گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
نوامبر 8, 2012 کد خبر : 14494 خبر ها

رییس مجمع نمایندگان گیلان خبر داد

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای ساخت ابنیه سایت سردارجنگل

اختصاص ۵۰ میلیارد ریال برای ساخت ابنیه سایت سردارجنگل

گیلانیان : محمدمهدی رهبری املشی با اشاره به نشست مشترک مجمع نمایندگان و استاندار گیلان با وزیر نفت در هفته جاری افزود: در این نشست، توافقات خوبی برای شروع عملیات اجرایی سایت نفت و گاز سردار جنگل رودسر حاصل شد. وی اظهار کرد: وزیر نفت دستور داد هر ماه، جلسه ای مشترک درباره بررسی روند اجرایی این سایت گازی تشکیل شود.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: قسمتی از اراضی مورد نیاز برای احداث ساختمان این طرح آماده تحویل به مقامات وزارت نفت است و هماهنگی های لازم با مقامات استانی در خصوص تنظیم سند مالکیت رسمی اراضی انجام شده است.

رهبری املشی با تشریح جزئیات بیشتری از جلسه با وزیر نفت گفت: در این جلسه تخصصی، همچنین مقرر شد تا معاونین پارلمانی و حقوقی وزارت نفت هفته آینده برای اجرایی کردن این پروژه، در استانداری گیلان حضور یافته و تدابیر لازم برای رفع موانع و مشکلات را اتخاذ کنند.

نماینده مردم شهرستان های رودسر و املش در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: در این نشست، احتمال کمبود سوخت گاز مورد مصرف استان های شمالی در زمستان امسال مورد بررسی قرار گفت که مسوولان وزارت نفت قول دادند ضمن مذاکره با مقامات کشور ترکمنستان، امر تأمین گاز مورد نیاز استان های گیلان، مازندران و گلستان را مورد تأکید قرار دهند.

وی اضافه کرد: در این نشست همچنین با ساخت جایگاه عرضه سوخت طبیعی در بخش رحیم آباد رودسر و همچنین گازرسانی به تعدادی از روستاها نیز موافقت شد.

کلنگ آغاز ساخت سایت پشتیبانی میدان گازی سردارجنگل رودسر در ۱۸۸ کیلومتری شرق رشت مرکز استان گیلان در دی ماه سال گذشته با حضور رستم قاسمی وزیر نفت به زمین زده شد.

طبق برآوردهای اولیه؛ حجم گاز این حوزه ۵۰ میلیارد فوت مکعب است که با مصرف ۱۰ سال کشور برابری می‌کند./ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد