شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ Saturday, 26 May , 2018
اردیبهشت ۲۵, ۱۳۹۳ کد خبر : 27079 خبر ها

ارجاع ماهانه تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی به تعزیرات حکومتی گیلان

ارجاع ماهانه تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی به تعزیرات حکومتی گیلان

گیلانیان : مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان گفت: ماهانه بطور میانگین تخلفات افزون بر هزار واحد صنفی و غیر صنفی از سراسر استان به تعزیرات حکومتی ارجاع می شود.

رضا قشلاقی عصر چهارشنبه در مصاحبه با خبرنگاران افزود: عدم درج قیمت، گرانفروشی و کم فروشی از عمده ترین تخلفات این واحدها است.

وی همچنین با بیان اینکه سازمان صنعت، معدن و تجارت نظارت مستقیم بر واحدهای غیر صنفی دارد، اظهارداشت: نظارت واحدهای صنفی مربوط به اتحادیه ها و اصناف است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان به کشف کالای قاچاق در استان اشاره کرد و گفت: واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی از سوی تیم بازرسی مشترک دانشگاه علوم پزشکی و اتاق اصناف با حضور نماینده تعزیرات حکومتی بازدید و نظارت شدند.

وی افزود: در ادامه طرح نظارت بر مراکز عرضه کالا و خدمات از واحدهای عرضه لوازم آرایشی و بهداشتی سطح شهر رشت بازدید شد.

قشلاقی اظهارداشت: در این زمینه یک واحد متخلف شناسایی که مقدار ۴۰۳ قلم انواع مکمل غذایی، کرم، کرم ضد لک، کرم مرطوب کننده و انواع ادکلن و غیره با ارزش ریالی ۲۷ میلیون و ۴۴ هزار ریال کشف و ضبط شد.

وی در ادامه از اجرای طرح تشدید نظارت بر مراکز عرضه کالا و خدمات در آستارا با مشارکت ادارات تعزیرات حکومتی و صنعت، معدن و تجارت خبر داد و افزود: در این راستا با توجه به گزارشات واصله از افزایش خود سرانه برخی از رانندگان خطوط برون شهری این شهرستان مورد نظارت قرار گرفت و تعداد ۱۲ راننده متخلف به اتهام اخذ وجه مازاد بر تعرفه و عدم نصب نرخ نامه شناسایی و تشکیل پرونده شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی گیلان اظهارداشت: با شکایت مدیر یک شرکت تولیدی مبنی بر اینکه از یک شرکت صنایع ماشین سازی خط کامل تولید کیک و کلوچه با قابلیت تولید محصولات با سه رنگ کرده و دستگاه خریداری شده کارایی و قابلیت لازم را ندارد.

وی یادآورشد: با دستور شعبه تعزیرات حکومتی موضوع در دستور کار کارشناس رسمی دادگستری قرار گرفت که با تائید موضوع و احضار و اخذ دفاعیات از مدیر عامل شرکت، تخلف انتسابی محرز تشخیص داده شد و حکم به تائیدیه خسارت به ۳۰ میلیون ریال در حق شاکی و ۶۰ میلیون ریال در حق دولت صادر کرد.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش