گیلانیان
دوشنبه ۷ آذر ۱۴۰۱ Monday, 28 November , 2022
مارس 22, 2016 کد خبر : 47103 خبر ها

از نامگذاری امسال برای افزایش سطح رفاه مردم بهره بریم

از نامگذاری امسال برای افزایش سطح رفاه مردم بهره بریم

گیلانیان : استاندار گیلان صبح امروز از قرارگاه نوروزی پلیس و چند ایستگاه نوروزی فرماندهی انتظامی استان در مبادی ورودی و خروجی شهرستان رشت بازدید کرد.

دکتر محمدعلی نجفی در نشست با شورای فرماندهی نیروی انتظامی گیلان با قدردانی از تلاشهای این نیرو در طول ایام سال گفت :بحث اقتدار نیروی انتظامی در جامعه همراه با اخلاق ،مهر وعطوفت ،قانون مداری رعایت نظم وانضباط اجتماعی و مردم داری است.

وی با مرور دستاوردهای مهم در گیلان در دوسال گذشته در بخشهای مختلف از جمله کاهش نرخ بیکاری و بهبود فضای کسب و کار،مقابله با بحران برف و خشکسالی  گفت : مجموع این شرایط با فراهم آمدن بسترهای امنیت و آرامش محقق شده است.

استاندار گیلان با با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال “اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل” تاکید کرد : باید از فرصت نامگذاری امسال برای تحقق برنامه های اقتصادی و افزایش سطح رفاه مردم بهره شایسته ببریم.

وی تاکید کرد :نامگذاری امسال موجب می شود تا برنامه های حمایت از بخش خصوصی و کارآفرینان در کشور و گیلان تقویت شود.

دکتر نجفی با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی ،اقتصاد درون نگرو و برون زا است گفت :دولت تدبیر وامید تلاش کرده تا  شرایط تحقق این سیاست مهم را از طریق اعمال سیاستهای اقتصادی و بهبود مناسبات جهانی فراهم کند.

وی استفاده از تکنولوژی های روز جهان و حمایت از شرکتهای دانش بنیان را از شرایط تحقق اقتصاد مقاومتی دانست و افزود : همه باید تلاش کنیم تا درآمد سرانه مردم بیشتر شود و این مسئله از طریق حمایت از سرمایه گذاران در راستای اقتصاد مقاومتی است.

استاندار گیلان در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به کاهش ۶۵ درصدی تلفات جاده ای از ابتدای طرح نوروزی تا کنون در استان گفت : در این مدت بر اثر تصادفات متاسفانه ۴ کشته داشتیم که این آمار در مدت مشابه سال گذشته ۹نفر بود.

وی با بیان اینکه از پلیس میخواهیم روند مثبت کاهش تصادفات نوروزی را ادامه دهد افزود  : همکاری مردم و گردشگران و رعایت فرهنگ ترافیک در این زمینه موثر است.

استاندار گیلان با بیان اینکه بیشتر تلفات جاده ای مربوط به راکبان موتور سیکلت و عابران پیاده است گفت : اعمال قانون در این بخش را باجدیت بیشتر پیگیری کنید.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد