گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
اکتبر 11, 2014 کد خبر : 30449 خبر ها

الماسی:

ارتقای ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی نیازمند فرهنگ سازی است

ارتقای ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی نیازمند فرهنگ سازی است

گیلانیان : رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان گفت: ارتقای ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی نیازمند فرهنگ سازی جدی است.

هادی الماسی عصر شنبه به مناسبت هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی در مصاحبه با خبرنگاران افزود: شعار این هفته با عنوان ” عزم ملی، تدابیر پیشگیرانه، افزایش امید و ایمنی در بلایای طبیعی ” است.

وی اظهارداشت: این مناسبت ملی مقارن با روز جهانی کاهش خطرپذیری ( ۱۳ اکتبر) است در سراسر کشور به منظور فرهنگ سازی، لزوم پیشگیری و آمادگی در برابر حوادث طبیعی برگزار می شود.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان گفت: حوادث ناشی از پدیده‌‌های طبیعی بر اثر تغییرات در پوسته کره زمین رخ می‌ دهد و همه ساله علاوه بر خسارات فراوان در جهان هزاران قربانی بر جای می‌ گذارد.

وی افزود: بر این اساس حوادث شدید باعث از هم پاشیدگی خانواده‌ها، بی‌خانمانی افراد، مشکلات بهداشتی، سوء تغذیه، رکود یا تعطیلی مراکز آموزشی و خدماتی، بیکاری و مهاجرت اجباری می‌شوند.

الماسی اظهارداشت: همچنین اهمیت حوادث طبیعی تا آنجاست که سازمان های بشردوست بین‌المللی موظف شده‌اند تا برنامه‌های خود را موازی با حقوق بشر برنامه‌ریزی کرده و خود را در مقابل گروه هدف از جمله در بخش حوادث طبیعی مسئول و پاسخگو بداند.

وی تصریح کرد: بر این اساس توزیع نظام‌مند دانش و اطلاعات بین افراد به ویژه افرادی که در پاسخگویی شرکت دارند اصل بنیادین دستیابی به درک مشترک از مشکلات و انجام هماهنگی‌ های لازم بین سازمانی و بخش حوادث طبیعی تعریف جهانی شده است.

رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان یادآور شد: اسامی روزهای هفته ایمنی در برابر زلزله و بلایای طبیعی از سوی سازمان مدیریت بحران شامل شنبه ۱۹ مهر مدیریت بحران، اقتصاد، فرهنگ پیشگیری و آمادگی، یکشنبه ۲۰ مهر مدیریت بحران؛ بیمه، مقاوم سازی و رعایت استاندارد، دوشنبه ۲۱ مهر مدیریت بحران؛ بازسازی و بازتوانی در حوادث، سه شنبه ۲۲ مهر مدیریت بحران؛ فناوری های اطلاع رسانی و کاهش خسارات، چهارشنبه ۲۳ مهر مدیریت بحران؛همسویی با سیاستهای جهانی کاهش خطرپذیری، پنج شنبه ۲۴ مهر مدیریت بحران، خانواده و آموزش همگانی و جمعه ۲۵ مهر مدیریت بحران؛ سازمان های مردم نهاد و تشکل های مذهبی است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی