گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 19, 2013 کد خبر : 16534 خبر ها

منوچهر صدفی ‏::

ارزش صادرات غیرنفتی از استان گیلان ۱۶ درصد رشد یافت

ارزش صادرات غیرنفتی از استان گیلان ۱۶ درصد رشد یافت

کیلانیان : سرپرست معاونت توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان از رشد ۱۶ درصدی ارزش صادرات غیرنفتی ‏از استان در ۹ ماهه سال جاری خبر داد‏.

منوچهر صدفی افزود: صادرات کالاهای غیرنفتی استان در ۹ ماهه امسال به ارزش ۳۷۰ میلیون و ۸۶۱ هزار دلار بوده که در مقایسه با سال قبل ۱۶ درصد رشد داشته است.

وی اظهارداشت: وزن صادرات انجام گرفته از ابتدای امسال تا پایان آذرماه نیز افزون بر ۷۰۸ هزار تن بوده که نسبت به مدت مشابه سال گذشته از رشد ۳۹ درصدی برخوردار بوده است.

سرپرست معاونت توسعه تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان گفت: عمده محصولات صادر شده در مدت زمان مزبور شامل محصولات معدنی، نساجی، پلاستیکی، فلزی و غذایی بوده که اغلب به کشورهای حوزه قفقاز، آسیای میانه، هند، چین، روسیه، کانادا، عراق و افغانستان، ترکیه و برخی از کشورهای اروپایی و افریقایی صادرشده است.

صدفی بیان داشت: همچنین در ۹ ماهه امسال ۱۵۸ فقره کارت بازرگانی در استان صادر شده و ۳۷۵ فقره کارت دیگر نیز تمدید شده است.

وی در ادامه از عضویت ۱۰۱ نفر در بانک اطلاعات صادرکنندگان استان در سال جاری خبرداد و گفت:  برگزاری ۱۷ نمایشگاه تخصصی در استان در زمینه مبلمان، لوازم خانگی، ماشین آلات، صنایع ساختمانی و غیره از جمله دیگر اقدامات این معاونت در ۹ ماهه امسال در گیلان بوده است.

منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی