گیلانیان
چهارشنبه ۱۹ بهمن ۱۴۰۱ Wednesday, 8 February , 2023
سپتامبر 15, 2013 کد خبر : 21428 خبر ها

فرماندار شهرستان

اداره کل بنادر گیلان متولی پیگیری مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا شد

اداره کل بنادر گیلان متولی پیگیری مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا شد

گیلانیان : فرماندار شهرستان آستارا گفت: اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان متولی استقرار ، ایجاد و پیگیری مراحل اجرایی منطقه ویژه اقتصادی آستارا شده است.

کیوان اسدپور روز یکشنبه در جلسه بررسی مشکلات و موانع توسعه فعالیت بندر چند منظوره آستارا افزود: تاسیس، راه اندازی و اجرای عملیات منطقه ویژه اقتصادی آستارا در دو فاز الف و ب تعریف شده و فاز الف آن در داخل محدوده ۵۵ هکتاری بندر چند منظوره آستارا جانمایی و تعریف شده است.

وی با اشاره به آغاز عملیات صادرات و واردات از بندر چند منظوره آستارا از اوایل سالجاری ، ایجاد منطقه ویژه اقتصادی را زمینه ای مناسب برای رغبت بیشتر تجار برای انجام فعالیت تجاری خارجی از طریق این واحد بندری دانست و اظهار کرد : فرایند اداری استقرار فاز اول منطقه ویژه اقتصادی در محدوده بندر چند منظوره آستارا تا ۱۰ روز آینده عملیاتی می شود .

فرماندار آستارا ادامه داد : با راه اندازی و تاسیس فاز اول منطقه ویژه اقتصادی در محدوده بندر چند منظوره آستارا ، این واحد بندری از تمام مزایای منطقه ویژه نیز برخوردار می شود که این امر به رونق بیشتر بندر آستارا در زمینه تجارت خارجی نیز منجر خواهند شد .

وی بیان داشت: با این کار تجار و صادر کنندگان نیز به علت برخورداری از مزایای منطقه ویژه اقتصادی با علاقه بیشتری در این شهرستان مستقر شده و به فعالیت مستمر اقتصادی خواهند پرداخت .

اسدپور اضافه کرد : قسمت ب منطقه ویژه اقتصادی آستارا نیز که در اراضی ساحلی و رو بروی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آستارا واقع شده، پس از آزادسازی حریم تعریف شده قانونی در اختیار متولی اجرایی قرار می گیرد .

وی افزود: کل منطقه ویژه اقتصادی آستارا در ۷۰ هکتار تعریف شده و بهترین کار این است که برای توسعه آن در سمت دریا ، قسمت کم عمق ساحل دریا نیز با خشکاندن ، توسعه یابد که از این طریق نیز اراضی مناسبی در محدوده این منطقه ویژه قرار خواهند گرفت .

وی اظهار کرد : تا ۱۰ روز آینده آزادسازی حریم خارج از محدوده بندر منطقه ویژه اقتصادی آستارا نیز انجام شده و محدوده مشخص شده با فنس کشی مناسب تحویل اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان می شود .

ایجاد منطقه ویژه اقتصادی پس از پیگیرهای مستمر مسوولان شهرستان آستارا ابتدا در دور دوم سفر دولت نهم به استان گیلان به تصویب رسید و پس از تصویب در کمیسیون اقتصادی دولت با اخذ مجوز از ۱۷ نهاد و سازمان به مجلس شورای اسلامی ارجاع شد و در مجلس شورای اسلامی نیز پس از طرح و بررسی در کمیسیون اقتصادی در دی ماه سال ۸۹ در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی رسید./منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

  • محمود صوفی نالکیاشری کارشناس ارشد علوم ارتباطات

    سلام علیکم،ضمن تبریک به مردم شریف گیلان این حرکت سنجیده مسئولین را می توان در راستای پویایی وتوسعه پایدار گیلان عزیز دانست.زیرا هم اشتغال انجام می پذیرد وهم تجارت وبازرگانی رونق پیدا می کند.انشا الله

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی