گیلانیان
چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ Wednesday, 19 June , 2019
شهریور ۳, ۱۳۹۷ کد خبر : 68736 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

محمد حسین قربانی :

ارجاع بیمار از مراکز دولتی به بیمارستان خصوصی خلاف قانون است/ صفرتاصد خدمات باید در بیمارستان ارائه شود

ارجاع بیمار از مراکز دولتی به بیمارستان خصوصی خلاف قانون است/ صفرتاصد خدمات باید در بیمارستان ارائه شود

گیلانیان : عضوکمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت:هرگونه ارجاع بیمار از بیمارستان دولتی به بیمارستان، مطب یا آزمایشگاه خصوصی یا خاص خلاف قانون است.

محمد حسین قربانی در خصوص ارجاع بیماران از طرف پزشکان به آزمایشگاه های خاص، گفت: پزشکان نمی توانند بیماران خود را به آزمایشگاه های خاصی معرفی کنند، پزشک اگر به آزمایشی شک داشت می تواند درخواست آزمایش مجدد داشته باشد و آزمایشگاه هم موظف است بدون هزینه مجدد آزمایش را انجام دهد.

نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: مورد دیگر ارجاع بیمار از بیمارستان های دولتی به بیمارستان های خصوصی است که این مورد هم کاملاً خلاف قانون است، پزشکان یا کادر بیمارستان نباید بیماری که در بیمارستان دولتی بستری است را به مطب یا کلینیک های خصوصی ارجاع دهند.

وی ادامه داد: همچنین در مورد سایر خدماتی مانند آزمایشگاه ها و داروخانه ها نیز پزشک حق ندارد بیمار را برای گرفتن آزمایش به خارج از بیمارستان بفرستد. اگر در جایی چنین موردی مشاهده شد تخلف محض است و رسانه ها باید پیگیر موضوع باشند تا جایی که این رویه اصلاح شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پایان تاکید کرد: وقتی بیمار به بیمارستان دولتی مراجعه می کند باید صفر تا صد خدمات بیمار در خود بیمارستان انجام شود و ارجاع به بخش خصوصی ممنوع است. مگر این که خود بیمار یا بستگانش بخواهد بیمار خود را به بیمارستان دیگری منتقل کند./منبع : خانه ملت

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

– نوروزHomayoun Shajarian – Norouz