گیلانیان
پنج شنبه ۱۴ مهر ۱۴۰۱ Thursday, 6 October , 2022
فوریه 19, 2014 کد خبر : 24882 خبر ها

امام جمعه رشت:

اساتید، دانشجویان را به سمت دانش و معرفت هدایت کنند

اساتید، دانشجویان را به سمت دانش و معرفت هدایت کنند

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در استان گیلان و امام جمعه شهر رشت گفت : اساتید دانشگاه ها ، دانشجویان را به سمت کسب دانش و معرفت هدایت کنند.

به گزارش خبرنگار ایرنا، آیت الله ˈزین العابدین قربانیˈ روز چهارشنبه در دیدار با روسای دانشگاه پیام نور استان گیلان و اعضای بسیج دانشجویی این دانشگاه افزود : دانش بایستی با اخلاق ، ایمان و اعتقاد همراه باشد و اساتید بایستی به این مهم توجه داشته و علم را به همراه ایمان به دانشجویان آموزش دهند .

وی با تاکید بر ضرورت ترویج باورهای دینی در دانشجویان و جوانان اظهار کرد : کشور ما بر اساس ایمان و باورهای دینی پابرجا می ماند و ترویج این باورها رسالت بزرگی است که بایستی مورد توجه اساتید در دانشگاه ها قرار بگیرد .

نماینده ولی فقیه در استان گیلان تصریح کرد : توجه به باورهای دینی و ارتقاء آن در جوانان می تواند چمران ها ، شیرودی ها ، بابایی ها ، مطهری ها و … تحویل جامعه دهد .

وی پژوهشگری و تحقیق در ابعاد مختلف علوم انسانی را از دیگر رسالت اساتید در دانشگاه ها عنوان و خاطرنشان کرد: با تحقیق و پژوهش می توانیم نیازمندیهایمان را تامین کنیم .

وی با اشاره به نقش مهم اساتید و فرهنگیان در کشور ادامه داد: این قشرهای مهم و تاثیر گذار در جامعه در دوران انقلاب زحمات زیادی کشیدند و اکنون هم رسالت مهمی در تربیت فرزندان ایران اسلامی بر عهده دارند .

آیت الله قربانی در ادامه به پیشرفت های علمی ایران اسلامی در زمینه های مختلف از جمله انرژی صلح آمیز هسته ای و فناوری نانو اشاره و اظهار کرد : این پیشرفت ها حاصل تلاش متخصصان ، پژوهشگران ، دانشمندان ، اساتید و دانشجویان است .

وی با اشاره به جایگاه ارزشمند و بالای علم و دانش تصریح کرد : پیشرفت های علمی موجب برتری کشورها بر یکدیگر می شود ، به همین دلیل دشمنان ایران اسلامی تحمل دیدن پیشرفت های علمی ایران را ندارند و پیوستن ایران به کاروان علم را نمی خواهند .

رییس دانشگاه پیام نور استان گیلان نیز در این دیدار با بیان گزارشی از این دانشگاه گفت : در زمان حاضر ۱۸ مرکز و واحد دانشگاه پیام نور با حدود ۳۵ هزار دانشجو در شهرستان های مختلف گیلان فعال است .

ˈ مرتضی رضایی صوفی ˈ با اشاره به پیشرفت های دانشگاه پیام نور در زمینه های مختلف افزود : دانشگاه پیام نور رتبه هشتم پژوهش در بین دانشگاه های کشور را دارد .

وی اردوهای جهادی و راهیان نور را از جمله فعالیت های بسیج دانشجویی پیام نور عنوان و اظهار کرد : بسیج دانشجویی دانشگاه پیام نور رتبه اول استانی را در مباحث حوزه های مختلف از جمله اردوهای جهادی و راهیان نور دارد .منبع : ایرنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی