گیلانیان
دوشنبه ۱ بهمن ۱۳۹۷ Monday, 21 January , 2019
شهریور ۱۹, ۱۳۹۷ کد خبر : 69026 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

ناظر گمرکات گیلان :

استان گیلان بیشترین سهم صادرات به روسیه در کشور را دارد

استان گیلان بیشترین سهم صادرات به روسیه در کشور را دارد

گیلانیان : ناظر گمرکات گیلان گفت: گمرکات استان گیلان به دلیل همسایگی بیشترین سهم را در صادرات کالا به روسیه در سطح کشور دارد.

ابوالقاسم یوسفی نژاد اظهار کرد: میزان واردات از گمرک گیلان در چهار ماه اخیر نسبت به مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی با ۲۸ درصد کاهش و از لحاظ ارزش دلاری ۷درصد افزایش داشته است.

وی با بیان اینکه بیشترین کالاهای وارداتی به گمرکات گیلان غلات، جو و ذرت دامی بوده که نسبت به سال گذشته از نظر ارزش دلاری از ۱۶ درصد به ۷۵ درصد افزایش یافته است، افزود: با توجه به ترکیب چهار کالای وارداتی به استان در ماه های اخیر می توان گفت که بیشترین آمار واردات مربوط به کالاهای اساسی همانند غلات و گوشت بوده است.

ناظر گمرکات گیلان ادامه داد: آهن آلات، چوب، تخته و سایر اقلام اعم از محصولات شیمیایی، عدس، پنبه، گوشت و سبوس گندم دیگر کالاهای وارداتی به استان گیلان تشکیل می دهند.

وی بابیان اینکه کالاهای وارداتی عمدتاً از کشورهای روسیه، قزاقستان، آذربایجان، گرجستان، ترکیه، آلمان و ژاپن است، خاطرنشان کرد: بیشترین کشورهای طرف معامله با گمرکات گیلان کشورهای امارات متحده عربی، روسیه، چین، سوئیس، اسپانیا، هلند و ترکیه است.

یوسفی نژاد در ادامه با اشاره به اینکه براساس آمار در چند ماه گذشته گمرک انزلی به لحاظ وزنی در رتبه چهارم گمرکات کشور بعد از بندر امام خمینی، منطقه ویژه شهید رجایی و بندر امیرآباد قرار دارد، تصریح کرد: جایگاه این گمرک از نظر ارزش دلاری حجم مبادلات در جایگاه یازدهم است.

وی همچنین به وضعیت گمرک آستارا نیز اشاره و جایگاه آن را از  نظر وزنی در رتبه دوازدهم و به لحاظ ارزش دلاری در رتبه ۲۴ عنوان کرد و افزود: گمرکات استان گیلان در ماه های گذشته از نظر وزنی با رشد ۱۳۶درصدی و از نظر ارزش دلاری نیز با رشد ۷۹ درصدی روبه رو بوده اند.

صادرات ۳۱۹ هزار تُن از گمرکات گیلان به خارج از کشور

مدیرکل گمرک انزلی با بیان اینکه ۳۱۹ هزار تُن کالا به خارج از استان گیلان صادر شده است، گفت: بیشترین کالاها از طریق گمرک آستارا صادر شده است.

به گفته این مسئول استان گیلان به دلیل همسایگی بیشترین سهم کشوری را در زمینه صادرات به کشور روسیه دارد که براساس آمار میزان صادرات به این کشور در ماه های گذشته افزایش یافته است.

وی میوه را عمده ترین محصول صادارتی از طریق گمرکات استان گیلان عنوان و خاطرنشان کرد: در این زمینه در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزنی ۲۵۲ درصد و از نظر ارزش دلاری ۱۰۳ درصد افزایش داشته ایم.

یوسفی نژاد با اشاره به میزان درآمد گمرکات گیلان، تصریح کرد: در چند ماه گذشته درآمد وصولی گمرک و سهم مناطق آزاد در مقایسه با مدت مشابه ۲۳ درصد کاهش داشته است.

وی به عوامل کاهش درآمد گمرکات گیلان اشاره و اظهار کرد: نبود ارتباط با شبکه ریلی کشور یکی از عوامل مهم کاهش درآمد گمرکات استان گیلان است./ منبع : مهر

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

سرپرست اداره بندر و دریانوردی آستارا :

صادرات کالا از بندر آستارا ۸۵ درصد افزایش یافت

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

معاون توسعه کارآفرینی و اشتغال وزارت تعاون :

پرداخت ۵۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای تولیدی

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

مدیرامور پرستاری دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

۳۵۶۹ نفر در قالب طرح غربالگری به بیمارستان های گیلان مراجعه کردند

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

مدیرعامل شرکت گاز استان گیلان :

بهره مندی ۱۹۴۲ روستای گیلان از نعمت گاز

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

رئیس مجمع نمایندگان استان گیلان :

اجبار والدین برای ترک تحصیل فرزندان جزای نقدی دارد

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار گیلان :

جایگزینی برای هنر قالیبافان ایرانی وجود ندارد