گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ مرداد ۱۴۰۱ Wednesday, 10 August , 2022
فوریه 26, 2013 کد خبر : 17598 خبر ها

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی :

اخلاق رسانه ای را رعایت کنید

اخلاق رسانه ای را رعایت کنید

اختصاصی گیلانیان : صبح روز دوشنبه اولین نشست سایت های خبری تحلیلی استان با حمید نیکرو، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان پس از حدود یازده ماه از انتصاب ایشان به این سمت برگزار شد .

مدیر کل ارشاد اسلامی استان با اشاره به اهمیت فضای مجازی گفت : امروزه سرعت تحولات به ویژه اطلاعات به گونه ای است که بعضاً در لحظه و حتی در منازل اتفاق می افتد و حدود ۵۰ درصد کارها مردم در حوزه مجازی عملی می شود از این رو در جهان حدود دو میلیارد و چهارصد و هفتاد میلیون نفر کاربر اینترنتی وجود دارد و از جمله کشورهای درگیر این امر ایران است که در این عرصه هم پرکاربر و مبدع است.

وی ضمن متفاوت دانستن فضای سایبری با فضای مجازی گفت : فضای مجازی چهار حوزه ماهواره ،  اینترنت ، موبایل و بازی های رایانه ای دارد که فکر و اندیشه را تحت تأثیر قرار می دهد .

نیکرو گفت : نماد ها و نشانه ها در فضای مجازی شامل گروه های : دیداری، شنیداری، مکتوب، الکترونیک، نماد و نشان ها، انسان و … تقسیم می شود .

وی افزود : رسانه های نوین از قبیل رسانه های الکترونیکی و مجازی باید با رعایت اخلاق حرفه ای (رسانه ای) در صدد کارهای زیر بنائی و فرهنگی با محوریت اهداف نظام و انقلاب اسلامی باشد .

نیکرو با مهم شمردن روحیه مطالبه گری و رعایت بی طرفی خواستار فعالیت در حوزه های : اسلام ناب ، انقلاب ، دفاع مقدس ، حمایت دولت ، گرم نگهداشتن پایداری ، تلطیف فضا و ایجاد آرامش در جامعه شد .

وی افزود : چنانچه در گذشته هر جا ضربه ای به مردم وارد شد به دلیل اتصال به نخبگان بود ولی امروز مردم مستقیما به ولی فقیه متصل هستند.

وی همچنین به منظور برگزاری نشست ها و هم اندیشی ها مستمر و رسیدگی به امورات روزمره دست اندرکاران سایت ها تشکیل تشکل رسانه‌های مجازی و پایگاه‌های اطلاع رسانی استان را توصیه نمودند .

گفتنی است گیلانیان با توجه به تجربه مطبوعاتی که علیرغم قلت اصحاب مطبوعات تا کنون صاحب سه تشکل همسو شده مخالفت خود را با این طرح اعلام کرد .

  

اخبار مرتبط

نظرات

  • با نظر گیلانیان موافقم. چون افزایش بی رویه تشکل ها در مطبوعات به معنای فراگیرش، باعث می شه که میونشون تفرقه بیافته و همشون ضرر ببینن، به خصوص ضرر مالی. از این وضعیت، فقط ارشاد و مدیران سازمان های دولتی و…، سود می برن چون اینا رو به جون همدیگه می اندازن و خودشون می تازن.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد