گیلانیان
چهارشنبه ۱۶ آذر ۱۴۰۱ Wednesday, 7 December , 2022
دسامبر 26, 2012 کد خبر : 15779 خبر ها

بائوج لاهوتی در موافقت با طرح یک فوریتی دهیاری ها:

اداره روستاها بدون وجود دهیاری ها ممکن نیست

اداره روستاها بدون وجود دهیاری ها ممکن نیست

گیلانیان : سخنگوی کمیسیون عمران مجلس در موافقت با طرح یک فوریتی دهیاری ها با تاکید بر این که اداره روستاها بدون وجود دهیاری ها ممکن نیست، افزود: برخلاف آنچه مطرح می شود دهیاری ها نه تنها بار مالی به دولت تحمیل نکرده بلکه بار مالی دولت را کاهش نیز می دهند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، مهرداد بائوج لاهوتی در جلسه علنی امروز (چهارشنبه ۶ دی) در موافقت با طرح دهیاری ها گفت: آقای ندیمی که امروز به عنوان مخالف با این طرح صحبت کردند از موافقت ابتدایی این طرح بودند و برای من مشخص نیست امروز چه طور با این طرح مخالفت و به اشتباه آن را دارای بار مالی مطرح می کنند.

نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی در ادامه این مطلب افزود: یک نکته در این طرح پیدا نمی شد که این طرح بار مالی داشته باشد و این تصور نادرست است.

بائوج لاهوتی با تاکید بر این که دهیاری ها برای دولت بار مالی ندارد، گفت: شوراها را تشکیل دادیم و دهیاری ها مثل شهرداری هایی که در روستاها هستند و بنابراین بار مالی ندارند و بار مالی دولت را نیز کاهش می دهند.

این نماینده مجلس در مخالفت با اظهارات ایرج ندیمی درخصوص مشکلات کشاورزی ناشی از دهیاری ها تصریح کرد: ما هم در مورد کشاورزی نگرانیم اما این مساله ربطی به دهیاری ها ندارد.

وی ادامه داد: اگر وزارت جهادکشاورزی وظیفه خود را به درستی انجام نمی دهد، این مساله ربطی به دهیاری ها نداشته و آنها کارکرد و وظیفه مخصوص به خود را دارند.

بائوج لاهوتی هم چنین افزود: ۲۲ هزار دهیاری در روستاها داریم و تشکیل دادیم و امروز فقط در حال قانونمند کردن آن ها هستیم.

وی ادامه داد: اگر دهیار در روستایی ملکی را خواست تملک کند آیا شرایط تملک نباید مشخص باشد مگر دهیاری ها را در روستا نگذاشتیم تا اداره آن ها بهتر شود، پس امروز نیازمند قانونمند کردن آنها هستیم چرا که همان طور که اگر برای ۴ واحد آپارتمان مدیر تعیین نشود، مدیریت مشکل است پس چطور ممکن است یک روستا بدون دهیار اداره شود؟

اخبار مرتبط

نظرات

  • در این طرح بنحو هوشمندانه ای بنیاد مسکن انقلاب اسلامی از روستاها حذف و وظایف آن به نهادی غیر فنی محول می گردید و قطعا با تصویب آن امور فنی در روستاها ۲۰سال به عقب بر می گشت و زمینه سوء استفاده در حوزه زمین و اعتبارات عمرانی برای عده ای فراهم می شد.

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی