گیلانیان
شنبه ۹ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 1 October , 2022
آگوست 14, 2014 کد خبر : 28997 خبر ها

اساتید و زبان آموزان فارسی خارج از کشور در منطقه آزاد انزلی

اساتید و زبان آموزان فارسی خارج از کشور در منطقه آزاد انزلی

گیلانیان : بمنظور فراهم آوردن زمینه و امکان فراگیری بیشتر زبان و ادبیات فارسی، بالا بردن سطح زبان، آشنایی با لغات جدید مطبوعاتی و محاوره‌ای، آشنایی مستقیم با عقاید، ارزش‌ها، فرهنگ، آداب و رسوم و اخلاق ایرانی ـ اسلامی و به روز رسانی اطلاعات و دانش زبان فارسی در ایران گروهی از اساتید و زبان آموزان خارج از کشور در منطقه آزاد انزلی به سر می‌برند.

معاونت فرهنگی، اجتماعی و گردشگری نیز در مسیر معرفی فرهنگ، آداب و رسوم و گیلان زمین این مهمانان را به تماشای نمایشی از آیین‌ها و سنت‌های گیلانی متشکل از کشتی گیله‌مردی، مراسم عروسی، خوانچه‌کشی، نارنج‌زنی و… در فضای نوروزخانه دعوت کرد که با استقبال و شور و شوق و همراهی اساتید و زبان آموزان مواجه شد.

در این دیدار دانشجویان فوق لیسانس و دکتری زبان و ادبیات فارسی از ۳۵ کشور اروپایی، آسیایی و آمریکای جنوبی شرکت داشتند که ۶۰ نفر از آن‌ها از اساتید زبان و ادبیات و بقیه از دانشجویان رشته های زبان و ادبیات فارسی، ایران شناسی و شرق شناسی و همگی غیر فارسی زبان بودند.

بازدید از محدوده گردشگری، طرح ساحلی و فاز تجارت منطقه آزاد انزلی با هدف آشنایی با توانمندیها و ظرفیتهای گردشگری، تجاری منطقه آزاد انزلی از دیگر بخشهای این برنامه بازدید بود./منبع : روابط عمومی منطقه آزاد انزلی

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی