گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
دسامبر 6, 2011 کد خبر : 4510 دسته‌بندی نشده

نگاهي به اوضاع سياسي خاورميانه و کشورهای عربی منطقه:

از سید حسن نصرالله بیاموزیم

از سید حسن نصرالله بیاموزیم

گیلانیان : نگاهی به اوضاع سیاسی خاورمیانه و کشورهای شاخ آفریقا نشان می دهد که ملت های مسلمان ، پس از سال ها زندگی در زیر سایه ی حاکمان ظالم و وابستگان گوش به فرمان استکبار جهانی ، به برکت انقلاب اسلامی ایران از یک خواب طولانی برخاسته و می کوشند اختیار امور خویش را در دست گرفته و از شر دخالت های مستقیم و غیرمستقیم مستکبرین در امورشان ، جلوگیری نمایند .

در این میان ، دولت آمریکا با علم و آگاهی کامل از ریشه ی اصلی تمامی انقلاب های گسترده شده در خاورمیانه ، جمهوری اسلامی ایران را به عنوان الگوی عملی تمامی ملل آزادیخواه ، مورد هجمه های مداوم اقتصادی ، سیاسی و رسانه ای قرار داده است تا با تضعیف این کانون قدرت ، از شدت عصبانیت ملت های دیگر نسبت به این ابرقدرت خونخوار و ستمگر بکاهد .

بدین خاطر ، طی چند ماه گذشته ، شعار حمله به ایران در راس اظهارات مقامات آمریکایی قرار گرفت و با برداشت ها و تعبیرهای گوناگون از سوی مسئولان آمریکایی و اروپایی در مصاحبه های مختلف با شبکه های تلویزیونی جهانی ، مطرح گردید . اما پس از پاسخ تاریخی ، کوبنده و محکم رهبر معظم انقلاب اسلامی به مطالب آنان ، ناگهان همگی آن ها گفته های قبلی شان را بازپس گرفته و ادعا نمودند که حمله به ایران پیامدهای مصیبت باری برای آمریکا و همپیمانان وی خواهد داشت .

نکته بارزی که بیش از همه به چشم آمد ، سخنرانی سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان و محبوب ترین رهبر عربی بود که با گفتاری شفاف و کاملا روشن به بیان مواضع خویش پرداخت و به کشورهای غربی هشدار داد که هر جنگی علیه ایران و سوریه ، در این دو کشور محدود نمی ماند و همه منطقه را دربرخواهد گرفت .

وی ادامه داد : در چند روز گذشته شاهد بودیم که تهدیدات افزایش یافته و ناگهان احتمال اقدام دشمن اسرائیلی برای حمله به تاسیسات هسته‌ای ایران با قدرت مطرح شد و تهدیدات بالا گرفت ؛ رهبران ایران به طور قاطع به آن پاسخ دادند و صریح‌ترین پاسخ نیز همان بود که دیروز آیت‌الله خامنه‌ای عنوان کرد و آنچه ایشان گفتند عین واقعیت بود ؛ ایران قدرتمند با ارتش و ملت و وحدتی که دارد ممکن نیست که از تهدیدها و شاخ و نشان کشیدن‌ها بترسد .

نصرالله تصریح کرد : زمانی که ارتش‌ آمریکا آمد و منطقه را اشغال کرد در اطراف ایران بود . امروز نیروهای آمریکا در تمامی کشورهای هم مرز ایران حضور دارند اما با این حال ایران تضعیف نشده است و به مذاکرات مستقیم با آمریکایی‌ها کشانده نشد . اگر کمی به عقب بازگردیم نباید فراموش کنیم که تا آخر سال آمریکا از عراق عقب‌نشینی می‌کند و طرح آمریکا ، شکست بزرگی متحمل شد .

دبیر کل حزب‌الله تاکید کرد : اما باید بر این عقب‌نشینی تمرکز کرد زیرا چندین نتیجه دارد . طبیعی است که دولت آمریکا در صدد مجازات کشورهای موثر در به شکست کشاندن طرح آمریکا برآید و این دو کشوری که در برابر اشغالگری آمریکا در عراق ایستاده و از پایداری ملت عراق حمایت کردند ایران و سوریه بودند ، آمریکا می‌خواهد به آنها بگوید که خوشحال نباشید چماق علیه شما همچنان باقی مانده است ، تصور نکنید که آمریکا از عراق خارج شد و به شکست خود اعتراف کرد .

وی افزود : مورد چهارم این است که آمریکا می‌خواهد ایران را به زانو درآورد و به مذاکرات مستقیم بکشاند امری که ایران آن را نمی‌پذیرد[بنابراین] بهترین راه به تسلیم درآوردن سوریه است تا آنچه را در گذشته قبول نمی‌کرد ، بپذیرد و بنابراین دلایل و پیش‌بینی‌هایی که مربوط به وضعیت مالی اروپا و جهان است و از آنجا که ایران قدرتمند ، یکپارچه و متحد است و رهبری بی‌نظیر در جهان دارد بر این اساس با قدرت دو چندان پاسخ خواهد داد .

از سخنان نصرالله می توان درس های زیر را آموخت :

۱ ــ ایران کشوری قدرتمند است و از توان مقابله با تمامی تهدیدها برخوردار می باشد .
۲ ــ قدرت ایران ، ناشی از هدایت های مدبرانه رهبر حکیم ، باصلابت و شجاع آن است .
۳ ــ قدرت ایران ، سرچشمه گرفته از اتحاد و انسجام داخلی مردم و اقوام مختلف آن است .
۴ ــ قدرت ایران ، نشأت گرفته از پیشرفت های سریع علمی و فناوری آن در تمامی جهات و ابعاد است .
۵ ــ قدرت ایران ، برگرفته از رشادت های بی مانند بسیجیان ، دلاورهای بی نظیر سپاهیان و ابهت ارتشیان و شجاعت و استواری مثال زدنی مردمان آن است
اما مهمترین مطلبی که می توان از اظهارات این رهبر عربی به دست آورد ، آگاهی و اعتقاد عمیق و محکم او به جایگاه رفیع ولی فقیه و مقام عظمای ولایت است که تمامی موارد یاد شده را در پیرامون خود جمع می کند و به ساماندهی و تدبیر امور می پردازد و کشور را به ساحل نجات ، آرامش ، موفقیت و پیشرفت می رساند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی