گیلانیان
شنبه ۱۴ تیر ۱۳۹۹ Saturday, 4 July , 2020
ژوئن 28, 2020 کد خبر : 79011 جدیدترین های صفحه اول خبر ها

معاون سازمان انرژی اتمی :

استان گیلان ظرفیت ایجاد مرکز پرتودهی در حوزه کشاورزی را دارد

استان گیلان ظرفیت ایجاد مرکز پرتودهی در حوزه کشاورزی را دارد

گیلانیان : معاون سازمان انرژی اتمی گفت: استان گیلان ظرفیت ایجاد مرکز پرتودهی در حوزه کشاورزی را دارد و اساتید و بخش خصوصی باید برای راه‌اندازی چنین مرکزی وارد میدان شوند.

صولت ثنا امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ظرفیت‌های بسیار خوب موجود در استان گیلان اظهار داشت: استان گیلان با توجه به ظرفیت‌ها و استعدادهای موجود در آن می‌تواند آماده اجرای طرح‌های کشاورزی انرژی هسته‌ای باشد.

معاون سازمان انرژی اتمی با اشاره به اینکه کشاورزی انرژی هسته‌ای از جمله بخش‌های پرسود محسوب می‌شود بیان کرد: همه استان‌های کشور درباره میزان آمادگی و داشتن شرایط لازم برای سرمایه‌گذاری در عرصه کاربردهای انرژی اتمی بررسی و شناسایی می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه محصولات نهایی تولید شده در حوزه کشاورزی انرژی هسته‌ای در نهایت به کشورهای همسایه شمالی ایران و همچنین کشورهای آسیای میانه صادر می‌شود خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاری در این بخش سوددهی بالایی دارد و و موجب ارتقاء اقتصادی کشور نیز می‌شود.

معاون سازمان انرژی اتمی با بیان اینکه این مرکز برای راه‌اندازی مرکز پرتودهی در حوزه کشاورزی نیازهای اولیه از جمله زمین و مجوز را تامین می‌کند افزود: برای تسهیل شدن شرایط کار نیاز به ورود بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری از این طریق داریم.

ثنا از وجود شرایط مناسب برای ایجاد یک مرکز پرتودهی در حوزه کشاورزی خبر داد و تصریح کرد: اساتید و نخبگان گیلانی می‌توانند شرایط لازم برای استفاده از کشاورزی از طریق انرژی هسته‌ای را در این استان فراهم کنند زیرا شرایط و ظرفیت موجود برای این کار در گیلان فراهم است.

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

رهبر معظم انقلاب اسلامی در ارتباط تصویری با مسئولان قضایی تأکید کردند:

مبارزه با فساد بدون ملاحظه و تعدی و فقط بر مدار حق، عدل و قانون

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است

نماینده استان گیلان در شورای عالی استان‌ها :

کم‌کاری نهادها در نصب زباله‌سوز سلامت مردم را نشانه گرفته است