنج میلیارد تومان از طرف جایکا برای احیای تالاب انزلی، تصریح کرد: اعتبار مذکور به اعتبارات احیای تالاب اضافه می‌شود./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی