گیلانیان
سه شنبه ۵ مهر ۱۴۰۱ Tuesday, 27 September , 2022
می 21, 2014 کد خبر : 27249 خبر ها

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان:

استان گیلان می تواند برند گردشگری کشور باشد

استان گیلان می تواند برند گردشگری کشور باشد

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان گفت : در استان گیلان همه جاذبه های گردشگری در کنار هم قرار دارد و می توان استان گیلان را به یک برند گردشگری کشور تبدیل کرد.

رضاعلیزاده درخصوص مرمت و بازسازی آرامگاه میرزا کوچک خان اظهار کرد: آرامگاه میرزا کوچک طرح جامعی است که دو گروه به موازات هم اقدام به مرمت محدوده پیرامون و داخل آن کرده اند .

وی ادامه داد: برای طراحی فضای بیرون آرامگاه شهرداری طرحی را در دست اقدام دارد و همچنین اداره اوقاف استان نیز برای هم سطح کردن قبور اقداماتی را انجام داده است .

وی افزود: برای آنکه آرامگاه میرزا کوچک جنگلی به شکلی که شایسته است مرمت و بازسازی شود یک عزم و اراده قوی می خواهد و ما در اداره کل میراث فرهنگی برای حفظ این اثر فرهنگی کشور گامهایی را برداشته ایم که با تامین اعتبارات زمان پایان این پروژه نزدیک می شود.

رضا علیزاده در ادامه با اشاره به اینکه میراث معنوی و آیین های زیادی در استان گیلان داریم که بسیاری از این آیین ها ریشه در دل مردم این مرز و بوم دارد، گفت: استان گیلان دارای محصولات خاص و استراتژیکی است که این محصولات خاص می تواند ثبت ملی شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گیلان افزود: خوشبختانه در بحث غذاهای محلی گیلان ما توانستیم گمج کباب را ثبت غذاهای ملی کنیم و امیدواریم سایر غذاهای استان را بتوایم ثبت کنیم .

وی با اشاره به اینکه در استان گیلان همه جاذبه های گردشگری در کنار هم قرار دارد ادامه داد: در کمتر استانی شاهد این همه گوناگونی جاذبه ها در زمینه محصولات کشاورزی، غذاهای محلی، لباس های محلی، جاذبه های گوناگون و… هستیم که این امر می تواند استان گیلان را به یک برند گردشگری کشور تبدیل کند./منبع : ایسنا

اخبار مرتبط

نظرات

بدون نظر

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی