گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
می 15, 2014 کد خبر : 27079 خبر ها

ارجاع ماهانه تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی به تعزیرات حکومتی گیلان

ارجاع ماهانه تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی به تعزیرات حکومتی گیلان

گیلانیان : مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان گفت: ماهانه بطور میانگین تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی از سراسر استان به تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.

رضا قشلاقی عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: عدم درج قیمت، گرانفروشی و کم فروشی از عمده ترین تخلفات این واحدها است.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت مستقیم بر واحدهای غیر صنفی دارد، اظهارداشت: نظارت واحدهای صنفی مربوط به اتحادیه ها و اصناف است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان به کشف کالای قاچاق در استان اشاره کرد و گفت: واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی از سوی تیم بازرسی مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اتاق اصناف با حضور نماینده تعزیرات حکومتی بازدید و نظارت شدند.

وی افزود: در ادامه طرح نظارت بر مراکز عرضه کالا و خدمات از واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی سطح شهر رشت بازدید شد.

قشلاقی اظهارداشت: در این زمینه یک واحد متخلف شناسایی که مقدار ۴۰۳ قلم انواع مکمل غذایی، کرم، کرم ضد لک، کرم مرطوب کننده و انواع ادکلن و غیره با ارزش ریالی ۲۷ میلیون و ۴۴ هزار ریال کشف و ضبط شد.

وی در ادامه از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه کالا و خدمات در آستارا با مشارکت ادارات تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: در این راستا با توجه به گزارشات واصله از افزایش خود سرانه برخی از رانندگان خطوط برون شهری این شهرستان مورد نظارت قرار گرفت و تعداد ۱۲ راننده متخلف به اتهام اخذ وجه مازاد بر تعرفه و عدم نصب نرخ نامه شناسایی و تشکیل پرونده شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اظهارداشت: با شکایت مدیر یک شرکت تولیدی مبنی بر اینکه از یک شرکت صنایع ماشین سازی خط کامل تولید کیک و کلوچه با قابلیت تولید محصولات با سه رنگ کرده و دستگاه خریداری شده کارایی و قابلیت لازم را ندارد.

وی یادآورشد: با دستور شعبه تعزیرات حکومتی موضوع در دستور کار کارشناس رسمی دادگستری قرار گرفت که با تائید موضوع و احضار و اخذ دفاعیات از مدیر عامل شرکت، تخلف انتسابی محرز تشخیص داده شد و حکم به تائیدیه خسارت به ۳۰ میلیون ریال در حق شاکی و ۶۰ میلیون ریال در حق دولت صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی