گیلانیان
پنج شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۸ Thursday, 19 September , 2019
شهریور ۲۱, ۱۳۹۷ کد خبر : 69071 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی :

ارائه تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان

ارائه تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض به شرکت‌های دانش بنیان

گیلانیان : رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض برای بیش از ۲۰ خدمت متفاوت آماده ارائه به شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توان به وام ۴ درصد برای ایجاد یک صنعت در استان و یا منطقه اشاره کرد.

دکتر بهروز سلطانی در بازدید از محصولات و دستاوردهای شرکت‌های فناور و دانش بنیان مستقر در پارک علم و فناوری گیلان در خصوص حمایت‌های ویژه از شرکت‌های دانش بنیان اظهار کرد: تسهیلات مشارکت و کمک‌های بلاعوض برای بیش از ۲۰ خدمت متفاوت آماده ارائه به شرکت‌های دانش بنیان است که می‌توان به وام ۴ درصد برای ایجاد یک صنعت در استان و یا منطقه اشاره کرد.

وی تصریح کرد: این تسهیلات به شرکت‌های دانش بنیانی تعلق خواهد گرفت که به محصول نهایی رسیده‌اند و نیاز دارند به مرحله صنعتی شدن برسند.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص نرخ تسهیلات افزود: نرخ تسهیلات صندوق از ۴ درصد برای راه‌اندازی اولیه خط تولید یک محصول و نرخ ۹ درصد برای صادرات محصولات و نرخ ۱۱ درصد برای افزایش تولید و توسعه صنعتی محصول در نظر گرفته شده است .

سلطانی در خصوص تسهیلات و امکانات مالی ویژه‌ای برای توسعه بازار محصولات خبر داد و گفت: تسهیلاتی نیز برای خریداران محصولات دانش بنیان در نظر گرفته شده است که برای تشویق و ترغیب خریدارن داخلی و بصورت لیزینگ در اختیارشان قرار می‌گیرد تا تشویق شوند و از محصولات دانش بنیان با کیفیت داخلی خریداری نمایند. به نحوی که جهت خرید محصولات، تسهیلاتی با نرخ ۹ درصد در اختیار خریداران قرار می‌گیرد و این امر در سهم فروش محصولات دانش بنیان تاثیر خواهد گذاشت .

وی در خصوص انواع ضمانت نامه‌های بانکی برای شرکت‌های دانش بنیان افزود: ضمانت نامه‌هایی که شرکت‌های دانش بنیان برای عقد قراردادها نیازداشته باشند با نصف قیمت بانک‌ها و از همان طریق بانک‌های عامل در اختیار ایشان قرار می‌گیرد .

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص ایجاد برج فناوری در هر استان گفت: صندوق نوآوری و شکوفایی این امکان را فراهم می‌آورد تا برای چندین شرکت دانش بینان ساختمان و دفاتری را درنظر بگیرد و بصورت اجاره به شرط تملیک این دفاتر را در اختیار شرکت‌های دانش بنیان قرار دهند و این مراکز را به عنوان برج فناوری در استان معرفی نماید تا دانشجویان و فارغ‌التحصیلان ترقیب شوند تا نوآوری خود را در این برج فناوری به شکوفایی اقتصادی برسانند. و جامعه نیز شاهد افزایش توسعه فناوری بیش از توسعه صنعتی باشد .

سلطانی خاطرنشان کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی، مشارکت در سرمایه‌گذاری خصوصا سرمایه‌گذاری خطر پذیر را پوشش می‌دهد .

وی با اشاره به کمک‌های بالاعوض ادامه داد: هر شرکت دانش بینان می‌تواند برای دریافت ۴۱ خدمت متفاوت تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بگیرد. این کمک‌ها شامل کمک‌های بلاعوض برای بازاریابی و توسعه بازار و برندسازی محصولات دانش بنیان خواهد بود. حضور در نمایشگاه‌های تخصصی داخلی و خارجی جهت ارائه و فروش محصولات و یا دریافت استاندارهای فنی، یا مدیریت کیفیت و حتی دوره‌های آموزشی تخصصی، می‌تواند از جمله این خدمات بلاعوض باشد .

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به افزایش نرخ تورم و تناسب تسهیلات با نرخ تورم گفت: تسهیلات و امکانات مالی با قیمت روز و نرخ تورم قابل محاسبه است و میزان تسهیلات و مشارکتی که وجود دارد متفاوت و انعطاف‌پذیر است.

سلطانی در رابطه با کمک به بازاریابی شرکت‌های دانش بنیان یادآور شد: خدمت لیزینگ درصندوق نوآوری و شکوفایی برای کمک به فروش بهتر و توسعه بازار محصولات دانش‌بنیان است بحوی که این تسهیلات با نرخ ۹ درصد در اختیار خریدار قرار می‌گیرد تا ضمن تشویق بازار به خرید محصولات باکیفیت دانش‌بنیان داخلی، به فروش محصولات هم کمک شود .

وی با اشاره به تعداد شرکت‌های دانش‌بنیان استان گیلان گفت: هم اکنون ۳۷ شرکت دانش‌بنیان در استان گیلان وجود دارند، که البته این رقم در مقابل با تعداد دانشجویان و فارغ التحصیلان دانشگاهی بسیار کم است.

رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی، با بیان اینکه گیلان بیش از ۳ درصد از جمعیت کشور را به خود اختصاص داده گفت: گیلان کمتر از یک درصد از شرکت‌های دانش بنیان کشور را در خود جای داده است و این موضوع با وجود دانشگاه‌های متعدد و همچنین صنعت و اقلیم مناسب انتظار می‌رود حداقل تعداد به ۵ برابر برسد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz