گیلانیان
دوشنبه ۱۰ بهمن ۱۴۰۱ Monday, 30 January , 2023
دسامبر 23, 2012 کد خبر : 15674 خبر ها

استاندار گیلان در دیدار عصر شنبه :

خواستار توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی با ترکیه هستیم

خواستار توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی با ترکیه هستیم

گیلانیان :  استاندار گیلان در دیدار با سرکنسول جدید ترکیه در شمال کشور خواستار توسعه روابط اقتصادی و بازرگانی استان با ترکیه شد .

‘کیهان هاشم نیا’ شنبه شب در دیدار با سرکنسول جدید ترکیه در شمال کشور افزود : بازرگانان گیلان روابط قوی و گسترده ای با طرف های ترک دارند لذا توسعه این روابط به صورت منسجم و برنامه ریزی شده را انتظار داریم . وی اظهار کرد : گیلان از گذشته روابط سنتی با کشور روسیه و کشورهای آسیای میانه داشته است و در راهبرد جدید خود نیز در مناسبات خارجی بدنبال گسترش روابط با کشورهای ترکیه ، عراق و کشورهای شرق دریای خزر است .

وی با اشاره به تقویت زیرساخت های ارتباطی هوایی ، ریلی و دریایی در گیلان گفت : دارا بودن بزرگترین بندر حاشیه دریا ی خزر ، وجود منطقه آزاد انزلی ، ساخت راه آهن رشت به آستارا که کریدور شمال و جنوب را تکمیل می کند و همچنین بهره برداری از بندر آستارا موقعیت بسیار مناسبی را برای گسترش روابط اقتصادی و ترانزیت کالا از گیلان به ترکیه فراهم کرده است .

‘ گوون بگچ ‘ سرکنسول جدید ترکیه نیز در این دیدار با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران به عنوان دولتی نیرومند در منطقه شاخته می شود ، گفت : توسعه روابط دو جانبه از طریق رایزنی های اقتصادی از اهداف اصلی کنسولگری ترکیه با استانهای شمال ایران است .

سرکنسول ترکیه در شمال کشور که دفتر وی در تبریز مستقر است در دیدار با استاندار گیلان برای توسعه روابط دو جانبه اقتصادی اعلام آمادگی کرد

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی