گیلانیان
سه شنبه ۸ آذر ۱۴۰۱ Tuesday, 29 November , 2022
مارس 20, 2016 کد خبر : 47070 خبر ها

استان گیلان برای پذیرایی از مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد

استان گیلان برای پذیرایی از مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد

گیلانیان : معاون گردشگری سازمان صنایع دستی، میراث فرهنگی و گردشگری استان گیلان گفت: استان گیلان برای پذیرایی از گردشگران و مسافران نوروزی آمادگی کامل دارد.

حمیدرضا آذرپور با اشاره به برگزاری آئین نوروزگاه و اینکه استان گیلان به‌ عنوان ۱۲ استانی که دارای ریشه تاریخی و فرهنگی است انتخاب شده است اظهار داشت: در تلاش هستیم امسال چند مسئله را دنبال کنیم و مردم را به آداب و رسوم آشنا کنیم.

وی با بیان اینکه در تلاشیم نسل جدید با نسل گذشته پیوند خودش را حفظ کند افزود: مراسم پخت نان‌های محلی، کوزه شکستن، بحث نوروز خوان، اشعار مذهبی و مواردی که نوید عید را می‌دهند دنبال می‌کنیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی وگردشگری استان گیلان تصریح کرد:  برگزاری مراسم عروس گلی در مناطق پر تردد گردشگری و لافندبازی،کشتی گیله مردی و اجرای موسیقی سنتی را در مراکز سنتی انجام می‌دهیم و در تلاشیم با اجرای چنین برنامه‌هایی مدت اقامت مسافران را در گیلان افزایش دهیم.

آذرپور با اشاره به ظرفیت اقامتی استان گیلان اظهار کرد: تلاش کردیم ظرفیت اقامتی استان را به بیش از ۷۲۱ هزار نفر برسانیم که به نسبت سال گذشته ۷/۵ درصد افزایش داشته است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان با اشاره به اینکه سعی کردیم در حوزه چاپ اقلام، رویکرد جدیدی را داشته باشیم گفت: تلاش کردیم مناطق گردشگری کمتر دیده شده را در بروشورهای خود بیشتر معرفی کنیم.

آذرپور با بیان اینکه در تلاشیم بهترین خدمات از نظر کمی وکیفی را به گردشگران ارائه دهیم اظهار داشت: گشت‌های بازرسی ما از اول اسفند اقدام به بازدید واحدهای پذیرایی، هتل، مسافرخانه و خانه کاشانه کردند و با برگزاری کلاس‌های آموزشی در ایام اسفند تلاش کردیم چگونگی برخورد با گردشگران و نحوه پذیرایی را به کارکنان خود آموزش دهیم.

وی با اشاره به برگزاری جلسات متعدد به ریاست استاندار گیلان و رئیس ستاد اجرایی خدمات  سفر تصریح کرد: مقرر شد دستگاه‌های خدمت‌رسان با انسجام بخشی و همسویی خود و ارائه خدمات سفر خوش و آرام و بی دغدغه ای را برای گردشگران فراهم کنند.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان اظهار کرد: خوشبختانه نسبت به سال گذشته در همین فاصله زمانی در بحث ورودی،اقامت و اسکان گردشگران رشد چند درصدی را شاهد هستیم و مراکز اطلع رسانی ما اماده ارائه خدمات هستند.

 وی با بیان اینکه ۸۲ ایستگاه صنایع دستی در استان آماده دریافت خدمات تولیدی هنرمندان هستند اظهار داشت: هنرمندان می‌توانند آثار خود را در قالب ۸۰۰ غرفه که در ورودی‌های استان جانمایی کردیم، هم محصولات خود را تولید کنند و هم به فروش برسانند./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

متاسفم مطلبی برای نمایش وجود ندارد