گیلانیان
شنبه ۵ مهر ۱۳۹۹ Saturday, 26 September , 2020
ژوئن 27, 2016 کد خبر : 49991 خبر ها

ارزش عمل به اخلاص است که از راه معرفت به خدا به دست می‌آید

ارزش عمل به اخلاص است که از راه معرفت به خدا به دست می‌آید

گیلانیان : معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری انسان وقتی خدا را شناخت مخلص می‌شود، گفت: ارزش عمل به اخلاص است که از راه معرفت به خدا به دست می‌آید .

حجت‌الاسلام احمد مروی شامگاه یکشنبه در مراسم شب قدر و شهادت حضرت علی (ع) در مصلای امام خمینی (ره) این شهر یکی از شاخص‌های امام علی (ع) را خلوص ایشان دانست.

وی با بیان اینکه امام علی (ع) مجسمه تمام خوبی‌ها و ارزش‌های انسانی و اخلاقی بود، افزود: نمی‌توان در یک شب تمام فضایل اخلاقی علی (ع) را بیان کرد.

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری با اشاره به اینکه مردم مأمور شدند بندگی خدا را انجام دهند، گفت: مردم به چیزی مأمور نشده‌اند مگر اینکه دین خدا را خالصانه بپذیرند و عبادت کنند.

وی در معنای اخلاص و عمل مخلصانه تصریح کرد: اخلاص یعنی اینکه انسان قلب خود را از غیر خدا خالی کند و در تمام اعمال و رفتار خدا را در نظر بگیرد.

مروی اخلاص را به معنای جلب رضای خدا دانست و ادامه داد: اخلاص یعنی اینکه سخن و تشویق دیگران در او اثر نگذارد و خود را مکلف به انجام تکلیف الهی بداند.

وی با بیان اینکه امام صادق (ع) فرمود قلب انسان حرم خداست، اضافه کرد: نباید در خانه دل هر ناپاکی را وارد حریم خدا کرد.

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری اظهار کرد: انسانی که دارای فضیلت باشد به او مخلص گفته می‌شود و راه رسیدن به اخلاص، معرفت به خداست.

وی با تصریح بر اینکه انسان وقتی خدا را شناخت مخلص می‌شود، خاطرنشان کرد: هر عملی که رنگ الهی بگیرد باقی می‌ماند در غیر این صورت از بین می‌رود.

مروی با بیان اینکه عمل صالح در حالی باقی می‌ماند که رنگ خدایی داشته باشد، یادآور شد: انسان مخلص به قضاوت مردم توجه ندارد زیرا می‌داند بزرگی دست خداست.

وی با اشاره به اینکه دلی که به غیر از خدا باشد قدرت پرواز ندارد، متذکر شد: ارزش عمل به اخلاص است که از راه معرفت به خدا به دست می‌آید.

معاون ارتباطات حوزه‌ای دفتر مقام معظم رهبری معرفت خدا را در ترس از خدا و اطاعت از او عنوان کرد و متذکر شد: در معرفت خدا باید خدا را ناظر بر اعمال خود بدانیم و ارزش قایل شویم.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران

رهبر انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مراسم تجلیل از پیشکسوتان دفاع مقدس تبیین کردند؛

ابعاد فرماندهی بی‌نظیر امام خمینی و دفاع عقلانی، مردمی و سرمایه‌ساز ملت ایران