گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
سپتامبر 3, 2014 کد خبر : 29468 خبر ها

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان

ارایه خدمات باکیفیت درمانی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت است

ارایه خدمات باکیفیت درمانی از دستاوردهای طرح تحول نظام سلامت است

گیلانیان : رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان گفت: ارایه خدمات با کیفیت درمانی در بیمارستان ها از جمله دستاوردهای مهم طرح تحول نظام سلامت است.

انوش برزیگر در همایش روز بهورز در سالن اجتماعات مرکز بهداشت استان گیلان در رشت افزود: کاهش پرداخت از جیب مردم و رضایتمندی آنان از دیگر دستاوردهای این طرح بزرگ است.

وی با اشاره به آغاز اجرای طرح تحول نظام سلامت از ۱۵ اردیبهشت امسال اظهار کرد: این طرح از دستاوردهای بزرگ دولت تدبیر و امید و وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان گیلان در ادامه ضمن تبریک روز بهورز به همه بهورزان پرتلاش در روستاها خاطر نشان کرد : بهورزان در پیشگیری از بیماری ها در روستا نقش کلیدی دارند.

وی با بیان این که بهورزان در روستاها با عشق و علاقه به افراد تندرستی هدیه می دهند ، تصریح کرد: بهورزان پرتلاش در روستاها ریشه بهداشت و درمان هستند.

برزیگر با تاکید بر ضرورت توجه به بهورزان بیان کرد : نیازها و حق و حقوق بهورزان برای انجام هر چه بهتر فعالیتشان بایستی مورد توجه قرار گیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان نیز در این همایش گفت: نام بهورز همواره یادآور تندرستی، زندگی بهتر، خدمت خالصانه و ارتقاء سلامت و افتخار نظام سلامت ایران در سطح ملی و بین المللی است.

محمدرضا نقی پور آموزش بهورزان را یکی از برنامه ها نام برد و افزود: سال گذشته، ۱۱۹ بهورز فارغ التحصیل شدند.

وی با بیان این که بهورزان عدالت اجتماعی را به عمق روستاها می برند ، اظهار کرد : بهورزان در سلامت مردم در روستاها نقش مهمی دارند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تعداد بهورزان این استان را یک هزار و ۹۰۵ نفر عنوان و بیان کرد: از این تعداد یک هزار و ۱۳۵ نفر زن و بقیه مرد هستند.

وی اظهار داشت: این تعداد از بهورزان در ۹۶۴ خانه بهداشت فعالیت دارند.

در مراسم امروز ، ۴۷ نفر شامل ۴۵ بهورز و دو مربی از برگزیدگان استانی تجلیل شدند و هفت بهورز و دو مربی از برگزیدگان کشوری نیز مورد تجلیل قرار گرفتند. دوازدهم شهریور روز بهورز نامگذاری شده است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی