گیلانیان
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ Saturday, 24 October , 2020
سپتامبر 17, 2017 کد خبر : 62266 خبر ها

نماینده مردم آستارا در مجلس:

استاندار جدید گیلان در برخورد با جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند

استاندار جدید گیلان در برخورد با جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه وزیر کشور در خصوص کاندیداهای احتمالی استانداری گیلان از مجمع نمایندگان استان نظر مشورتی خواسته است، گفت: امیدواریم استان گیلان استانداری داشته باشد که اهل تعامل بوده و در برخورد با احزاب و جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند.

ولی داداشی عصر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان در سالن جلسات دفتر مراجعات مردمی بابیان اینکه متولی انتصاب استانداران، نمایندگان مجلس نیستند، اظهار کرد: در بحث ابقای استاندار گیلان مجمع نمایندگان استان به وزیر کشور یک نظر مشورتی دادند.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان با اشاره به اینکه وزیر کشور در خصوص کاندیداهای احتمالی استانداری گیلان از مجمع نمایندگان استان نظر مشورتی خواسته‌ است، تصریح کرد: امیدواریم استان گیلان استانداری داشته باشد که اهل تعامل بوده و در برخورد با احزاب و جریان‌های سیاسی اعتدال را رعایت کند.

وی با تصریح بااینکه از زمانی که نماینده شده‌ام مسئله شبکه فاضلاب شهری آستارا را پیگیری کرده‌ام، خاطرنشان کرد: شبکه فاضلاب شهری آستارا از دو بخش تصفیه‌خانه و سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری تشکیل‌شده که سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری فاقد هرگونه ردیف اعتبار ملی بود.

داداشی با اذعان بااینکه بعد از یک سال تلاش برای سیستم شبکه‌گذاری و لوله‌گذاری شبکه فاضلاب شهری آستارا ردیف اعتبار ملی در نظر گرفته شد، بیان کرد: با قرار دادن این شهر در ردیف شهرهای پرتنش فاضلابی امسال برای شبکه فاضلاب شهری آستارا بالغ‌بر ۲۰۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص پیدا کرد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه پنج‌هزار تن قیر رایگان جهت آسفالت راه‌های روستایی از وزارت نفت به این شهرستان تخصیص پیداکرده است، افزود: برای بیمارستان ۱۳۲ تختخوابی شهرستان آستارا یک دستگاه سی‌تی‌اسکن بااعتبار ۱۴۰ میلیارد ریال خریداری‌شده است.

وی بابیان اینکه گرفتن مجوز برای استقرار دستگاه ام.آر.آی برای بیمارستان جدیدالافتتاح شهرستان آستارا نیاز به یک جمعیت بالای ۴۰۰ هزار نفر دارد و در این شهرستان این میزان جمعیت وجود ندارد، اظهار کرد: با بخش خصوصی جهت استقرار دستگاه ام.آر.آی در بیمارستان مذکور صحبت‌هایی شده است.

داداشی با اشاره به اینکه ایجاد شهرک صنعتی بین‌المللی در روستای کشفی بخش مرکزی شهرستان آستارا نیاز به اراضی ملی دارد، تصریح کرد: اکثر مردم در این منطقه مشغول به کشاورزی بوده و ایجاد شهرک صنعتی در جوار رودخانه به لحاظ اکوسیستمی درست نیست.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با تأکید بااینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از معدود وزارتخانه‌هایی است که با فقر بودجه مواجه است، خاطرنشان کرد: متأسفانه در کشور به مقوله فرهنگ در تمام حوزه‌ها کم‌توجهی شده و دولت‌مردان توسعه را در عمران و آبادانی دیده‌اند.

وی با تصریح بااینکه این نگاه کم‌توجهی به بودجه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی هم در نگاه دولت هم در نگاه مجلس وجود دارد، بیان کرد: در برنامه توسعه ششم، قانونی تصویب شد تا در قالب این قانون، سالانه ۱۸۰ هزار میلیارد ریال به وزارت ورزش و جوانان جهت برطرف کردن مشکلات ورزشکاران کمک شود.

داداشی با تأکید بااینکه بعضی از مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان ناکارآمد هستند و مردم و مسئولان ارشد شهرستان به ناکارآمدی این مدیران واقف هستند، افزود: بعضی از مدیران ناکارآمد و مدیران بالای ۱۰ سال نیاز به جابه‌جایی دارند و به‌جای آن‌ها می‌توان از نیروهای جوان استفاده کرد.

نماینده مردم شهرستان آستارا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تاکنون با همه مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان تعامل داشته‌ام، گفت: اگر در حوزه‌های مدیریتی کوتاهی، تخلف و اذیت شدن مردم را مشاهده کنم با مدیر خاطی و متخلف در چهارچوب قانون برخورد می‌شود./ منبع : فارس

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

یادداشت شریعتمداری :

«بُرد – بُرد» این است نه آن!

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

سید عبدالله میرحسینی مقدم، مشاور فنی صندوق چای کشور

چایکاری در ایران یکصد و بیست ساله شد

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

رشت- علی کشت پرور بین کلایی

” مسئول بی لیاقت نمی خوایم نمی خوایم “

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

در دیدار فرمانده سپاه و انتظامی گیلان تأکید شد:

سپاه و ناجا دو بازوی برقراری و تأمین امنیت در جامعه هستند

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟

عضو کمیته علمی ستاد ملی مبارزه با کرونا :

ماسک را هر چند ساعت یکبار باید تعویض کرد؟