گیلانیان
جمعه ۳ خرداد ۱۳۹۸ Friday, 24 May , 2019
شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 69071 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی :

ارائه تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان

ارائه تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان

گیلانیان : رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض برای بیش از ۲۰ خدمت متفاوت آماده ارائه به شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توان به وام ۴ درصد برای ایجاد یک صنعت در استان و یا منطقه اشاره کرد.

دکتر بهروز سلطانی در بازدید از محصولات و دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان در خصوص حمایت‌های ویژه از شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض برای بیش از ۲۰ خدمت متفاوت آماده ارائه به شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توان به وام ۴ درصد برای ایجاد یک صنعت در استان و یا منطقه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیانی تعلق خواهد گرفت که به محصول نهایی رسیده‌اند و نیاز دارند به مرحله صنعتی شدن برسند.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص نرخ تسهیلات افزود: نرخ تسهیلات صندوق از ۴ درصد برای راه‌اندازی اولیه خط تولید یک محصول و نرخ ۹ درصد برای صادرات محصولات و نرخ ۱۱ درصد برای افزایش تولید و توسعه صنعتی محصول در نظر گرفته شده است .

سلطانی در خصوص تسهیلات و امکانات مالی ویژه‌ای برای توسعه بازار محصولات خبر داد و گفت: تسهیلاتی نیز برای خریداران محصولات دانش بنیان در نظر گرفته شده است که برای تشویق و ترغیب خریدارن داخلی و بصورت لیزینگ در اختیارشان قرار می‌گیرد تا تشویق شوند و از محصولات دانش بنیان با کیفیت داخلی خریداری نمایند. به نحوی که جهت خرید محصولات، تسهیلاتی با نرخ ۹ درصد در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و این امر در سهم فروش محصولات دانش بنیان تاثیر خواهد گذاشت .

وی در خصوص انواع ضمانت نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش بنیان افزود: ضمانت نامه‌هایی که شرکت‌های دانش بنیان برای عقد قراردادها نیازداشته باشند با نصف قیمت بانک‌ها و از همان طریق بانک‌های عامل در اختیار ایشان قرار می‌گیرد .

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص ایجاد برج فناوری در هر استان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی این امکان را فراهم می‌آورد تا برای چندین شرکت دانش بینان ساختمان و دفاتری را درنظر بگیرد و بصورت اجاره به شرط تملیک این دفاتر را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهند و این مراکز را به عنوان برج فناوری در استان معرفی نماید تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ترقیب شوند تا نوآوری خود را در این برج فناوری به شکوفایی اقتصادی برسانند. و جامعه نیز شاهد افزایش توسعه فناوری بیش از توسعه صنعتی باشد .

سلطانی خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی، مشارکت در سرمایه‌گذاری خصوصا سرمایه‌گذاری خطر پذیر را پوشش می‌دهد .

وی با اشاره به کمک‌های بالاعوض ادامه داد: هر شرکت دانش بینان می‌تواند برای دریافت ۴۱ خدمت متفاوت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بگیرد. این کمک‌ها شامل کمک‌های بلاعوض برای بازاریابی و توسعه بازار و برندسازی محصولات دانش بنیان خواهد بود. حضور در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی جهت ارائه و فروش محصولات و یا دریافت استاندارهای فنی، یا مدیریت کیفیت و حتی دوره‌های آموزشی تخصصی، می‌تواند از جمله این خدمات بلاعوض باشد .

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به افزایش نرخ تورم و تناسب تسهیلات با نرخ تورم گفت: تسهیلات و امکانات مالی با قیمت روز و نرخ تورم قابل محاسبه است و میزان تسهیلات و مشارکتی که وجود دارد متفاوت و انعطاف‌پذیر است.

سلطانی در رابطه با کمک به بازاریابی شرکت‌های دانش بنیان یادآور شد: خدمت لیزینگ درصندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به فروش بهتر و توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان است بحوی که این تسهیلات با نرخ ۹ درصد در اختیار خریدار قرار می‌گیرد تا ضمن تشویق بازار به خرید محصولات باکیفیت دانش‌بنیان داخلی، به فروش محصولات هم کمک شود .

وی با اشاره به تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان گیلان گفت: هم اکنون ۳۷ شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان وجود دارند، که البته این رقم در مقابل با تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار کم است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، با بیان اینکه گیلان بیش از ۳ درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده گفت: گیلان کمتر از یک درصد از شرکت‌های دانش بنیان کشور را در خود جای داده است و این موضوع با وجود دانشگاه‌های متعدد و همچنین صنعت و اقلیم مناسب انتظار می‌رود حداقل تعداد به ۵ برابر برسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

قابل توجه رییس شورای اسلامی شهر رشت :

شهروندان رشتی باید تاوان کم کاری شهرداری را بپردازند ؟!

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

به بهانه گلایه استاندار از جذب غیر قانونی 670 نفر در گیلان:

آقای استاندار! با این شرایط جوانان جویای کار ما به کجا باید شکایت ببرند ؟!

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

به بهانه افشاگری در باره آدینه و مصلی و ...

کتمان حقیقت در مورد آدینه و مصلی و … به نفع کیست ؟!

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

مدیر عامل برق منطقه ای گیلان :

در شهرستان تالش پست ۶۳/۲۳۰ کیلوولت احداث می شود

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

عضو کمیسیون کشاورزی،‌ آب و منابع طبیعی مجلس :

معضل دفع زباله رشت فقط با تخصیص اعتبارات ملی قابل حل است

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz