گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
ژانویه 14, 2012 کد خبر : 5801 خبر ها

لاهيگ خطاب به مهدي سعادتي :

استاندار گیلان بازهم به خط کشی بین کاندیداهای انتخابات پرداخت !

استاندار گیلان بازهم به خط کشی بین کاندیداهای انتخابات پرداخت !

درحالی که در اصول مصرح قانون اساسی و منشور اخلاقی انتخابات وزارت کشور بر “حفظ بی‌طرفی کامل تمام نیروهای اجرایی و نظارتی انتخابات و دستگاه‌های تبلیغاتی منتسب به حکومت” و “پرهیز نظامیان و مسئولان دولتی از ورود به احزاب و جناح‌بندی‌های حزبی و تبلیغات له یا علیه نامزدهای انتخاباتی” تأکید شده است، استاندار گیلان بار دیگر به خط‌کشی بین کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی پرداخت!
گیلانیان به گزارش “لاهیگ”، استاندار گیلان در تازه‌ترین اظهارات خود در سومین گردهمایی ائمه جمعه گیلان، کاندیداهای انتخابات مجلس شورای اسلامی را به “اصولگرا” و “اصلاح‌طلب” تقسیم‌بندی کرد و گفت: در گیلان ۲۰۲ نفر کاندیدای انتخابات نهمین دوره مجلس هستند که صلاحیت ۶۵ درصد این افراد تأیید شده و از این تعداد ۴۴ درصد اصولگرا و ۲۲ درصد دیگر اصلاح‌طلب هستند. (خبرگزاری فارس، ۲۲ دی ۱۳۹۰)
این اظهار نظر مهدی سعادتی کمتر از یک ماه پس از نشست سالانه مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی گیلان ایراد شد که در طی آن، وی مردم را دارای شور انقلابی، شعور، بصیرت و شناخت از معیارها دانسته و خاطرنشان کرده بود: مردم به کاندیداهای ارزشی و اصولگرا گرایش دارند، نه این‌که برخی خود را به عنوان اصولگرا معرفی کنند.
استاندار گیلان با اشاره به اقبال مردم به اصولگرایان گفته بود: برخی با عنوان اصولگرایی می‌خواهند داخل مجلس شوند، اما مردم شاخص‌ها را می‌شناسند و آن‌ها را قبول نمی‌کنند. عده‌ای اصولگرایی را برای خود دکان قرار داده‌اند، در صورتی که اصولگرایی باید به معنای واقعی و از جنس خودش باشد. (خبرگزاری فارس، ۲۸ آذر ۱۳۹۰)
این دست اظهارات استاندار گیلان که همواره با پوشش رسانه‌ای خبرگزاری همسوی فارس منتشر می‌شود، در مقایسه با مشی و اظهارات مسئولان مافوق ایشان در ستاد انتخابات وزارت کشور، نقض اصل بی‌طرفی نیروهای اجرایی انتخابات است که بارها توسط مقام معظم رهبری و منشور اخلاقی انتخابات وزارت کشور مورد تأکید قرار گرفته است. گیلانیان از استاندار تازه‌کار خود به عنوان مجری اصلی هر نوع انتخاباتی در سطح شهرها و روستاهای استان گیلان انتظار دارند که بر پایه هدف منشور اخلاقی انتخابات وزارت کشور، “برگزاری انتخابات سالم، قانونی و ارائه یک الگوی مناسب انتخاباتی منطبق با ارزش‌ها و اخلاق اسلامی به منظور فرهنگ‌سازی و سوق دادن فضای مسابقه قدرت به مسابقه خدمت و افزایش مشارکت عمومی و تقویت وحدت ملی” را سرلوحه کار خود قرار دهد، از بیان علایق و منویات قلبی خود جداً پرهیز نماید و با دقت نظر بیشتری به اظهار نظر در مجامع عمومی بپردازد.در همین ارتباط، نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی نیز با انتقاد از عملکرد وزارت کشور در استان گیلان گفت: مجری انتخابات که برگزارکننده انتخابات در کشور است، باید بی‌طرف باشد.
مهرداد لاهوتی در گفت‌وگو با “بولتن نیوز” با بیان این‌که به عملکرد وزارت کشور به عنوان برگزارکننده انتخابات مجلس شورای اسلامی ایراد و انتقاد وارد است، افزود: اینجانب به عنوان یک نماینده استان گیلان، بی‌طرفی را در عملکرد مجری انتخابات مجلس نهم نمی‌بینم. وی اضافه کرد: وزارت کشور، برگزارکننده انتخابات در کشور است و نباید اقدامی داشته باشد تا شائبه بی‌طرف نبودن به‌وجود آید.
نماینده مردم لنگرود در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: عملکرد مسئولین وزارت کشور و برگزارکنندگان انتخابات نباید سمت و سویی را دنبال کند.لاهوتی تصریح کرد: اگر آقایان بخواهند طوری عمل کنند که بی‌طرف نبودن آن‌ها نمود بیشتری یابد، از طریق مجلس شورای اسلامی پیگیر این موضوع خواهیم بود.

اخبار مرتبط

نظرات

  • آقای استاندار بجای شعار عمل کند ! فعلا که اصولگرایی شده مجوزی برای دریافت رانت و شفاعت برای نزدیکان و منتسبین عده ای ازنزدیکان خودشان ! و بعضی ها فقط ادای ایمان واخلاص رادر می آورند

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی