گیلانیان
یکشنبه ۶ آذر ۱۴۰۱ Sunday, 27 November , 2022
سپتامبر 7, 2012 کد خبر : 12389 خبر ها

نماينده ولي فقيه در گيلان :

استاندار جانباز گیلان با خزانه خالی شده و دوران تحریم آمد

استاندار جانباز گیلان با خزانه خالی شده و دوران تحریم آمد

گیلانیان : آدم دروغگو مروت و مردانگی و جوانمردی و آدم حسود آسایش ندارد و برای آدم متکبر رفیقی باقی نمی ماند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سفیر سبز ، آیت الله قربانی در خطبه اول نماز جمعه رشت با اشاره به مناسبت های هفته پیش رو به ویژه شهادت رئیس مذهب شیعه ، حضرت امام صادق (ع) در تفسیر فرازی از نصایح امام به سفیان صوری که فردی غیر مسلمان ولی شیفته کمال و اخلاق و رفتار امام بود با بیان مطلب فوق گفت :

کسی که می خواهد بدون داشتن حکومت و مسند و قدرت و ثروت در دل مردم جا داشته باشد باید از معصیت خدا پرهیز و مجری فرمان خدا باشد .

وی با اشاره به امام خمینی (ره) به عنوان نمونه کامل این ادعا گفت : وقتی امام اراده کرد فرمان خدا را در جامعه تسری ببخشد و فرمان خدا را محقق نماید خداوند نیز همه عزت را به او داد .

نماینده نخست گیلان در خبرگان رهبری با اشاره به یکی از آثار علامه طباطبائی گفت : ایشان معتقد است مؤمن واقعی باید در ترویج اسلام با مخالفان اسلام به مباهله بپردازد . مباهله ای که پیامبر اسلام با مسیحیان نجران داشت .

وی افزود : انسان مؤمن با ریاضت و تقوی و اطاعت از خدا و پرهیز از معصیت و اجرای فرامین الهی به مقامی می رسد که در مباهله ها اگر نفرین کند بدون شک این خواسته برآورده می شود کما اینکه در بزرگان ما این قدرت وجود داشته است .

وی در خطبه دوم به مناسبت فرا رسیدن سالروز ۱۷ شهریور در سال ۵۷ و همچنین رحلت آیت الله طالقانی اشاره کرد و افزود: مردم در میدان ژاله آن زمان خواسته‌های امام (ره) را بازگو می‌کردند و عده‌ای از آنها شهید شدند و مجاهد نستوه آیت‌الله طالقانی در مقابل دشمنان اسلام ایستاد و مردم را به طرف امام (ره) هدایت کرد.

وی سپس در مورد حادثه ۱۱ سپتامبر را گفت : دلیل انفجار برج دوقلوی امریکا هنوز برای مردم دنیا روشن نشده و بعضی از افراد معتقدند آمریکا این حادثه را خلق کرده تا به این بهانه‌ای بتواند به کشورهای اسلامی مثل عراق و افغانستان حمله کند .

وی با اشاره به تشکیل مجلس خبرگان و قدردانی از سخنان مقام معظم رهبری در اجلاس غیرمتعهدها و همچنین دیدار نمایندگان با رهبر انقلاب گفت: تمام نمایندگان مردم در مجلس خبرگان رهبری از سخنان حکیمانه مقام معظم رهبری در اجلاس غیرمتعهدها که حتی دشمنان را به تحسین وادار کرد، تشکر کردند و سخنان معظم له در مراسم افتتاحیه اجلاس را بت‌ شکنانه دانسته اند که اجلاس غیرمتعهدها در ایران برای دنیا مهم بود.

نماینده نخست مردم گیلان در خبرگان رهبری بدحجابی و رفتار ناهنجار بعضی از زنان و دختران مسلمان را سبب ناراحتی رهبر و خبرگان رهبری ذکر کرد و خواستار تذکر رؤسای و مدیرات ادارات به کارمندان شد و گفت: مردم ولایتمدار و دیندار گیلان این اصول را رعایت اصول ‌کنند و امیدواریم متوسل به قدرت نشویم.

نماینده ولی فقیه در گیلان در خصوص تغییر استاندار در هفته جاری گفت : استاندار سابق گیلان ، برادر رزمنده و جبهه و جهادی ، فرمانده سپاه س از ۱۷ ماه انجام وظیفه در استان ، برداشته شده و برادر جانباز ۷۰ درصدی که سال‌ها سابقه مدیریتی در نظام داشته و در استانداری نیز معاون برنامه‌ریزی بوده و فرد استانی است، برای پست استانداری گیلان انتخاب شد.

وی با اشاره به دلایل فقدان تخصص ، استفاده فله ای از افراد دیگر مناطق را عامل تغییر استاندار گیلان گفت :

آقای وزیر کشور به بنده گفت ما وضعیت گیلان را رصد کردیم و دیدیم استاندار نیست که این کارها را می کند بلکه افرادی که به استاندار مشاوره می‌دهند فکر درستی ندارند یا فکر خود را از غوغاسالاران استان که آماده رسیدن به پست‌ها و مقام ها هستند به او فکر می دهند .

امام جمعه رشت تصریح کرد: بهر جهت آن عزیز ما رفت و این عزیز ما با خزانه خالی شده در دوران تحریم و گرفتاری‌ها آمده است طبعا بدون همکاری مسئولان، مدیران، مردم و افرادی که دل آنها برای این استان می سوزد نمی‌تواند بر مشکلات فایق آید. همه باید دست به دست هم بدهیم از این برادر جانباز ۷۰ درصدی و بومی و آگاه به مسایل استان و خط و خطوط های کسانی که در انتظار پست هستند ، همکاری بکنیم تا گیلان ما را از گرفتاری ها نجات بدهیم .

آیت قربانی با تاکید بر اینکه تغییر مدیریت‌ها به گیلان لطمه می‌زند، ابراز کرد: در روز تودیع و معارفه استاندار گیلان به آقای نجار و دکتر احمدی‌نژاد گفتم توان افراد برای مسئولیت‌ها را بسنجید. به جناح و دسته و گروه و امثال اینها نگاه نکنید .

وی یادآور شد: ما سفیری را به یکی از کشور ها فرستادیم و رفت در استخر شنا آن آبروریزی را پیش آورد و آبروی ما در دنیا رفت . باید کسانی را که برای این پست ها انتخاب می‌شوند لیاقت این پست‌ها را داشته باشند و آبروی نظام را حفظ کنند.

وی در پایان به سخنانی از پیغمبر اسلام استناد کرد که فرمود ” من برای شما از فقر نمی ترسم بلکه از بی تدبیری می ترسم ” جامعه ای افراد مدبر نداشته باشد جامعه را به فنا و نابودی می کشاند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد