گیلانیان
شنبه ۸ بهمن ۱۴۰۱ Saturday, 28 January , 2023
آگوست 11, 2011 کد خبر : 2260 خبر ها

رئیس شورای اسلامی شهر رشت خبر داد :

اختصاص زمین برای ساخت خانه مطبوعات گیلان

اختصاص زمین برای ساخت خانه مطبوعات گیلان

گیلانیان : محمود مباحی شامگاه چهارشنبه در مراسم تجلیل از رسانه‌های گیلان که به همت شورا و شهرداری این شهر در سالن ایرانیان رشت برگزار شد، با گرامیداشت روز خبرنگار اظهار داشت: هرگاه مطبوعات محلی را ورق می‌زنیم خبرهایی که از شهرداری و شورا به اطلاع مردم می‌رسد در آن دیده می‌شود. وی با بیان اینکه اعضای شورا ۹ نفر و با شهردار ۱۰ نفر محسوب می‌شوند، افزود: خبرنگاران عضو یازدهم شورای اسلامی شهر رشت هستند.
مباحی ادامه داد: برخوردی که با خبرنگاران می‌شود در خور و شان آنان نیست و این قشر باید جایگاه خاص خود را داشته باشد. وی خبرنگار را چشم بینای جامعه نامید و تصریح کرد: خبرنگار به طریقی مشکلات و واقعیت‌های جامعه را به آگاهی مردم می‌رساند. رئیس شورای اسلامی شهر رشت حرفه خبرنگاری را همراه با خطر عنوان کرد و افزود: در برخی از مواقع جان خبرنگار برای آگاهی مردم از یک خبر در خطر می‌افتد و این بخشی از واقعیت دنیای کنونی است.
وی اضافه کرد: یک کارمند اداره از صبح تا ظهر در اختیار خودش است ولی خبرنگار در تمام ساعات شبانه‌روز به دنبال خبر و آگاهی‌بخشی به مردم است به طوری که نمی‌تواند به امور شخصی خود بپردازد و برای آن وقت بگذارد زیرا می‌خواهد واقعیت‌های جامعه را به اطلاع مردم برساند. مباحی در ادامه از اختصاص یک قطعه زمین برای ساخت خانه مطبوعات گیلان خبر داد و افزود: این قطعه زمین هدیه شورا و شهرداری به مناسبت روز خبرنگار به اهالی خانه مطبوعات گیلان است.
محمود فریدونی شهردار رشت نیز در این مراسم به قدردانی از خبرنگاران و تلاش‌های آنها برای انعکاس اخبار شورا و شهرداری بسنده کرد. خبرنگاران در این مراسم مهمان سفره ضیافت افطار شورا و شهرداری رشت شدند و در پایان نیز خبرگزاری فارس گیلان از طرف شورا و شهرداری رشت به عنوان تنها خبرگزاری ممتاز، فعال و پرتلاش مورد قدردانی قرار گرفت و سپس بقیه اهالی مطبوعات استان نیز تجلیل شدند/فارس

اخبار مرتبط

نظرات

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی