گیلانیان
شنبه ۲ مهر ۱۴۰۱ Saturday, 24 September , 2022
ژوئن 11, 2014 کد خبر : 27622 خبر ها گفت و گو

مدیر کل اطلاعات گیلان :

استان گیلان در یک شرایط امنیتی بسیار خوبی قرار دارد + تکمیلی

استان گیلان در یک شرایط امنیتی بسیار خوبی قرار دارد + تکمیلی

اختصاصی گیلانیان : مدیر کل اطلاعات استان گیلان در آستانه سی امین سالگرد تاسیس وزارت اطلاعات در نشست خبری با رسانه ها و پایگاه های خبری استان عملکرد این وزارت خانه و همچنین اداره کل استان را تشریح کرد .

این مقام امنیتی کار در وزارت اطلاعات را سخت ، بسیار پیچیده ، حساس ، پر استرس و زمانبر اعلام کرد و افزود : از اینجهت مقام معظم رهبری فعالیت های سربازان گمنام امام زمان (عج) را “مجاهدت های خاموش” تعبیر کردند .

وی افزود : فرزندان این ملت در وزارت اطلاعات افتخار می کنند که مدال پر افتخار سربازی گمنامی امام زمان (ع) را از دست امام (ره) و مدال زرین “مجاهدت های خاموش” را نیز از دست حضرت آقا دریافت کردند .

وی با تاکید توفیقات حاصله متاثر از فضل الهی و توسل به ائمه و همچنین پیروی از منویات امام امت (ره) و مقام عظمای ولایت گفت : کار اطلاعاتی منحصر به فرد نظام جمهوری اسلامی مطابق موازین شرعی و قانونی و مبتنی بر ارزش های اخلاقی حاکم بر جامعه اسلامی است .

وی ادامه داد : اشرافیت اطلاعاتی با محوریت شرع و قانون و اخلاق در دوره جدید مدیریت جناب دکتر علوی ، وزیر اطلاعات مورد تاکید بیشتر قرار دارد .

مدیر کل اطلاعات گیلان گفت : وزارت اطلاعات همچنان با رویکرد حاکمیتی و نظارتی و حرفه ای پاک و امین مردم ، مستقل و فارغ از جریانات سیاسی و احزاب سیاسی در خدمت نظام اسلامی و مردم عزیز کشور می باشد .

وی یکی از محور های مورد تاکید دوره جدید مدیریت وزیر اطلاعات را تلاش همه جانبه در جهت حفظ انسجام ملی ، اجتماعی و سیاسی کشور و نیز صیانت و مراقبت از سرمایه های مذهبی ، اجتماعی ، فرهنگی و اقتصادی جامعه اسلامی دانست و افزود : این رویکرد ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است که همواره مقام معظم روی آن تاکید دارند زیرا دشمنان انقلاب در طراحی های شان روی آن حساب ویژه باز کرده اند و تلاش دارند انسجام ملی کشور را بهم بریزند .

مقام امنیتی با اعلام اینکه یکی از اقدامات برجسته و محوری وزارت اطلاعات را مقابله با طرح های ترکیبی براندازی نرم و سخت سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه به ویژه (سیا) و (موساد) افزود : الحمد الله نفوذ و ضربه به سیستم ها و شبکه های جاسوس و خرابکاری نظام سلطه یکی از اقدامات افتخار آفرین وزارت متبوع بوده که به اعتراف دشمنان آنان را به ستوه آورده است .

وی ادامه داد : صیانت از دستاوردهای علمی به ویژه در حوزه هسته ای و دستگیری جاسوسان و برخی از عوامل ترور دانشمندان هسته ای کشور تنها یکی از اقدامات موثر این وزارتخانه است که موجب بالندگی شده است .

وی با اشاره به اینکه نظام سلطه در تلاش است از طریق فضای مجازی و سایبری و شبکه های اجتماعی اینترنتی عناصر نا آگاه و فریب خورده را برای اهداف جاسوسی و بعضا خرابکاری با سرمایه گذاری های هنکفت جلب نماید ادامه دارد : افرادی که با فضای مجازی و سایبری و شبکه های اجتماعی سر و کار دارند باید مراقب باشند تا در دام این سرویس ها گرفتار نشوند .

مدیر کل اطلاعات گیلان گفت : سرویس های اطلاعاتی دشمن تحت پوشش شرکت های مجازی کاریابی ، رسیدن به جایزه اعلامی برای جستجوی خلبان مفقودی یا اسیر وابسته به رژیم اسرائیلی سعی در دستیابی به اطلاعات شخصی ، تحصیلی و غیره افراد دارد تا با ترفندهای مختلف افراد مناسب اهداف خود را شکار نموده و در راستای اهداف جاسوسی و خرابکاری بکار گیرد .

وی همچنین افزود : افرادی اعم از دانشجویان ، نخبگان ، متخصصین ، تجار و بازرگانان و … که مسافرت های خارج از کشور دارند و برای دریافت ویزا به سفارتخانه های خارجی مراجعه می نمایند باید مواظب ترفند های سرویس های اطلاعاتی دشمنان انقلاب باشند تا حربه صدور یا عدم صدور ویزا موجب جلب همکاری و مورد سوء استفاده دشمنان قرار نگیرند .

وی ادامه داد : آحاد مردم باید به وعده های مادی توخالی و کاذب سرویس های اطلاعاتی دشمن اعتماد نکنند و مراقب باشند تا اطلاعات محرمانه و خصوصی خودشان را در اینترنت قرار ندهند .

مدیر کل اطلاعات گیلان گفت : یکی دیگر از اقدامات وزارت اطلاعات مقابله با گروهک های ضد انقلاب و معاند به ویژه گروهک تروریستی منافقین است که به صورت همه جانبه در اختیار سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه قرار گرفته اند .

وی ادامه داد : اوج ذلت گروهک تروریستی منافقین آلت دست رژیم صدام شدن در جنگ تحمیلی علیه ایران در ۸ سال دفاع مقدس بوده است .

وی افزود : الحمدالله گروهک جهنمی منافقین در پایین ترین سطح روحی و روانی به سر می برد و برای این که همچنان خودش را سر پا نگه دارد به جنایت ها و خیانت های خویش با ترفند ها و شگرد های مختلف ادامه می دهد

این مقام امنیتی افزود : یکی از این خیانت ها جاسوسی برای سرویس های اطلاعاتی دشمنان انقلاب اسلامی از طریق تخلیه تلفنی شهروندان جامعه اسلامی به ویژه کسانی که به اخبار و اطلاعات محرمانه و مهم دسترسی دارند تحت پوشش موسسات نظر سنجی و افکار سنجی ، موسسات پژوهشی علمی و تحقیقاتی ، تحت پوشش خبرنگار رسانه های گروهی داخلی و خارجی و امثالهم است .

این مقام امنیتی گفت : گروهک های ضد انقلاب و معاند همانند سرویس های اطلاعاتی دشمن در فضای مجازی و سایبری و شبکه های اجتماعی و رسانه های ماهواره ای فارسی زبان متمرکز شده اند و برای جذب جوانان ناآگاه و بی اطلاع از سوابق جنایت ها و خیانت هایشان به مردم عزیز کشورمان می پردازند .

وی ادامه داد : این گروهک های ضد انقلاب و معاند نیز همانند سرویس های جاسویسی دشمن ابتدا افراد ناآگاه و فریب خورده را در حوزه های عمومی جمع آوری اخبار و اطلاعات کم اهمیت به کار می گیرند و به تدریج در حوزه های حساس کشور سوق می دهند و در ادامه نافرمانی های مدنی ، مثل : شعار نویسی ، ارسال فیلم و عکس و در نهایت اعتراضات خیابانی و اقدامات ایذایی و تخریبی به خدمت می گیرند .

این مقام امنیتی گفت : رویکرد وزارت اطلاعات برخورد پیشگیرانه و توجیهی و ارشادی با عناصر ناآگاه و فریب خورده و برخورد سخت و قضایی با عناصر بد سابقه و سازمان یافته و تشکیلاتی می باشد

وی با اشاره به ایجاد و تشدید اختلاف در میان اقوام و اقلیت های قومی بعنوان یکی از توطئه های قدیمی و مستمر سرویس های اطلاعاتی دشمنان انقلاب اسلامی و ایادی داخلی آنان گفت : این سرمایه گذاری سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه در سطح وسیعی از کشورهای اسلامی نیز در حال انجام ات .

وی افزود : تنوع قومیت های ملی و مذهبی همواره در نظام مقدس جمهوری اسلامی فرصت بوده است البته دشمن تلاش دارد آن را به آسیب و تهدید تبدیل کند .

وی تاکید کرد : وزارت اطلاعات اجازه نخواهد داد افکار تند و افراطی قومیتی و نیز افکار انحرافی و اختلافی در بین اقوام و مذاهب داخل کشور بسط و گسترش یابد ، قطعا با عناصر سازمان یافته و تحریک کننده و برهم زننده امنیت عمومی جامعه برخورد می کند

مدیر کل اطلاعات گفت : به فضل الهی و تعامل مثبت و سازنده و موثر تمامی نهاد های اطلاعاتی و امنیتی انتظامی و نظامی و سیاسی ، استان گیلان در یک شرایط امنیتی بسیار خوبی به سر می برد و گروهک های تروریستی و عناصر افراطی اجازه هیچ تحرکی را در این استان ندارند و نخواهند داشت .

وی مقابله با جریان های فاسد فرهنگی و اجتماعی را یکی دیگر از اقدامات موثر وزارت اطلاعات ذکر کرد و افزود : جریان های سازمان یافته ای که فرهنگ ابتذال و بی بند و باری و شهوترانی افراطی و اباحه گری را به شدت در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی و رسانه های ماهواره ای فارسی زبان تبلیغ و ترویج می کنند و به دنبال اشاعه آن در سطح جامعه اسلامی هستند .

وی افزود : جریان های فاسد فرهنگی و اجتماعی در حقیقت باورهای دینی و مذهبی و هویت ملی آحاد جامعه ، بویژه نسل جوان را مورد هدف قرار می دهند .

این مقام امنیتی در مورد یکی دیگر از اقدامات موثر وزارت اطلاعات گفت : مقابله با باند ها و جرائم سازمان یافته امنیتی در حوزه قاچاق مواد مخدر سنتی و صنعتی به ویژه ترانزیت مواد مخدر به سایر کشورهای که با هدایت و حمایت سرویسهای اطلاعاتی دشمن انجام می شود و در حقیقت صرفا اهداف مالی را دنبال نمی کنند بلگه اهداف براندازانه دارند و نسل جوان جامعه اسلامی را هدف قرار داده اند .

وی گفت : مقابله با مفاسد کلان مالی و اقتصادی مثل : ارتشاء ، اختلاس ، پولشویی ، کلاهبرداری های هرمی ، پدیده زشت زمین خواری،  قاچاق کالا و ارز و امثالهم یکی از مطالبات جدی و همیشگی مقام معظم رهبری و مردم عزیز کشورمان بوده است که وزارت اطلاعات اقدامات موثری تا کنون داشته است .

وی ادامه داد : کیس مقابله با مفاسد مالی و اقتصادی در شورا و شهرداری کلان شهر رشت در دوره سوم صرفا یکی از اقدامات موثر تشکیلات اطلاعاتی استان بوده است که با هماهنگی و دستور دستگاه محترم قضایی انجام شده است و در نهایت رضایتمندی مردم عزیز و نیز مسئولان پاک دست و خدوم استان را به دنبال داشته است

 مدیر کل اطلاعات گفت : کمک به کاهش اثرات زیان بار تحریم های ظالمانه دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه در حوزه مالی و اقتصادی بر آحاد جامعه اسلامی که کاملا هوشمندانه و همه جانبه انجام گرفته است یکی دیگر از اقدامات موثر وزرات اطلاعات می باشد .

وی افزود : حفاظت و صیانت از منافع ملی در دستگاه های اجرائی کشور و نیز کارآمد سازی نظام نظارت در سازمان های دولتی با تقویت واحد های حراستی دستگاه های اجرایی و نیز مراقبت و صیانت نرم افزاری و بعضا سخت افزاری از اماکن حساس و کلیدی کشور مثل نیروگاه ها ، سدها ، زیر ساخت های مخابراتی و … از دیگر اقدامات موثر وزارت اطلاعات می باشد.

وی همچنین گفت : در مجموع تشکیلات اطلاعاتی کشور و استان تلاش دارد به موازات اقدامات سلبی و مقابله ای با دشمنان انقلاب اسلامی به ویژه سرویس های اطلاعاتی نظام سلطه و گروهک های ضد انقلاب و معاند و جرائم سازمان یافته امنیتی ، جریان های فاسد فرهنگی و سیاسی فتنه ای و انحرافی و جریان های فاسد مالی و اقتصادی با رویکرد کاملا پیشگیرانه ، پیش دستانه و بهداشتی بر اقدامات ایجابی نیز با تمام وجود و حد اکثر توان بپردازد .

این مقام امنیتی تاکید کرد : وزارت اطلاعات اعتقاد دارد امنیت همه جانبه و پایدار به موازات توسعه همه جانبه و پایدار محقق خواهد شد ولذا با حد اکثر توان دایره آگاهی بخشی مردم و توجیهات اقشار مختلف را توسعه خواهد داد و به تولید و ارائه بسته های توجیهی و آموزشی ادامه خواهد داد .

وی با بیان اینکه سال ۹۳ از سوی مقام معظم رهبری سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی مزین شده است ، افزود : وزارت اطلاعات سال گذشته در جهت تحقق حماسه سیاسی مورد نظر رهبری و برگزاری انتخابات امن و با نشاط سیاسی و حضور حد اکثری مردم نقش اساسی داشته است.

وی ادامه داد : وزارت اطلاعات در سال جاری نیز تلاش دارد با تمام وجود در راستای دغدغه ها و مطالبات به حق فرهنگی و اقتصادی مردم عزیز و امتثال امر رهبری گام های موثر تری در حوزه های ایجابی و سلبی بردارد .

مدیر کل اطلاعات گفت : در حوزه ایجابی وزات اطلاعات کمک خواهد کرد تا دستگاههای فرهنگی و اقتصادی کشور بتواند به اهداف توسعه ای خودش برسد .

وی ادامه داد : برای برون رفت از مشکلات و دغدغه های اقتصادی و معیشتی مردم باید از سرمایه گذاری های مولد حمایت همه جانبه شود ، باید زمینه ها و بستر امنیتی سرمایه گذاری های سالم و مولد فراهم شود ، باید فضای کسب و کار بهبود یابد و از اقتصاد و فرهنگ مقاومتی با عزم ملی و مدیریت جهادی به صورت همه جانبه پشتیبانی شود.

وی همچنین گفت : شورای دستگاههای نظارتی استان با جدیت و حساسیت بر روی موضوعات مهم فرهنگی و اقتصادی استان ورود حرفه ای و کارشناسی دارد و با استفاده از تمام ظرفیت های ایجابی و تعاملی دستگاههای مرتبط و در جهت برون رفت از آسیب ها و مشکلات موجود مساعدت های همه جانبه خواهد داشت .

وی ادامه داد : از جمله ورود به موضوع مطالبات معوقه بانک ها به ویژه دانه درشت ها ، موضوع زمین خواری و تعیین تکلیف اراضی ملی واگذار شده برای طرح های اقتصادی معطل مانده ، جلوگیری از ادامه تغییر کاربری های قانونی و غیر قانونی اراضی ملی ، فراهم نمودن بستر امنیتی سرمایه گذاری ها ، نحوه هزینه کردهای فرهنگی و اجتماعی دستگاههای مرتبط و دست آورد های آنان و سایر موضوعات مهم فرهنگی و اقتصادی استان با رویکرد کاملا ایجابی و در مجموع همراهی همه جانبه با مدیریت ارشد اجرایی استان و سایر قوای کشور در استان .

این مقام امنیتی گفت : نظام پاسخگوئی به مردم عزیز و مسئولین کشور همواره جزء سیاست های کلان وزارت اطلاعات بوده است و در دوره جدید مدیریت وزارت اطلاعات مورد تاکد بیشتر قرارذ گرفته است .

وی ادامه داد : در نظام مردم سالاری دینی وزارت اطلاعات نیز همانند سایر سازمان ها پاسخگوی مردم عزیز کشور مان می باشد و بهمین دلیل وزیر محترم اطلاعات و معاونین ایشان در کمیسیون های تخصصی مجلس شورای اسلامی حضور می یابند و تعامل مثبت و سازنده با نمایندگان محترم و قوه قضائیه و سایر دستگاه های اجرائی کشور دارند .

وزارت اطلاعات پاسخگوئی به شکایات و مطالبات مردمی را به ویژه در حوزه های مختلف اطلاعاتی و امنیتی با جدیت و حساسیت پیگیرسی می کند و رسیدگی به شکایات و مطالبات مردمی را حق الناس مس داند .

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی