جمعه ۲۹ تیر ۱۳۹۷ Friday, 20 July , 2018
اردیبهشت ۲۶, ۱۳۹۷ کد خبر : 66951 خبر ها

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان :

استاندار گیلان خواستار تجدیدنظر دولت در قیمت تضمینی برگ سبز چای شد

استاندار گیلان خواستار تجدیدنظر دولت در قیمت تضمینی برگ سبز چای شد

کیلانیان : مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان گفت: استاندار گیلان در نامه‌ای رسمی به معاون اول رئیس جمهور خواستار تجدیدنظر قیمت تضمینی برگ سبز چای به میزان نرخ تورم رسمی کشور شد.

مرتضی عاطفی اظهار داشت: استاندار گیلان در نامه‌ای رسمی به معاون اول رئیس جمهور خواستار تجدید نظر قیمت تضمینی برگ سبز چای به میزان نرخ تورم رسمی کشور شد.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان با اشاره به اینکه در این نامه چای به‌عنوان یکی از مهمترین محصولات کشاورزی استان گیلان خوانده شده است افزود: توجه و حمایت از صنعت چای در استان گیلان موجب رونق این صنعت در کشور می‌شود.

وی با بیان اینکه استاندار گیلان در نامه مذکور تولید برگ سبز چای را تنها منبع درآمد ۶۰ هزار خانوار چایکار شمال کشور عنوان کرده است گفت: استاندار گیلان فعالیت ۱۸۰ کارخانه چای در استان گیلان را رکن مهمی در ایجاد اشتغال پایدار بیان کرده است.

عاطفی با تاکید بر اینکه صنعت چای در گیلان نمونه بارزی از یک زنجیره ارزش میان بخش صنعت و کشاورزی است خاطرنشان کرد: نماینده عالی دولت در استان گیلان در این نامه اعلام قیمت تضمینی خرید برگ سبز چای امسال را نامطلوب دانسته است.

مدیرکل روابط عمومی استانداری گیلان ابراز داشت: استاندار گیلان در این نامه اعلام کرده است که قیمت تضمینی اعلام شده برای برگ سبز چای امسال به‌دلیل افزایش قیمت سایر نهاده‌ها موجب نگرانی فعالان صنعت چای در گیلان شده است.

عاطفی با بیان اینکه استاندار گیلان در این نامه بیان کرده است که سیاست‌های حمایتی دولت در سال‌های گذشته موجب بازگشت باغات تخریب شده چای به چرخه تولید شده است افزود: توسعه صنعت چای در گیلان همواره نیازمند توجه است.

وی با تاکید بر اینکه استاندار گیلان در این نامه همچنین خواستار افزایش توجه و حمایت دولت از صنعت چای شده است گفت: از دیدگاه استاندار گیلان عدم توجیه اقتصادی تولید چای علاوه بر رکود در کشت این محصول، موجب تغییر کاربری در این اراضی می‌شود.

به گزارش تسنیم، امسال نرخ خرید تضمینی هر کیلو برگ سبز “چای درجه یک” از چایکاران گیلان و مازندران ۲ هزار و ۷۲۹ ریال و “چای درجه ۲” هزار و ۵۲۸ ریال تعیین شده که افزایش آن به صورت میانگین نسبت به سال گذشته کمتر از ۴ درصد است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

ستاره پرفروغ گيلاني ادبيات ايران

دکتر معین احیا گر فرهنگ و ادب پارسی

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

سالروز در گذشت جهان پهلوان نامجو بر شما تسلیت باد :

مرحوم محمود نامجو پولادین مرد گیلانی جهان

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

يكي ديگر از اعضاي تالار مشاهير گيلانيان را بيشتر بشناسيم :

مهندس علی انصاری استاندار شهید گیلان

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش

به یاد محرم هایی که حاجی آباد شاهد حضور حاجی بود :

آیت‌الله مرحوم حاج شیخ صادق احسان‌ بخش