گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
ژوئن 16, 2014 کد خبر : 27791 خبر ها

الماسی :

ارتقای سطح کیفی مصالح ساختمانی متناسب با استانداردها ضرورتی انکار ناپذیر است

ارتقای سطح کیفی مصالح ساختمانی متناسب با استانداردها ضرورتی انکار ناپذیر است

گیلانیان : عضو شورای عالی فنی کشور و رئیس سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان بر ضرورت ارتقای سطح کیفی مصالح ساختمانی متناسب با استانداردهای ایران در استان تاکید کرد.

هادی الماسی ظهر دوشنبه در نشست بررسی و پیگیری های لازم برای ارتقا سطح کیفی مصالح ساختمانی متناسب با استانداردهای ایران در رشت افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان با بیش از ۱۶ هزار عضو ، سازمانی متخصص در حوزه ساخت و ساز است و پتانسیل لازم برای همکاری های مشترک برای ارتقای سطح استاندارد مسائل مرتبط با حوزه ساخت و ساز را دارد.

وی همچنین خواستار تبدیل استاندارد به یک دغدغه عمومی شد و ادامه داد: تشکیل کمیته مشترک با حضور سازمان نظام مهندسی ساختمان استان، استاندارد و تحقیقات صنعتی و راه و شهرسازی نخستین گام برای همکاری های بیشتر در خصوص استانداردسازی صنعت ساختمان از طریق آزمایشگاه های مکانیک خاک و بتن، بازدید از کارگاه های تولیدی مصالح ساختمانی، استانداردسازی به وسیله بازرسی از تاسیسات آسانسور و برگزاری دوره های آموزشی برای ترویج این اصل خواهد بود.

مدیرکل اداره استاندارد و تحقیقات صنعتی گیلان نیز در این نشست با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در خصوص استاندارد گفت: به دنبال راهکارهای مناسب برای تشویق نظام مهندسی به عنوان متولی استاندارسازی بخش ساخت و ساز هستیم که خوشبختانه جلسه امروز گام مهمی در دستیابی به این هدف است.

محمد علی یوسفی افزود: تشکیل این کمیته مشترک و برآیند حاصل از جلسات آن می تواند باعث تسریع در کاربردی شدن مسائل مطرح شده شود و امیدواریم با پیگیری های مشترک در آینده ای نزدیک شاهد فعالیت موثر سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان به عنوان سازمانی متخصص در حوزه صنعت ساختمان باشیم.

این جلسه با حضور مسئولان و کارشناسان سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان، استاندارد و تحقیقات صنعتی استان و راه و شهرسازی استان برگزار شد./منبع : روابط عمومی سازمان نظام مهندسی ساختمان گیلان

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی