گیلانیان
جمعه ۴ مهر ۱۳۹۹ Friday, 25 September , 2020
نوامبر 1, 2019 کد خبر : 75668 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

امام جمعه رشت :

اراده متولیان در حل مسئله عفاف و حجاب تأثیرگذار خواهد بود

اراده متولیان در حل مسئله عفاف و حجاب تأثیرگذار خواهد بود

گیلانیان : امام جمعه رشت با اشاره به اینکه دشمن از طریق ماهواره و فضای مجازی به مسئله عفاف و حجاب دامن می زند، گفت: اراده متولیان در حل مسئله عفاف و حجاب در سطح جامعه تأثیرگذار خواهد بود.

آیت الله رسول فلاحتی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته رشت در مصلای امام خمینی (ره) ضمن تسلیت در پیش بودن ایام شهادت امام حسن عسگری (ع) با اشاره به سالروز حمله به خانه کعبه توسط یزید، اظهار کرد: چنین حرکتی چند سال پیش توسط آل سعود نیز انجام شد و جمعی از زائران خانه خدا به شهادت رسیدند.

وی در ادامه به ۱۳ آبان روز ملی مبارزه با استکبار جهانی و تأثیر این روز در چند برهه زمانی تاریخ ایران اشاره کرد و افزود: تبعید امام خمینی به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۴۳، شهادت دانش آموزان در ۱۳ آبان سال ۵۷ و تسخیر لانه جاسوسی سه رخداد مهم در این روز بود که تأثیر فراوانی در آینده انقلاب اسلامی داشت.

امام جمعه رشت با تأکید بر اینکه متاسفانه عده‌ای که زمانی در تسخیر لانه جاسوسی آمریکا نقش داشتند از خط امام راحل منحرف شده و فریب شیطان را خوردند، گفت: امسال نیز همانند سال های گذشته در روز ۱۳ آبان شاهد حضور پرشور ملت ایران و حماسی دیگری در تاریخ انقلاب اسلامی در مبارزه با استکبار جهانی خواهیم بود تا دنیا بداند ملت ایران هنوز مدرس‌ سایر ملت‌ها است.

وی با اشاره به ۱۴ آبان روز فرهنگ عمومی و با بیان اینکه استوانه‌های انقلاب و فرهنگ عمومی بر اساس سلامت جامعه است، تصریح کرد: این نباید به این معنای چشم پوشی از فعالیت‌های دشمن در داخل کشور باشدو

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه غفلت از فرهنگ ابتذال در جامعه پذیرفتنی نیست، بیان کرد: متاسفانه مسئله حجاب در سطح جامعه وضعیت نگران کننده دارد. ما از وضعیت عفاف و حجاب رضایت نداریم که بخش زیادی از این موضوع و مسئولیت آن بر عهده خانواده‌ها است.

وی با تأکید بر اینکه والدین نباید از مسئولیتی که در زمینه عفاف و حجاب و تربیت درست فرزندان خود دارند شانه خالی کنند، ادامه داد: دشمن با راه‌اندازی شبکه‌های ماهواره‌ای و فعالیت در فضای مجازی به دنبال دور کردن جوانان از باورهای دینی و اسلامی است و در این میان متاسفانه شاهد غفلت برخی مسئولین نیز هستیم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه ملت ایران این وضعیت را قبول ندارند و خواهان عفاف و حجاب در سطح جامعه هستند، افزود: اراده متولیان امر در حل این مسئله تأثیرگذار خواهد بود.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران