گیلانیان
سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۴۰۱ Tuesday, 7 February , 2023
اکتبر 25, 2012 کد خبر : 13990 خبر ها

کارشناس مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد

استفاده از ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی کند

استفاده از ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی کند

گیلانیان : کارشناس مواد غذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که استفاده از ظروف مسی، مس بدن را تامین نمی کند، گفت: به منظور تامین مس بدن از گوشت، سبزیجات و جگر استفاده کنید.
رضا مورکیان ضمن بیان این مطلب کمک به خونسازی بدن و جلوگیری از سفید شدن مو را از فواید عنصر مس برای بدن عنوان کرد. وی با اشاره به اینکه، بدن روزانه به ۱/۵ تا ۲ میلی گرم مس نیاز دارد، گفت: این مقدار مس در مصرف مواد غذایی در طول روز همچون گوشت، سبزیجات و جگر به وفور یافت می شود و نیازی به استفاده مداوم از ظروف مسی جهت تامین مس بدن وجود ندارد.
وی ادامه داد: ظروف مسی دارای اکسید مس بوده و در صورت استفاده درازمدت موجب ایجاد مسمومیت های عصبی در فرد می شود.

مورکیان خاطرنشان کرد: زمان های قدیم ظروف مسی را قلع اندود می کردند که این قلع حداکثر ۲ ماه از بین می رود و از طریق مواد غذایی وارد بدن فرد می شد که برای سلامتی مضر است. وی همچنین با اشاره به اینکه کمبود آهن لازم برای بدن نیز از طریق مواد غذایی مثل عدس، سبزیجات تیره رنگ تامین می شود، تصریح کرد: در موارد لازم مصرف مکمل های آهن باید دارای پروانه ساخت از وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی باشند.
کارشناس موادغذایی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی یزد خاطرنشان کرد: بعضا افراد به منظور تامین آهن از ملاغه آهنی، میخ آهنی یا نعل اسب استفاده می کنند که توصیه می شود از این گونه روش ها استفاده نشود چرا که این مواد دارای کربن فعال و ناخالصی بوده که عوارضی را در درازمدت برای فرد به ارمغان می آورد.

اخبار مرتبط

نظرات

  • با سلام
    از آقای دکتر بپرسید چرا به این ظروف آلومینیومی که توی بازار به وفور یافت میشه اعتراض نمی کنن؟خداییش مس بدتره یا آلومینیوم؟
    سوال دیگه اینکه چرا آقایون دکترا تکلیفشون با همدیگه مشخص نیست؟چرا هر کی یه فتوایی صادر می کنه؟بابا آخه علم پزشکی باید با آزمایش ثابت بشه چرا این کار انجام نمیشه؟حالا مردم عادی از کجا بدونن شما راست می گید یا مخالفین شما؟مگه پزشکی جز دروس انسانیه که هر کی میاد نظریه پردازی میکنه؟بالاخره این مواد مورد بحث یه بلایی سر بدن میارن دیگه.خب با این همه وسایل پزشکی میشه نتایج رو بررسی کرد ولی آقایون پزشکها هر کی برای خودش همینجور رو هوا نظریه صادر می کنه.

 

*

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

تولیدکنندگان استان در صف اول قطع برق؛

کریم خرسندی مژدهی

باز هم برق سه فاز “صنایع گیلان” را گرفت!

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی

مدیر مسئول روزنامه کیهان نوشت:

برادرانه با برادرانمان امیرعبداللهیان و شمخانی