گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 13, 2013 کد خبر : 23075 خبر ها

اختصاص ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ۴۵۰ واحد صنعتی گیلان

اختصاص ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به ۴۵۰ واحد صنعتی گیلان

گیلانیان : رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۴۵۰ واحد صنعتی گیلان و معرفی شده در ماه‌های اخیر از طریق بانک‌های عامل درنظر گرفته شده است.

علی منتظری عصر امروز در دیدار با فرماندار و نماینده مردم این شهرستان و جمعی از تولید کنندگان و فعالان صنعتی در محل فرمانداری شفت، با اشاره به فعالیت ۱۲۰ واحد صنعتی شفت اظهار کرد: اکنون ۷۶ طرح صنعتی در شفت در دست اجرا است.

وی وجود بدهی تعداد زیادی از واحدهای تولیدی به بانک‌های عامل را یکی از مشکلات واحدهای صنعتی دانست و افزود: این امر موجب بروز مشکل در تامین تسهیلات بانکی جدید مورد نیاز آنها می‌شود.

این مسئول چاره‌اندیشی در زمینه برطرف مشکلات بانکی واحدهای صنعتی را مورد تأکید قرار داد.

وی ادامه داد: امسال با همت مسئولان مربوطه اعتبارات مناسبی از محل صندوق توسعه ملی برای واحدهای صنعتی استان در نظر گرفته شده است.

به گفته منتظری، مقرر شده مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ۴۵۰ واحد معرفی شده در ماه‌های اخیر از طریق بانک‌های عامل انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: این امر نیازمند تعامل بانک‌های عامل در جذب و پرداخت تسهیلات مذکور است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی گیلان نیز در نشست مذکور بر لزوم ارائه به‌موقع تسهیلات بانکی برای تکمیل طرح‌های نیمه تمام در شهرک صنعتی شفت تأکید کرد.

مجید عباسیان‌امین اظهار کرد: ۷۰ واحد تولیدی در شهرک صنعتی شفت دارای پروانه بهره‌برداری هستند و در راستای حمایت از این واحدها استفاده بهینه از اعتبارات صندوق صنایع کوچک در کنار صندوق توسعه ملی می‌تواند راهگشا باشد.

تعدادی از مدیران واحدهای تولیدی به نمایندگی از فعالان صنعت شفت در نشست مذکور به بیان دیدگاه‌ها و طرح مشکلات خود پرداختند.

مشکل تأمین نقدینگی، دریافت نکردن کامل تسهیلات برای طرح‌های نیمه تمام و لزوم تعامل تمام دستگاه‌های اجرایی مربوطه برای برطرف شدن مشکلات بخش صنعت از مهم‌ترین دغدغه‌های مدیران واحدهای تولیدی در نشست مذکور بوده است./منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی